Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogródek Eli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek Eli

ela_z 19:31, 04 paź 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
stychaz napisał(a)
Bezfirankowi Moja babcia nie mogła tego u nas zrozumieć - jak to tak bez fianrek ???? My mamy dwuwarstwowe rolety rzymskie, które i tak prawie cały czas są zwinięte.


Moja babcia nawet mi dala jakies swoje stare zebym sobie zawiesila
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
stychaz 19:34, 04 paź 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Moja mi kupiła jak miałam 10 lat - miały być częścią "posagu". Za każdym razem jak ją odwiedzamy próbuje mi je dać razem z obrusami, pościelą i ręcznikami
____________________
Justyna - Wersja mini mini
ela_z 18:11, 05 paź 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
stychaz napisał(a)
Moja mi kupiła jak miałam 10 lat - miały być częścią "posagu". Za każdym razem jak ją odwiedzamy próbuje mi je dać razem z obrusami, pościelą i ręcznikami



____________________
Ela - Mały ogródek Eli
katiaxx 18:25, 05 paź 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
czasy się zmieniają po wojnie trzeba było wszystko dokładnie zakrywać, kto u kogo przesiaduje, po co , czy konspiracja, czy spotkanie opozycji etc. W dzień chroniły firanki, w nocy - zasłony a teraz każdy może żyć jak chce, jednak przyzwyczajenie zostało, niektórym bez firanek czegoś brak
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
ela_z 19:10, 05 paź 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Siła przyzwyczajenia. Wszyscy nasi sasiedzi maja firanki albo zaluzje poziome tylko u nas kino bambino
W Holandii czy UK nie ma nic w oknach oczy same uciekaja zebt zerknac jak kto ma w srodku. Dlugo mi zajelo zanim sie opanowalam
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Malgosik 20:48, 05 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
stychaz napisał(a)
Moja mi kupiła jak miałam 10 lat - miały być częścią "posagu". Za każdym razem jak ją odwiedzamy próbuje mi je dać razem z obrusami, pościelą i ręcznikami


zlituj się nad babcią i weź chociaż tą wyprawkę
____________________
Ogród na glinie
ela_z 16:54, 08 paź 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Memo do siebie
Trawnik
wertykulacja
oprysk -> skrecanie
ziemia + nasiona
nawoz

i przyszlym sezonie bedzie Wembley
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Ewa777 17:58, 08 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Hej Elu!
Przyszłam z rewizytą. Fajnie jest podpatrzeć jak powstaje ogród od początku Przy małych dzieciach ciężko jest zająć się ogrodem, ale z roku na rok będzie coraz łatwiej
Czytałam, że zastanawiasz się nad magnolią. Widziałam w Trójmieście wiele ogrodów z tym drzewkiem. Ale u mnie wiecznie wieje i już dwie magnolie nie przeżyły, a też chciałabym mieć je w ogrodzie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ela_z 18:11, 08 paź 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Ewa777 napisał(a)
Hej Elu!
Przyszłam z rewizytą. Fajnie jest podpatrzeć jak powstaje ogród od początku Przy małych dzieciach ciężko jest zająć się ogrodem, ale z roku na rok będzie coraz łatwiej
Czytałam, że zastanawiasz się nad magnolią. Widziałam w Trójmieście wiele ogrodów z tym drzewkiem. Ale u mnie wiecznie wieje i już dwie magnolie nie przeżyły, a też chciałabym mieć je w ogrodzie.


Z Haneczka to mam takie 30-40min okienka ze moge pogrzebac w ziemi.
Niestety z magnolia sie pozegnalam, u dwoch sasiadek nie przezyly nawet z okrywaniem.
Chociaz Panie w Dendronie je maja i twierdza ze daja rade, a to za rogiem ode mnie.
Pozdrawiam
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
GabiK 11:39, 09 paź 2014

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Elu, miło mi, że dzięki Danusi mój ogródek został inspiracją.

Ja się cieszę, że deweloper zrobił pełne płotki. W tak małym ogródku wszędzie są okolice tarasu i widać. My często jesteśmy nie na tarasie tylko przy placyku i wtedy całe sąsiednie ogródki by były jak na dłoni.
To także osłona przed wiatrem i choć odrobinę przed dźwiękiem.
Część płotu zostanie (na razie dobrze się trzyma), część zarośnie żywopłotem. Jak się rozpadną to bym zrobiła gabiony może. Ale to kiedyś i nie wiadomo, czy sąsiedzi się zgodzą.

W przedogródku zdecydowanie ten większy rozmiar skarpetek.

Ja jestem firankowa - nie ze względów osłonowych, zasłon nigdy nie zaciągam, nawet się nie da, bo wąskie są - ale estetycznych. To kolejny element dekoracyjny, który może wiele wnieść. Uwielbiam dekoracje okienne. Dom z pustymi oknami jest dla mnie niedokończony. Chociaż coś z boku, nad oknem, niezasłaniające szyb.
I jeszcze zależy co masz za oknem. Na ładny widok warto patrzeć - moje firanki prawie cały czas na boku są, żeby ogród było widać.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies