Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Martek 17:32, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Nie mogę się skupić bo wiem ,że mam sporo do zrobienia w domu ,ale na pierwszy rzut co mi przyszło na myśl to ciurkadełko ,a nie fontanna.W miejscu gdzie mieszkasz nie ma miejsca na pałacowe czy parkowe elementy.Lepiej trzymać się trochę tego co otacza Twoją posesję.Żeby nie tworzyć czegoś jak z kosmosu
Przy ławce mile widziane coś pachnącego ...
Jeśli mnie moja wzrokowa intuicja nie zawodzi to z ławki będzie prawie wszystko widoczne jak na dłoni.Dlatego niektóre roślinki powinny się powtarzać czyli nie może być tak ,(wszystko może jak ktoś tak chce!),że nasadzisz w tym "zakolu"różności ,tu mile widziana jest Danusi konsekwencja ,która wyraża się w systematycznej pracy w ogrodzie jak i określonej gatunkowo roślinności,a nie ulubionej bieli którą ja czasami podkreślam żartobliwie
Mam też nadzieję,że znajdziesz jakieś punkty na nasadzenia jednorocznych bo będą cieszyły oczy przez cały letni sezon ,aż do pierwszych przymrozków jesiennych.
Nie mam wyobraźni przestrzennej,muszę widzieć teren,żeby zaproponować konkretne nasadzenia krzewami .U siebie też mam teraz pustkę,którą będę musiała pomału uzupełniać.Właśnie architekci tacy jak Danusia posiadają wyobraźnię ,której mi brak ...;(
Doskonale wiedzą ile za 10 lat dana roślina zajmie miejsca i w jakiej odległości rozmieszczać rośliny między sobą.No i narysują to pięknie na kawałku papieru !
Pytaj o krzewy ,które są kwieciste,a po przekwitnieniu też całkiem nieźle się prezentują.
Coś jeszcze powymyślam jak znajdę chwilę czasu,może zareklamuję jakieś roślinki ,które mnie się podobają i są niewymagające Pozdrawiam Sebek
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 17:49, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A nie da się wsadzić kilku hortensji do gruntu za ławkę?
Byłoby fajnie jak te białe kule kołyszą się nad głową i przechodza przez szczebelki.

Wokół posążka opleć może różę pnącą? albo tak, jak Ci radzi Hania. A najlepiej obok ławki postaw donicę z kulą bukszpanową, bo jak tam w jednorocznych będą cięte formy, to masz nawiązanie..tematyczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 17:49, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Po fontannę jadę zobaczyć już w piątek i myślałem o takiej w formie kuli lub trzech waz z których woda się przelewa z jednej do drugiej
I proszę nie przestraszcie się, ale macie tu zdjęcie sprzed chwili
Myślałem jeszcze, żeby obsadzić tą okropną studnię powojnikami lub czymś, co by ją zakryło
Kostka pod samym domem oczywiście idzie do likwidacji, od razu zrobi się więcej miejsca
Ławka będzie w miejscu tego betonu do jest za tą (niż niedługo do pocięcia) huśtawką
Po prostu przykręci się do tego ładne deski lub nałożę na to inną ławkę

A co do jednorocznych to na tym pasku będą rosły begonie stale kwitnące - różowe z białymi
I już mówię od razu, że posłuchałem Was i wybrałem trzy kolory - niebieski, różowy i biały

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:54, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ponieważ studnia jest kwadratowa to super rozwiązaniem będzie otoczenie jej gęstym żywopłotem z bukszpanu i strzyżenie do wysokości tak jak widać podest. Wcześniej posadż różę albo biały, niebieski i różowy powojnik.

Taka ramka w środku wyrastają powojniki i studnia wypełnia dziurę

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 18:03, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W sumie to niezły pomysł, pomyślę nad tym...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Martek 18:17, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Sebek napisał(a)
Po fontannę jadę zobaczyć już w piątek i myślałem o takiej w formie kuli lub trzech waz z których woda się przelewa z jednej do drugiej
I proszę nie przestraszcie się, ale macie tu zdjęcie sprzed chwili
Myślałem jeszcze, żeby obsadzić tą okropną studnię powojnikami lub czymś, co by ją zakryło
Kostka pod samym domem oczywiście idzie do likwidacji, od razu zrobi się więcej miejsca
Ławka będzie w miejscu tego betonu do jest za tą (niż niedługo do pocięcia) huśtawką
Po prostu przykręci się do tego ładne deski lub nałożę na to inną ławkę

A co do jednorocznych to na tym pasku będą rosły begonie stale kwitnące - różowe z białymi
I już mówię od razu, że posłuchałem Was i wybrałem trzy kolory - niebieski, różowy i biały

Sebek,a studnia jest czynna jeszcze?
Tak sobie myślę ,że ta kostka przytulona do budynku to nie wiem czy jest sens ją rozbierać.może niech zostanie taka wąziutka przecież ,przestrzeń między ziemią ,a budynkiem.Czasami podmywa się domek przy mocnym podlewaniu))Chyba nie będzie ona widoczna jak obsadzisz rabatę...? Szkoda,że muszę skręcać szyję przy oglądaniu))
Nie jest taka brzydka ta studnia.U nas była huśtawka metalowa i poszła do rozbiórki latem
Ciekawe jaką kostkę położycie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 18:20, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Z kostką mi się pomieszało)))))))))
Za begoniami też coś posadź na dwa rzędy ,piętrowo.Tylko jakie kwiaty będą ładnie komponowały się z begoniami ...?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 18:21, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Co tam się ukrywa pod okrywą z iglaków?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
hanka_andrus 18:27, 28 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Sebku,z twojego podwórka od studni usunęłabym te kamienne donice,a na ich miejsce -tak jak radzi Danusia,bukszpan.Figurek też bym nie stawiała w twoim ogrodzie tylko jakiś postument ,na którym rosłoby jakieś pnące kolorowe ziele.[Hortensja potrzebuje dużo wody,i na podwyższeniu trudno by było ją podlewać codziennie.Ale jeszcze musisz zdecydować się albo na ciurkadełko,albo na postument,bo jedno koło drugiego,byłoby trochę zaśmiecenia.Oczywiście zrobisz po swojemu.....moje uwagi tylko przy okazji wizyty.Pozdrawiam.Miłej pracy
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 18:29, 28 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://ogrod-amat.strefa.pl/rosliny_do_cienia.php

http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=4&nazwy=1

http://www.wymarzonyogrod.pl/fotogaleria/2030

http://allegro.pl/show_item.php?item=1483372729 bardzo wdzięczny powojnik u mnie rośnie przy olbrzymiej gruszy wspinając się po jej pniu i pachnie),pooglądaj inne też
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies