Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Pokaż wątki Pokaż posty

Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Lukrecja 23:23, 06 mar 2019

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 14
A czy te miskanty potrzebują dużo miejsca jak się rozrosną? czy są bardzo inwazyjne? Potrzebuję czegoś na plecki przyblokowej rabaty, niestety jest wąska ma 1,6m szerokości, myślisz że Morning Light by się sprawdził? Mam wystawę północną, widną. Bardzo mi sie podoba Twoje nasadzenie, prócz tego że ze smakiem, to wygląda na prawie bezobsługowe
Tess 17:54, 08 mar 2019


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Nie są inwazyjne, rosną w kępie. ŁAdnie rozświetla ciemniejsze miejsca, ale w cieniu słabiej rośnie - choć daje radę. Ja na rabacie 1,60 mam rząd miskantów (gracimilus), przed nimi rząd jeżówek, kolejno rząd ciemierników i na obrzeżu carexy brązowe.
Rabata jest prawie bezobsługowa. Wiosną ścinam trawy, hortensje, trochę czyszczę kopytnik z zeszłorocznych liści jeśli trzeba. Gdyby nie konieczność usuwania popalonych liści żurawek mogłabym cały sezon nic przy niej nie robić.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
aniaod 12:09, 15 kwi 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Kochani. A co zimozielonego można posadzić przed hortensja mi Anabelle? Ewentualnie jakie niskie krzewy? To jest stanowisko polcien/cień, poradzcie coś
Pozdrawiam Ania

PS. Tylko nie bukszpany
malinia 22:20, 02 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
aniaod napisał(a)
Kochani. A co zimozielonego można posadzić przed hortensja mi Anabelle? Ewentualnie jakie niskie krzewy? To jest stanowisko polcien/cień, poradzcie coś
Pozdrawiam Ania

PS. Tylko nie bukszpany

Pierisy
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
popcorn 11:47, 14 cze 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Co u Was rośnie z piwoniami? Potrzebne ze 2-3 gatunki? Poszukuję pomysłu na rabatę i jestem w kropce. Mile widziane zdjęcia? Dzięki
____________________
Mój nowy ogródek
Gruszka_na_w... 16:55, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
popcorn napisał(a)
Co u Was rośnie z piwoniami? Potrzebne ze 2-3 gatunki? Poszukuję pomysłu na rabatę i jestem w kropce. Mile widziane zdjęcia? Dzięki

Miskant Variegatus, ciemnolistna żurawka, zawciąg nadmorski


czosnki, przywrotnik, kocimiętka, lawenda

Te same piwonie, ale w słońcu.




róże, stipa, kocimiętka,

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kamil_360 18:24, 15 sie 2019


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103
Turzyca oszimska 'Evergold' i niwaki? z cisa [..].
Kolumnę stanowi cis 'Robusta Fastigiata' i niedugo będzie strzyżona


____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
bety 13:10, 30 wrz 2019


Dołączył: 29 wrz 2019
Posty: 14
Hortensja i zimowity
RafGreen 07:46, 09 paź 2019

Dołączył: 28 wrz 2019
Posty: 20
waldek727 01:44, 31 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
To w/g Ciebie jest umiejętne zestawienie roślin ?
To gratuluję pomysłowości w ich doborze.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies