Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Gardenarium 18:30, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Dobra wieści - mam pozwolenie na wywalenie włókniny, tak się cieszę, że chyba zrobimy sobie Dancingowisko!
Ale zostawię ją sobie na okrywanie ziemi na nowe rabaty, żeby chwasty nie rosły


świetne wieści
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 18:33, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Haniu czy Ty wybierasz się do naszego Kawalera osobiście???;(
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
hanka_andrus 18:34, 28 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Popatrzyłam na ostatnie zdjęcie.Czy między narożnikiem domu,a studnią jest duża odległość? I czy tam jest jakieś konieczne przejście?Z którego korzystacie?Na twoim miejscu rabatkę przedłużyłabym do samej studni,albo ją poszerzając,albo przy studni zawijając do jej szerokości.Wtedy studnia niejako będzie fragmentem rabatki,i przy nie możesz posadzić jakieś wysokie jednoroczne,-wieloletnie ale nie krzewy:na przykład -malwy,ostróżki,dalie,słoneczniki.Ale to twoja studnia........
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 18:36, 28 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Marto! Czemu pytasz?W Beskidy w tym roku jadę ,ale nic mi nie wiadomo,żeby do Sebastiana.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 18:51, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Studnia już czynna nie jest, a kostka tylko pod domem pójdzie do wyrzucenia, (reszta może kiedyś będzie wymieniona), ale tak myślę, że po prostu ułożę cienki pasek z tej szarej co jest na obrzeżu teraz lub granitowej, z której będą obrzeża
Pod gałązkami iglaków są krzaczki róż, ale już nie będzie ich w tym miejscu
Hortensje myślałem, że posadzę do donicy i ustawię koło huśtawki
Zapomniałem jeszcze dodać, że u mnie w glebie jest może 15 cm próchnicy - reszta to same kamienie, szczególnie koło tui jest jej mało, około kilku cm. Sadzenie dużych roślin odpada, bo po prostu wyginą. Mam troszkę pacioreczników, może one byłyby tłem dla studni?
A DO SWOJEGO OGRÓDKA ZAPRASZAM WSZYSTKICH, jak ktoś będzie miał po drodze Wadowice to mieszkam niedaleko
Między rabatą z studnią jest teraz około metra - a cała długość od studni do kostki wynosi około 6 metrów

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Martek 18:56, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
hanka_andrus napisał(a)
Sebku,z twojego podwórka od studni usunęłabym te kamienne donice,a na ich miejsce -tak jak radzi Danusia,bukszpan.Figurek też bym nie stawiała w twoim ogrodzie tylko jakiś postument ,na którym rosłoby jakieś pnące kolorowe ziele.[Hortensja potrzebuje dużo wody,i na podwyższeniu trudno by było ją podlewać codziennie.Ale jeszcze musisz zdecydować się albo na ciurkadełko,albo na postument,bo jedno koło drugiego,byłoby trochę zaśmiecenia.Oczywiście zrobisz po swojemu.....moje uwagi tylko przy okazji wizyty.Pozdrawiam.Miłej pracy
A przeczytaj Haniu w przedostatnim zdaniu co napisałaś ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Sebek 18:56, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z cieniolubnych mam w ogrodzie dąbrówkę, barwinek, liliowce, lecz najbardziej pasowały by mi tam hosty lub żurawki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 18:58, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Martek napisał(a)

Sebku,z twojego podwórka od studni usunęłabym te kamienne donice,a na ich miejsce -tak jak radzi Danusia,bukszpan.Figurek też bym nie stawiała w twoim ogrodzie tylko jakiś postument ,na którym rosłoby jakieś pnące kolorowe ziele.[Hortensja potrzebuje dużo wody,i na podwyższeniu trudno by było ją podlewać codziennie.Ale jeszcze musisz zdecydować się albo na ciurkadełko,albo na postument,bo jedno koło drugiego,byłoby trochę zaśmiecenia.Oczywiście zrobisz po swojemu.....moje uwagi tylko przy okazji wizyty.Pozdrawiam.Miłej pracy
A przeczytaj Haniu w przedostatnim zdaniu co napisałaś ...


Myślę, że może chodzić o wizytę w moim wątku, ale tylko głośno myślę...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Martek 19:01, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Sebek napisał(a)
Studnia już czynna nie jest, a kostka tylko pod domem pójdzie do wyrzucenia, (reszta może kiedyś będzie wymieniona), ale tak myślę, że po prostu ułożę cienki pasek z tej szarej co jest na obrzeżu teraz lub granitowej, z której będą obrzeża
Pod gałązkami iglaków są krzaczki róż, ale już nie będzie ich w tym miejscu
Hortensje myślałem, że posadzę do donicy i ustawię koło huśtawki
Zapomniałem jeszcze dodać, że u mnie w glebie jest może 15 cm próchnicy - reszta to same kamienie, szczególnie koło tui jest jej mało, około kilku cm. Sadzenie dużych roślin odpada, bo po prostu wyginą. Mam troszkę pacioreczników, może one byłyby tłem dla studni?
A DO SWOJEGO OGRÓDKA ZAPRASZAM WSZYSTKICH, jak ktoś będzie miał po drodze Wadowice to mieszkam niedaleko
Między rabatą z studnią jest teraz około metra - a cała długość od studni do kostki wynosi około 6 metrów
Sebek to czego nie obsadzisz w studni kwiatami ,to przecież piękna "donica" ???
Ja myślałam ,że czerpiecie z niej wodę i tylko chciałeś ukryć jej wątpliwą jak dla mnie brzydotę.Pomysł Danusi z bukszpanami jest oczywiście świetny,ale w środku tyle można wsadzić...
Ja faktycznie nie miałam pojęcia o warstwach gleby u Ciebie.Czy to oznacza,że jak byś miała chęci to nie wykopiesz dołka na 80 -100cm ,żeby tam wsypać dobrą z worka ziemię ?????
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 19:02, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies