Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Kamajla 20:25, 25 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Jesień u mnie ;P


drzewo w świetle wschodzącego słońca


żarty żartami, a na serio to mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mogła pokazać jesień u mnie na żywych obiektach
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 20:30, 25 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
ewa004 napisał(a)
Kamila i ja wpadłam się przywitać
Watek założyłaś w najbardziej odpowiednim momencie ,wiele osób tak by chciało zaczynać od początku i nie wydawać niepotrzebnie kasy i nie przekopywać jednej rabaty dziesięć razy
Ogród będzie śliczny ,zaufaj dziewczyną a zobaczysz za dwa lata będziesz się śmiała
Pozdrawiam


Dzięki, że wpadłaś i pozdrawiam również
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 22:17, 25 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
wklejam... rysunek na poziomie szkoły podstawowej (i to nie wiem, czy sobie nie dodałam), ale co mi tam

rzućcie okiem proszę i dajcie znać, co powinnam zmienić, bo że powinnam to nie wątpię. Zaczynałam pełna entuzjazmu, a teraz jak na to patrzę to jakoś mi słabo... Rośliny chyba w miarę dobrze podobierałam, ale chyba trochę za dużo?? Podpowiedzcie, co wyrzucić, dodać, zamienić itp.
Mam jeszcze dostać jałowiec płożący, to mogę go wykorzystać w zamian czegoś...
Wszystko poza wrzosami mogłabym chyba jeszcze teraz posadzić, dobrze mi się wydaje?
Czy mogę tam dać kamyczki (bardziej mi się podobają) czy raczej powinna tu być kora?
Straszne jak człowiek czuje się bezradnie jak się na czymś nie zna



a tutaj plan działki - a jednak nie będzie. Mam tylko w pdf i nie mogę wstawić.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
as226 23:28, 25 paź 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Witaj, ja również zaczynam plany na wiosnę, tak, jak Ty. Mam bardzo podobny dom, jak Ty i też front to zachód. Kibicuje Ci i sama ślęczę z kartką i rysuje. U siebie na wiosnę planuje rewolucje, mam nadzieje, że mi się uda Zapisuje do obserwowanych. Czytaj dużo wątków i oglądaj, ja ostatnie czasy, spędzam tu noce
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Madzenka 12:40, 26 paź 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witam prawiesąsiadkę
Zaznaczam wątek aby podglądać, motywować , kibicować i doradzać
Pozdrawia prawiewrocławianka
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kamajla 13:27, 27 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
A może lepiej tak?



wypowiedzcie się proszę, bo mi już czacha dymi

czytam, oglądam niby coraz więcej wiem, a i tak głupia dalej jestem... no i na dodatek talentu plastycznego brak

tak na "rysunek" patrząc ta wersja podoba mi się bardziej, czekam na Wasze uwagi w miarę możliwości cierpliwie, ale fajnie byłoby poczynić już jakieś zakupy

a na dokładkę zdjęcie synka z naszą kocicą
mały jest kochany, ale dosyć absorbujący, dlatego tak mało się wypisuję, ale czytam w każdej wolnej chwili
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Gardenarium 13:52, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kamajla napisał(a)
laurowiśnia:


ostrokrzew (też b. ładny, taki rozświetlony przez te końcówki):


berberys?


sosna himalajska (tycia):



Pierwsza rada:

Nigdy nie kupuj po jednej sztuce, zaoszczędzisz lata czekania na ładny ogród, o pieniądzach nie wspomnę.

Nigdy nie sadż roślin pojedynczo w trawniku. A jeśli już musisz to rób wokół nich kółka, kwadraty bez trawnika. Będą lepiej rosły i lepiej wyglądały.

Poczytaj te porady a będziesz dużo mądrzejsza niż na początku swojej drogi

Niekóre rośliny w trawniku możesz wręcz "zabić" np. różaneczniki.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kamajla 13:58, 27 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
i dla przypomnienia zdjęcie tego miejsca
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Gardenarium 14:03, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kamajla napisał(a)
A może lepiej tak?



wypowiedzcie się proszę, bo mi już czacha dymi

czytam, oglądam niby coraz więcej wiem, a i tak głupia dalej jestem... no i na dodatek talentu plastycznego brak

tak na "rysunek" patrząc ta wersja podoba mi się bardziej, czekam na Wasze uwagi w miarę możliwości cierpliwie, ale fajnie byłoby poczynić już jakieś zakupy



Wypowiadam się serdecznie i jak najlepiej potrafię.
Nigdy w życiu tak nie sadź. Za dużo gatunków, tutaj wystarczy dwa,trzy cztery góra.

Sosny czarnej też nie sadź. kosodrzewiny nie sadź, za kilka lat wyrzucisz.

12 roślin każda inna, to wielki błąd. Cyprysy - nie ma takich roślin do naszego klimatu, cyprysiki to właściwa nazwa

Za duży misz masz, czyli wszystkiego po trochu.

Idź w stronę ograniczenia gatunków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:04, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kamajla napisał(a)


rzućcie okiem proszę i dajcie znać, co powinnam zmienić, bo że powinnam to nie wątpię.






Za dużo gatunków, ale ten plan jest lepszy od drugiego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies