Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

kasiek 18:31, 14 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Cieszę się że Wam sie podobają foty, uwielbiam focić!
Magnolia poraża wiosną, to naprawdę arcydzieło natury, ja żałuje że nie mam więcej miejsca bo mi gwiaździstej brakuje...

Agatko mam pracę która choć nie jest idealna to daje i pieniącze i czas wolny - nie jakos wiele ale fajnie się żyje a co najważniejsze pewnie - każdego miesiąca. Kiedy ma się pracę w papierac h to odpoczywa na łonie natury dla przeciwwagi. Lubię projekty, lubię tez pomagać innym tworzyć bo robię to z zamiłowania. Poza tym robiąc ok 3000 fotek w sezonie, zawsze wybiorę ok 10 rewelacyjnych a potem śle na konkursy. W ten sposób ,,zarobiłam" już sporo sprzętów ogrodniczych i publikacji.

Płyty to było wyzwanie - niewiarygonie ciężkie 50 na 50 cm które pozostały po zdemontowaniu starej ścieżki. Układałam je w dwóch rzutach po kilka dni ( no i przypłaciłam to postrzałem), ale wyszło jak chciałam i fajnie się kosi trawnik.

Oczko jest malutkie ma średnicę ok 1,5 i jest na 1,2 głębokie żeby ryby przeżyły. obok dolepiona jest malutka sadzawka na rośliny błotne. Oczko w sumie jest młode ma ok 4 lata.

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
MarekW 19:07, 14 sie 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Piękny ogród pokazałaś gratuluję. Widać w nim włożoną pracę i serce. A rośliny jakie bujne - na razie to moje marzenie no ale mój ogródek ma dopiero 2 lata
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
dorciabe 19:25, 14 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Ja na swoim skrawku ziemi, nic takiego nie wyczaruję
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Ola54 20:16, 14 sie 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Kasiu, a mogłabyś tak "łopatologicznie" wyjaśnić jak budowałaś a właściwie tworzyłaś swoje oczko no i ta sadzawka na rośliny błotne? też mnie intryguje
No i nie dziwię się,że dostajesz nagrody
brysia 20:31, 14 sie 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Chylę czoła. Ogród cudowny, jak pięknie to wszystko skomponowałaś!
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Luki 21:42, 14 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Oglądałem już fotki 3 razy i za każdym razem dostrzegam coś nowego
Ogród jest cudowny i tyle na ten temat
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
kasiek 21:49, 14 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Oj, az się zarumieniłam po korzonki włosów - dziękuje Wam wszystkim za miłe słowa. Nie chciałam pisać o nagrodach by się chwalić - ogród to nie trofeum, to miejsce pracy fizycznej i artystycznej, ale jak obcy go doceniają to pojawia się świadomość że naprawdę jest dobrze

Dorciu wyczarujesz cos piękniejszego - swój własny Raj, piękno to także wysiłek i pasja jaką wkładasz w to co tworzysz - a Ty tworzysz swoją własną historię

Co do oczka to napiszę później bo to trochę klikania.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 08:24, 15 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Co do oczka. Najpirew sznurkiem wyznacz kształt zbiornika wodnego, potem dodaj ok 30 cm na obrzeże np z kamieni. Weż poziomicę i sprawdź poziom bo jak jest pochył to z jednej strony będzie widać folię. Krzywiznę wyrównasz na obrzeżu. Potem zaczynasz kopać obszar zbiornika - obrzeże zostaw bo się zniszczy. Jak wykopiesz dziurę na 0,5m, wykrawasz mały półksiężyc na półkę dla roślin, jego zostawiasz i kopiesz dalej. Głębokość zależy od tego czy chcesz mieć ryby to głębokość musi być 1,2m a jak nie to może byc mniej. Po wykopaniu dołka, obniżasz obrzeże o ok 15-20 cm tak wy kamienie były ładnie wtopione w teren. Jeżeli był krzywy teren to pozion obrzeża musi być idealny, innymi słowy w jednym miejscu będzie obniżony o 10 cm a po przeciwne o 20 cm - tak by jak nalejesz wodę to równo zalała obrzeża. no a to bajorko to po prostu szersze i głębsze (na ok 40 cm )obrzeże z jednej strony. Na dno i półki sypnij trochę piachu, potem pod folię coś podłóż, ja dałam flizelinę taką grubą. Folię rozłóż, zakładki rób tak by jak najlepiej ułożyła się folia. Na obrzeżch układasz kamienie a folię wywijasz za nimi. By nie było jej widać, na wysokości gruntu odchylasz ją do ziemi i obsadasz roślinami. Zakładasz pompę a potem lejesz wodę. Jak jest nma wysokości obżeży to sprawdzasz czy równy jest poziom i ewentualnie korygujesz wysokość kamieni (dlateko koncówki foli chowa sie jak już poziom jest idealny a kamienie ułożone. W razie czego ptyaj
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Ola54 19:15, 15 sie 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Dziękuję
wiesz jak czytam w książkach to jakoś do mnie to nie przemawia natomiast jak objaśnia mi ktoś "z krwi i kości" to łatwiej.
Bronię się cały czas ze względu na psa - nowofunlanda bo wiem jak to będzie ale decyzja powoli dojrzewa. Diana co raz starsza w tym roku tylko dwa razy weszła do małego baseniku a raz do dużego [wnuczek] i może będzie lepiej.
Bardzo do mojej wyobrażni przemówiło Twoje oczko i ta strefa bagienna. Ptaków mam w ogrodzie co raz więcej i myślę, że były by zadowolone. Jeszcze muszę się tylko zastanowić czy ma być z rybkami czy bez no i gdzie
Muszę to wszystko obgadać z synem bo to on będzie siłą wykonawczą.
Mathildis 19:32, 15 sie 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
kasiek napisał(a)
3 lata temu, kiedy moja córka miała komunię,posadziłam ok 30 szt białych tulipanów

[img


Twój ogród to marzenie mojego męża, też chciałby mieć tak gęsty "busz". Przepiękne rośliny, wszystko zadbane
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies