Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

kasiek 17:44, 11 cze 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Agania napisał(a)

To nie wiem już co chcesz poprawiać Kasieńko?
Techniki są różne, ja świadomie zdecydowałam się na profile aluminowe z uszczelnieniem tak jak przy budowie szklarni.

Ja sobie raczej wszystko przypominam,
bo przecież przechodziliśmy przez całą budowę domu sami, więc na budowlance się znamy, razem kończyliśmy budowlankę
tylko kolejne pomysły realizujemy przy pomcy sprawdzonej ekipy budowlanej, bo jak na nas
to już nie te lata, żebyśmy cokolwiek sami stawiali




U mnie do ściągnięcia jest to plastykowe zakończenie - przeczyszczenie i położenie go na specjalnym kleju. Nie polecili aluminiowych - tzn żeby nie łączyć technik - jak już mam plastik to wszystkie elementy by takie były bo są dopasowane.
Wiem, wiem że się znacie - dlatego bardzo spodobało mi się to określenie z budowlanym okiem Napisałam że się rozwijasz no bo przecież szklarni jeszcze nie stawiałaś - więc zdobywasz nową wiedzę (pamiętam ile mi opowiadałaś o technikach - byłam pod wrażeniem
My też powoli też korzystamy juz z ekip - Pesel nie stoi w miejscu dla nikogo
Melduję się jako wierny kibic nowej szkarenki

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
BASIA8 12:53, 12 cze 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Ach Aganiu Ja zaglądam do ulubionych ogródeczków jakoś w tym roku bez emocji podchodzę do Naszego ogrodu - trochę mamy na głowie i nie koniecznie się chce. Postaram się lada dzień focie dodać z nowych nasadzeń bardzo mi miło że ogródeczek Ci się podoba.
Wielkie buziaki zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
anabuko1 13:11, 12 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Agania napisał(a)



No piknie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasya 07:02, 13 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42313
Aganiu, zobacz proszę co wg ciebie dzieje się z mim klonem ussuryjskim ?

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agania 10:20, 13 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Katkak napisał(a)
Agatko przecudnie. Cudny ten pajączkowaty \dzwonek . Mebelki masz szałowe po prostu. Najbardziej wzdycham do tych wszystkich niebieskich

Jednak umeblowanie w ogrodzie jest ważne skoro zwracasz uwagę
Wszędzie mam te pajęczynki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:28, 13 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Waclaw napisał(a)


Agatko, mam irysy w dwóch miejscach: nad stawem( ziemia kwaśna)i w Przedogródku ( ziemia zasadowa). Nad stawem lepiej rosną ale to być może stały dostęp do wilgoci. One lubią obojętną czyli PH w granicach 7. Wydaje mi się, że dolomit to wzrost PH gleby czyli bardziej zasadowa.

z tego co piszesz to u mnie za ciężkie podłoże dla irysków, słabo mi się rozrastają w przeciwieństwie do różnobarwnych,
z bródkowymi nie chce mi się latać z przesadzaniem.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:33, 13 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mirkaka napisał(a)
Twój ogród tak inny od mojego, a tak bardzo mi się podoba
U mnie za mało cienia, teraz te upały, jutro jeszcze większe, ech powinnam posadzić na trawniku drzewa..

Mirciu przecież u Ciebie widziałam drzewa masz brzózki chyba dobrze widziałam,
W cieniu przecież rosną rh i hortki, a Ty masz sporo tych roślinek
Upały dokuczają ja mam późnym popołudniem dopiero cień na tarasie, ale i tak gorąco...przydałby się basen oj przydał
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:34, 13 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
frezja napisał(a)
Szałwii czas piękne foteczki.

Szałwie pięknie teraz kwitną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:37, 13 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Urszulla napisał(a)
Rzeczywiście w upałach nie ma co plewić ale fotki można robić. Tyle nas zachwyca bo dopiero się wiosna zaczęła szałowa.

Jutro sprawdzę przesyłkę bo dziś się spieszyłam.

Wczoraj poplewiłam, bo kiedy, ale dopiero wieczorem przy zachodzącym słońcu,
wody nie mam, roślin jak podlewać też nie ma czym, jejku zasuszy mi się ogród
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:40, 13 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
MartaCho napisał(a)
Piękne zdjęcia- gra światła, atmosfera ogrodu wspaniale ujęte. Trzeba mieć dobre oko, żeby umieć to uchwycić- gratuluję

Fotki raz lepsze raz gorsze, ja nie umiem przyłożyć
się do zdjęcia, ale dziękuję za pochwalenie mojego oka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies