Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 13:25, 29 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Juzia napisał(a)



Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma?

Uwielbiam patrzeć na takie zabuszowane ogrody jak Twój! Ale ja bym chyba sobie nie dała rady. Nie umiem tak ładnie komponować rabat. No i utrzymać ogród taki jak mój jest chyba dużo łatwiej. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jestem za młody pikuś w te klocki... jeszcze

Ej tam, ej tam jesteś praktyczna a ja nawiedzona
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:26, 29 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
AgnieszkaW napisał(a)
Przepięknie

Dziękuję Agnieszko
Urszulla napisał(a)


Tak, ale u Ciebie jest bujnie i cudownie

Masujesz słowami moje obolałe plecki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:29, 29 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dominika11 napisał(a)
zawsze mnie rozbraja jak zaczynaja wypuszczać paprocie - niesamowicie to wygląda - takie zawijaski

Frondy paproci są piękne w takiej fazie najbardziej je lubimy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dominika11 13:33, 29 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Agania napisał(a)

Frondy paproci
o widzisz znawca nawet nie wiedziałam, że się tak nazywają człowiek uczy się cały czas
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Agania 13:48, 29 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mgduska napisał(a)
Oj, wczoraj nie dałam rady usiąść do komputera, pojechaliśmy podlać, wróciliśmy za późno, dzisiaj siądę od razu po pracy, będzie żywokost...
Fajne paprocie - mój mąż mnie molestuje o paproć, raz już szedł z wiadrem do lasu, a ja się obawiam takich leśnych. Nie chcę mieć paprociowiska, boję się, że kleszcze tam będą siedzieć, moja rodzina strasznie je przyciąga i już parę osób złapało boreliozę. Więc chętnie bym posadziła jedną, ale taką , która się nie rozłazi. Jest taka? Na balkonie mam wietlicę, jej się tylko powiększa kępa - a te inne?

No ja nie wiem czemu muszę tyle czekać
Wczoraj zaczęłam kisić pokrzywke ze skrzypem, bo juz sie zaczął u mnie pojawiać będzie nie tylko papu ale dawka lecznicza dla pomidorków
Paprociowisko ło jesuniu jak to zabrzmiało
Pióropusznik strusi jest ekspansywny, odradzam, chociaż u mnie nie szaleje
Polecam Ci narecznice i wszyskie adiantum, szczególnie te drugie sa lekkie i powabne jak koronki mnie sie nie udają.
Mam Adiantum venustum/niekropień wdzięczny powabny/.
Na wątku paprociowym pięknie go prezentuje Basia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:54, 29 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
TAR napisał(a)


ooo dziekuje, znaczy sie dobrze posadziłam, bede niedlugo zaslonieta od sasiadow, pomiedzy 2 Drummondi dałam mojego buczka Franken. Dołem sa kaliny japonskie, trawy i byliny. I pare iglakow niskich jak. np. swierk Formanek.


Piękne zakupy, bardzo lubie paprocie. A ogrod majaowy zawsze wymiata. Maj to moj ulubiony miesiac.


Potwierdzasz majową fascynację...chociaż deszczowy ten majuś
Ty to masz zawsze dobrą intuicję i wyczucie, o to się nie martwię
Miałam wczoraj wielkie paprotkowe szczęście
Dostałam od eMa 2 stówy po pracy jadę tym razem po byliny
i są śmiałki"Goldtau" będą moje
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:55, 29 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Basia_KRK napisał(a)
Aganiu, witam się u Ciebie w wątku Piękny ogród i te paprocie! ♥ Widzę, że też jesteś miłośniczką Dryopteris erythrosora uwielbiam! Mam u siebie w odmianie Brilliance, cudnie się teraz rozwijają.

Basiu witaj
O parociach możemy sobie pisać i pisać, pochwal się zdjęciami Twojej ślicznoty i pokaż jak piękny jest Twój Adiantum venustum
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
TAR 14:00, 29 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
U mnie tez pióropusznik bez szalu. a mam nerecznice, wieltlice i paprotniki. adiantum nie posiadam, bo czytalam lubi przemarzac. u mnie w koncu wyszły srebrno-fioletowe wietlice silver falls i burgundy lace. bede je przesadzac pod niebieskie iglaki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agania 14:04, 29 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dominika11 napisał(a)
o widzisz znawca nawet nie wiedziałam, że się tak nazywają człowiek uczy się cały czas

Zawijasek to taki nasz slogan
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 14:07, 29 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
TAR napisał(a)
Wu mnie tez pióropusznik bez szalu. a mam nerecznice, wieltlice i paprotniki. adiantum nie posiadam, bo czytalam lubi przemarzac. u mnie w koncu wyszły srebrno-fioletowe wietlice silver falls i burgundy lace. bede je przesadzac pod niebieskie iglaki

nie wszędzie jednak paprocie sie udają z nimi tez musze latac po ogrodzie
właściwą miejscówką, wietlice po zimie mi od razu wypadły i jak tu takiej
dogodzić, busz jest, cicha głusza, sucho, mokro, półcień i dalej lipa,
a z pióropusznika ciesze sie jak głooopia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies