Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć

Emilianoparm... 19:03, 28 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Sebek napisał(a)
Po fontannę jadę zobaczyć już w piątek i myślałem o takiej w formie kuli lub trzech waz z których woda się przelewa z jednej do drugiej
I proszę nie przestraszcie się, ale macie tu zdjęcie sprzed chwili
Myślałem jeszcze, żeby obsadzić tą okropną studnię powojnikami lub czymś, co by ją zakryło
Kostka pod samym domem oczywiście idzie do likwidacji, od razu zrobi się więcej miejsca
Ławka będzie w miejscu tego betonu do jest za tą (niż niedługo do pocięcia) huśtawką
Po prostu przykręci się do tego ładne deski lub nałożę na to inną ławkę

A co do jednorocznych to na tym pasku będą rosły begonie stale kwitnące - różowe z białymi
I już mówię od razu, że posłuchałem Was i wybrałem trzy kolory - niebieski, różowy i biały



tak na pierwszy rzut oka......Proponuję Sebek zrób sobie projekt na bazie istniejącego zagospodarowania (ten już domyślam się istnieje choćby w głowie) i taki nie związany z tym co jest taki jak byś najbardziej chciał....dlaczego o trym mówię?
dlatego, że odniosłem wrażenie że za bardzo trzymasz się tego co już jest, wiem rodzice nie pozwalają na za wiele ale nawet to da się przeskoczyć, wierz mi na słowo jak będziesz miał dwie wersje kontrastowe często lepiej będziesz mógł zauważyć główne problemy z jakimi się borykasz a często poprzez "opatrzenie się" nie zdajesz sobie sprawy z ich istnienia

Patrząc na plan, który zamieściłeś na początku chciałbym żeby ci nie słodzić powiedzieć o tym co mnie kuje w oko. Działke masz średnio dużą dominuje dom czyli geometria,wokół jest też geometria, miejscami są nieduże fale ale zarys rabat czyta się jako geometrię, do tego ścieżka najprostszą możliwą drogą wiodąca ku domowi i tworząca wraz z rabatą nieciekawy trójkąt na którym stoi huśtawką.Wszystko to buduje klimat geometrii i to jeszcze "skośnej" geometrii która zazwyczaj nie jest dobrą formą zagospodarowania.

Najprościej jak się da to masz chęć coś zmienić, skoro masz tą chęć to coś ci się nie podoba, zapewne nie pasuje ci stan obecny, jeśli tak jest to dlaczego kontynuujesz stan istniejący-lekko go modyfikując i ozdabiając żeby zniwelować negatywne wrażenia wizualne?Moim zdaniem powinieneś poszaleć ze ścieżką może droga będzie metr dłuższa ale za to przyjemniejsza. Wjazd przenieść ciężko ale ścieżka nie musi przylegać do podjazdu, daj jej jakiś inny profil żeby między nią a podjazdem powstała wyspa na byliny, zrezygnuj z tego paska rabaty przy domu wsadź tam ciekawy niewielki krzew a z większymi nasadzeniami krzewów ucieknij pod ogrodzenie i stwórz kolorową ścianę, na ścianie budynku możesz poszaleć z pnączem, huśtawkę przenieś na zaplecze, odejdź z roślinnością od domu na obrzeża bo teraz jest trochę przy domu trochę po granicy a w środku robi sie wąsko i ciasno, postopniuj rośliny małe przy domu pas trawnika urozmaicony jakimis wyspami ciekawymi ale niewielka ilością aż do mega ściany roślin na granicach działki

to tylko hasła i to w chaotycznej formie przekazane bez przecinków i innej interpunkcji może coś ci dadzą do myślenia, ze zdjęć ciężko powiedzieć..szczególnie takich skośnych aż kark boli i uciska na rozum
ja ci radze zostaw najważniejsze z tego co jest (podjazd, studnia....no i dom oczywiście ) a z resztą się pobaw nie trzymaj się tego co jest
oczywiście słuchać mnie nie musisz masz jakieś gg?
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Martek 19:04, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Pewnie masz rację Sebek,moja wyobraźnia jest za bujna ))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 19:10, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Emilijano ze ścieżkami nie jest tak łatwo.Musi mieć fundusze jakby miał pewnie dawno zawołał by ekipę ratowniczą np. w postaci Danusi
Ale masz tu rację z większymi nasadzeniami zawsze ucieka się daleko pod obrzeża ogrodzeń ,przy domu coś niskiego.Huśtawkę powiedział ,że potnie i nowa będzie może mama lubi na niej wypoczywać ,nie wszystko da się wynegocjować ze staruszkami ,zwykle to ich domy i działki...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 19:12, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Gdybym ja mogła zrobić u siebie tak jak to widzę nie potrzebowałabym tylu rad,a tak muszę dostosować swoje pomysły do warunków jakie mam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
hanka_andrus 19:14, 28 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Oczywiście Marto,Sebastianie,chodziło mi o wizytę w wątku,a nie w rzeczywistym ogrodzie. Co nie znaczy ,że za zaproszenie nie dziękuję.Miło by było się zobaczyć w realu,ale przez Wadowice akurat nie będę jechać.Ale...kto może wiedzieć,gdzie nas nogi poniosą.....Miłej pracy...umysłowej na razie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 19:15, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba, że po prostu zamieniłby się układ roślin i by było coś w tym stylu?
Po prostu zmienić ułożenie, a roślinność schodziłaby coraz niżej, piętrowo?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 19:24, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ścieżka musi zostać na prostej linii, ale możemy się dogadywać na Fb lub nk, w końcu chyba wszyscy mamy tam konta xD
Tutaj są lepsze zdjęcia i nie trzeba się zginać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Martek 19:26, 28 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Tak wyglądała likwidacja złomu,huśtawka stała za ogniskiem poziomo,teraz marzy mi się hamak ,ale ponieważ nie ma na czym go zamocować to na razie nie odłożę na mobilny za 650 zł i wzwyż
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Sebek 19:31, 28 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A co do huśtawki to ja na niej najwięcej czasu spędzam, delektując się widokiem kwiatów
ale już w zeszłym sezonie działała mi na nerwy
Mi najbardziej odpowiada właśnie układ roślin pod ścianą i NA PEWNO nie będę robić żadnych wysepek na środku, bo jest to niewygodne. Dziękuję, że się w to czynnie włączacie, każda rada jest na wagę złota
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Emilianoparm... 19:33, 28 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
po co ekipa ratownicza, chłopak ma chęci i to wystarczy tylko sie nieco boi moim zdaniem rewolucji....oczywiście nie rewolucji w znaczeniu całkowitej zmiany ale takiej polegajacej na nie powielaniu tego co jest od dawien dawna
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies