Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Malgorzata_G 20:58, 04 paź 2013

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 76
Super
____________________
Gosia.S.
Katkak 21:09, 04 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasia, słowo wiata to mi się kojarzy z miejscem na samochody. A Ty masz piękne koronkowe cudeńko Wyszła pięknie i faktycznie jest duża To taka altana będzie jak te kratownice dołożycie, super. Powiem Ci coś o meblach ogrodowych, bo może zechcesz skorzystać. Miałam je kupować w tym roku, ale nie wyrobiłam z kasą. Miałam w przyszłym, ale myślę sobie... Kupię żeliwne nogi pod ławy i pod stół (jest tego dużo na allegro, ale w Krakowie pewnie też gdzieś kupisz), kupię gdzieś takie fajne, szerokie, nierówne dechy, jakoś je przemaluję (czytaj postarzę ) i fajny, jedyny w swoim rodzaju komplet mebli gotowy, a kupa kasy zostaje w kieszeni . A blat stołu możesz zrobić też z desek, albo zrobić na nich mozaikę ze starych płytek (byleby były tej samej grubości, to wtedy będzie równiutko). Ja takie blaty zrobiłam u rodziców na podniszczonych meblach kuchennych. Wyszło fajnie całkiem i już od wielu lat się sprawdzają. Tylko jak piszę mozaika, to nie wyobrażaj sobie malutkich, piękniutkich, równiutkich kwadracików. Ja brałam po prostu młotek i rozbijałam płytkę. Jakie kawałeczki się potłukły, takie były Jak będziesz zainteresowana to przejdę się do rodziców i pstryknę kilka fotek. Ściskam Cię cieplutko Kasieńko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
agatanowa 21:53, 04 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Katkak napisał(a)
A blat stołu możesz zrobić też z desek, albo zrobić na nich mozaikę ze starych płytek (byleby były tej samej grubości, to wtedy będzie równiutko). Ja takie blaty zrobiłam u rodziców na podniszczonych meblach kuchennych. Wyszło fajnie całkiem i już od wielu lat się sprawdzają. Tylko jak piszę mozaika, to nie wyobrażaj sobie malutkich, piękniutkich, równiutkich kwadracików. Ja brałam po prostu młotek i rozbijałam płytkę. Jakie kawałeczki się potłukły, takie były Jak będziesz zainteresowana to przejdę się do rodziców i pstryknę kilka fotek. Ściskam Cię cieplutko Kasieńko


A'propos ładniutkich mozajek z potłuczonych płytek- chodzi o wpisy MarkaW: http://www.ogrodowisko.pl/watek/77-nawierzchnie-z-odzysku?page=4
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
agatanowa 21:56, 04 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Spóżnione życzenia urodzinowe: pełni szczęścia - przesyłam.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Madziarzeszow 06:38, 05 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Pięknie będzie wyglądać ta wiata , tylko sobie można wyobrażać jak się popija kawkę , czy pali grilla ze znajomymi . My na wiosnę zrobiliśmy zadaszenie nad tarasem , super sprawa naprawdę.
Córcie śliczne dziewczynki, wyglądają na aniołki.
A z przodu , przed dziewczynkami to co ? języczka?
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
kasiek 09:15, 05 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Dzieki za uznanie - właściwie to szkielet - niewykończony, moze w tym tygodniu uda sie go zakończyć. Przypomina mi dom w stanie surowym
Ale od czego jest wyobraźnia Wysokościa byłam przerazona a teraz jestem zachwycona bo będę mogła powiesc wymarzony żyrandol ze swiecami (kuty ale prosty w formie, czarny). Do tego swietnie by pasowały drewniane meble z czasnymi okuciami - Kasiu dziękuje za pomysł, muszę się nad nim zastanowić
Co do mozaiki - to ja jestem ich pasjonatem (napstrykałam sporo fotek w Jordani cudeniek z mebli z mozaikami, tyle że w tym miejscu mi nie pasują (tu drewno i czarna stal). Całość drewna przyciemniona bejca. Do tego dwie kratownice na balach, po nich może przywarka i hortensja bedzie sie piąć. Na podłodze z przy tylnich balach 2 wysokie donice z roślinami (dach będzie przezroczysty wiec i światło bedzie) albo czarne albo ceglaste. Na ścianie po lewej stronie (tam gdzie mata słomiana) ściana z poukładanych drewien do kominka, a miedzy nimi piec meksykański Cuudownie - tak mi się marzy i tak będzę realizować, nawet gdyby mi to miało zajać pare lat

Agatko dziekuje
Madziu tak to języczka, niestety mróz jej ściął liscie ale kwiatostany są piekna dekoracją aż do wiosny.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:20, 05 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Rano zimnica, ale nie wazne ile stopni, ja zawsze z poranną kawą chodze po ogrodzie i marze....

Zmrożone astry


Nad oczkiem


Tulipanowiec pieknie sie przebarwił


Nad oczkiem pełnia barw - tyle że chwilowa bo wszystko przez mróz opada Ale za to ta chwila....jest po prostu piękna

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:26, 05 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Pień tej wierzby kształtowałam przez chyba 8 lat...



Klony mróz nie ruszył, brzozy tez, ale orzech i sumaki - niestety ścięło


I po pięknym jesiennym ubarwieniu winobluszcza

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:32, 05 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Altana ze stołem w z krzesłami jest na tyłach ogrodu, aby ja ujrzeć w pełni trzeba przejść przez szczeline w świerkach kształtowaną na łuk



Pomysł na taki bajer powstał po zobaczeniu Petry (Jordania) w zaszłym roku. Genialne oszustwo oka i rozpalajaca ciekawość poznania Sami zobaczcie



____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 09:40, 05 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Na sciani pnie sie bluszcz - mam zamiar ten kamień pociągnąć jeszcze pod zadaszeniem i bluszcz też poprowadzic pod dachem. Generalnie sciana ma być kamienno liściasta a zieleń spływać po kratach i dachu


____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies