Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

aksamitka 17:05, 05 paź 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
Kolorowo i pozytywnie...
U mnie jesień obecnie ma inne barwy. Jednoroczne mi zmarzły, a narazie nie mam kiedy ich usunąć. Dopiero w kolejnym tygodniu raczej znajdę na to czas.
____________________
Pozdrawiam :)
Katkak 21:46, 05 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasia korzenia sikacza na pewno nie ma nikt w całym Ogrodowisku, fajowy
Ale będzie fajny klimat jak jeszcze zawiesisz w altance taki żyrandol na świece (kandelabr?)
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Mala_Mi 12:46, 06 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Poczytałam zaległości..... spóźnione życzenia urodzinowe.. by kaska była na skoczenie altany

Chiny obejrzę zimą, jak sie luźniej z czasem zrobi

Jesień to pora że dużo pracy w ogrodzie i w domu.. i w pracy.. a chandra jesienna dopada i ruchy są rzadsze

Też stwierdziłam, że najładniej ogród wyglądał rok temu, a w tym już wszytko jest za wielkie.. i zabiera słońce innym roślinom, przez co zmarniały... mam za dużo krzewów i drzew... i przyszła pora na pożegnania lub drastyczne cięcie..... nawet M to też stwierdził z żalem, bo do tej pory bronił wszystkiego...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasiek 15:10, 06 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
aksamitka napisał(a)
Kolorowo i pozytywnie...
U mnie jesień obecnie ma inne barwy. Jednoroczne mi zmarzły, a narazie nie mam kiedy ich usunąć. Dopiero w kolejnym tygodniu raczej znajdę na to czas.


Dlatego ja stawiam na wieloletnie i uzupełniam jednoroczymi - zwłaszcza ze muszę oszczedzać kregosłup.
Poza tym wazna jest struktura w ogrodzie, tak aby jak wszystko opadnie dalej było ciekawie - dobrze jest miec kilka zimozielonych krzewów i iglaków, jako trzon kompozycji.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 15:13, 06 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Katkak napisał(a)
Kasia korzenia sikacza na pewno nie ma nikt w całym Ogrodowisku, fajowy
Ale będzie fajny klimat jak jeszcze zawiesisz w altance taki żyrandol na świece (kandelabr?)


No nie widziałam takiego drugiego Nie wiem co prawda jak będzie z trwałością, ale rura idzie przez cały korzeń więc nie bedzie tak szybko gnił.
Nie wiem jak to się fachowo nazywa, może i kandelabr Ale wiem że będzie pięknie tam wyglądał
Uwielbiam kute rzeczy!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 15:20, 06 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
asc napisał(a)
Poczytałam zaległości..... spóźnione życzenia urodzinowe.. by kaska była na skoczenie altany

Jesień to pora że dużo pracy w ogrodzie i w domu.. i w pracy.. a chandra jesienna dopada i ruchy są rzadsze

Też stwierdziłam, że najładniej ogród wyglądał rok temu, a w tym już wszytko jest za wielkie.. i zabiera słońce innym roślinom, przez co zmarniały... mam za dużo krzewów i drzew... i przyszła pora na pożegnania lub drastyczne cięcie..... nawet M to też stwierdził z żalem, bo do tej pory bronił wszystkiego...



Za życzenia dziękuje - oj kasa by się przydała na dokończenie marzeń Ale jak się w tym roku nie uda to od czego jest następny?
Pracy jest teraz co niemiara, ostatnio musiałam kilka dni zrobic sobie przerwy od netu bo nie wydalałam ze wszystkim. Na chandre nie cierpię, zawsze byłam ogromnym optymista i wesołkiem, poza tym po tych wypadkach zmienił się mój stosunek do życia. Nawet kiedy pada i jest zimno to ciesze się ogniem w kominku, dobra kawą i gra w karty z rodzina - ot taka natura

Co do wielkości, to choć nie wszystkie miejsca (zwłaszcza te z bylinami) są tak piekne jak kilka lat temu kiedy miały pełno słońca to jednak w końcu powstał klimat o jaki mi chodziło - klimat lasu, tajemnicy, dzikości natury - na ten efekt trzeba czekać latami, teraz go mam i wolę jego, niz angielskie rabaty. Pomimo wesołej natury jestem marzycielem i uwielbiam kiedy drzewa mnie otulają
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 15:24, 06 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Namiastka lasu i.... pies w roli głównej:

Jak wącha wrzosy...


Jak wiernie patrzy.... ( o, teraz widze że kanciki mnie czekają


I jak ma mnie w nosie...

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
malgorzata_s... 15:28, 06 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Fakt cudowna ta jesień u Ciebie. Ja też ją lubię pomimo że marudzę za jenorocznymi. No ale jest miejsce na nowe pomysły jednoroczne w przyszłym roku. Może znów inny kolor.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
kasiek 15:29, 06 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Tunelami w lesie wśród lisciowej rzeki


I znalazłam na nowej wiacie pięknie przebarwiony liść winobluszcza


i kwitnącego bluszcza z pszczółką

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 15:32, 06 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Łoł Gocha, normalnie siedzisz na tym tronie niczym matrona !
Fakt że tyle koloru w ciągu sezony ile dają jednoroczne to wieloletnie nie sa w stanie ale trzeba miec do nich cierpliwość i potem się sporo nasprzątac Ale zmiany co roku - gwarantowane
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies