Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje spełniające się marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje spełniające się marzenie

madzielena 08:27, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Ania_ogrodniczka napisał(a)


Widzę gladiole, liliowca z tyłu, przed nimi tawuły japońskie i aster (?). Niezapominajki również widzę, nie wiem tylko co to jest to małe o zielonych wysokich słupkach?

Jeśli się nie mylę i te zielone krzaczki są tawułami to może im być trochę tu ciasno jak się rozrosną . Poza tym fajna rabatka - będziesz ściółkować całą? Czym robisz kanciki?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Ania_ogrodni... 08:35, 23 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Tak widziałam Twoją różę Mary Rose przepiękna.

Moje dziewczyny Lila 5 lat i Ala roczek i dwa miesiące. Lila też czasem marudzi, że ma iść na działkę, ale jak już jest na działce to znowu nie chce wracać do domu . Pewnie też nas czeka okres pt "na żadną działkę nie idę", ale nie będzie mnie to dziwić bo sama w wieku nastu lat nie wiedziałam co rodzice widzą w działce i chodziłam "za karę" czytać lektury szkolne bo tam przecież nuda.

Moje róże dopiero pierwsze kwitnienie, więc zobaczymy. Na tą chwilę walczę z mszycami. Raz popsikałam miksturą ale znowu się pojawiły, może wieczorem powtórkę zrobię.


____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 08:51, 23 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
madzielena napisał(a)


Widzę gladiole, liliowca z tyłu, przed nimi tawuły japońskie i aster (?). Niezapominajki również widzę, nie wiem tylko co to jest to małe o zielonych wysokich słupkach?

Jeśli się nie mylę i te zielone krzaczki są tawułami to może im być trochę tu ciasno jak się rozrosną . Poza tym fajna rabatka - będziesz ściółkować całą? Czym robisz kanciki?




Tak z tyłu mieczyki, liatry, liliowce to same urosły To z kamyczkami to hortensja z przygiętymi patyczkami, próbuję ją prowadzić na drzewko a z pozostałe patyczki ukorzenić, taki eksperyment.
To małe zielone z wysokimi łodyżkami to sama nie wiem, muszę Bogusi zapytać, bo dostałam, czekam aż rozwinie pączki. Myślałam, że to firletka, ale sama nie wiem.

Tak pewnie ten środkowy będzie do przesadzenia, ale teraz takie maluchy, zobaczę, na wiosnę dosyć mocno je będę ciąć, co by je trzymać w ryzach jako tako.

Widziałam Twoje warzywniaczki wypasione, jak z angielskich ogrodów, bardzo mi się podobają i jakie duże.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
madzielena 09:02, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Dzięki za pochwałę warzywnika - nie powiem o nim złego słowa i każdemu polecam ze względu na wygodę bo jednak jest te 20 cm wyżej niż ziemia.
Mam drugi warzywnik ogórkowo-cukiniowy prowadzony tradycyjnie i widzę znaczącą różnicę w wygodzie użytkowania.

Do tego nie kosztowały wiele
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Ania_ogrodni... 09:04, 23 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
A kanciki robię typowym szpadelkiem do kancików kupionym na allegro za 8 ,- używany, ale został naostrzony. Do moich potrzeb to aż nadto
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
boguslawa_ma... 15:13, 23 maj 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Aniu pozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Ania_ogrodni... 12:37, 28 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378


Poidełko dla ptaszków, albo wanna bo jeden sobie kąpiel urządził, nie zdążyłam z aparatem, będę polować dalej.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 12:38, 28 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 12:39, 28 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 12:40, 28 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies