Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 20:43, 07 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Moje ulubione liliowce


Widok rabaty


Wieczorkiem dopiero robiłam obchód chyba takiego drugiego kwitnienia nie uchwycę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:49, 07 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kolejne pąki na tle klona schirasawy aurea

Pysznogłówka w przedogródku


I szuwarki przy oczku tarasowym

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anabuko1 13:52, 12 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Agania napisał(a)
Moje ulubione liliowce


Widok rabaty


Wieczorkiem dopiero robiłam obchód chyba takiego drugiego kwitnienia nie uchwycę

Och liliowce
I ja je bardzo lubię A ten na pierwszym zdjęciu jest prześliczny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasya 13:57, 12 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41933
Jaki piekny kolor tych ciemno różowych liliowców
U mnie w wiekszosci nowe rosliny po kilka kwiatków tylko
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 14:27, 12 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10188
Staw mnie zachwyca. Fajnie obrośnięty. Może jak ostatnio popadało trochę woda się podniosła?
Z pracami w ogrodzie to niestety tak bywa że najpierw musi być gorzej żeby zrobiło się lepiej. A tą glinę to chętnie bym do siebie zabrała
Liliowce lubię na zdjęciach, u siebie niby mam kilka ale dla mnie mają za dużo falbanek i koloru. Dlatego lubię pająki. One są takie delikatniejsze
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agania 21:29, 12 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anabuko1 napisał(a)

Och liliowce
I ja je bardzo lubię A ten na pierwszym zdjęciu jest prześliczny

Liliowce też je lubię za klimat jaki zawsze tworzyły wokół rabaty basenowej, w lipcu było zawsze kolorowo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:33, 12 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasya napisał(a)
Jaki piekny kolor tych ciemno różowych liliowców
U mnie w wiekszosci nowe rosliny po kilka kwiatków tylko

U mnie Kasiu z reguły też, rabata przy stawiku ma 3 lata, więc mogę trochę więcej tych kwiarów zobaczyć
Deszcz w tym roku pomógł, bo od wiosny była straszna susza, liliowcom w porę parę kropelek przed kwitnieniem wpadło
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 21:47, 12 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
April napisał(a)
Staw mnie zachwyca. Fajnie obrośnięty. Może jak ostatnio popadało trochę woda się podniosła?
Z pracami w ogrodzie to niestety tak bywa że najpierw musi być gorzej żeby zrobiło się lepiej. A tą glinę to chętnie bym do siebie zabrała
Liliowce lubię na zdjęciach, u siebie niby mam kilka ale dla mnie mają za dużo falbanek i koloru. Dlatego lubię pająki. One są takie delikatniejsze

Nasze karpiowate rosną

W stawie poziom wody jest ok, ale zimny front przyszedł,
to ma swoje plusy, dla mnie nie koniecznie, bo pada
i trudno coś w ogrodzie podziałać, wylewka basenowa odłożona z powodów zalewowych

No i jak tu Ci tą glinę oddać…. Mam spore zapasy…
„Pająki” też lubię, ale one potrzebują więcej przestrzeni
Liliowcowa moja druga, bo pierwszą zjadły mszyce jest przez chwilę, potem czekam na te rdesty,
podzieliłam jedną sztukę na trzy i znowu sobie na nie poczekam…ech
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Nowa12 22:05, 12 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też widziałam te agapanty w LM i kusiły mnie żeby kupić. Śliczne są. Ale też nie mam pojęcia jak je zimować. Ja mam tylko nieogrzewany domek to tam by zmarzły. Liliowce przy wodzie super u Ciebie wyglądają.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agania 22:29, 12 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nowa12 napisał(a)
Też widziałam te agapanty w LM i kusiły mnie żeby kupić. Śliczne są. Ale też nie mam pojęcia jak je zimować. Ja mam tylko nieogrzewany domek to tam by zmarzły. Liliowce przy wodzie super u Ciebie wyglądają.

Ja zimowałam je wszklarnicbieogrzewanej przykryłam je kołderką u ni orzezimowały, nie wiem jeszcze czym je zacząć pędzić wiosną, to kolejny mój start agapantów, pierwsze to jakieś małe drobne kupiłam przeżyły będzie jejden kwiat, ale się ci mam, to są prawdziwe giganty, będę miała co robić przez zimę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies