Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Viola 13:26, 06 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A z kotami mam ten sam problem. Dlatego będę chyba szła choć częściowo w berberysy - one mają kolce więc może zwierzaki zrozumieją, że to nieprzyjazny teren. Tłumaczyłam im, prosiłam, żeby nie siusiały, ale nic nie pomogło. To teraz będzie wojna za pomocą berberysów. Agawita ma piękne berberysy. Zainspirowałam się jej ogrodem - zerknij.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Kamajla 14:41, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Zielona napisał(a)
teraz tak na szybko nie kojarzę fotki z tego miejsca, więc wszystko "na czuja" narysowane
Za placem zabaw - żywopłot z cisa
wokół basenu i dojście do placu - żwirek
w kąciku przed cisami i po lewej od placu - miskanty (zebrinus? gracimillus?)
po prawej pod płotem - thuje smaragd
przed tujami i przed świerkami - hortensje limelight
ciemniejsze fioletowe - lawenda hidcote
jasnofioletowe - kocimiętka
pomarańczowe - żurawki marmelade


myślisz, że żywopłot z cisa się zmieści? tam jest tylko 65 cm
zgrabnie mi to wykończyłaś
tuje muszę przemyśleć, bo nie przepadam, za to pomarańczowe żurawki bardzo mi odpowiadają (są na liście pt. must have )

a ogólnie linia rabaty Twoim zdaniem jest oki? tak jak idzie linią ciągłą, czy lepiej tak jak linie przerywane?

co do ścieżki to dochodzę do wniosku, że ładniej byłoby gdyby pociągnąć od tego momentu przed domem do wykusza, tak aby rabaty pod tymi oknami tworzyły całość (na rysunku ta pod oknem na froncie została oddzielona).
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 14:45, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Zielona napisał(a)
co oznacza ta kropka w miejscu, gdzie niczego nie wyrysowałam? nie wiem, co tam jest...


ta kropka to studzienka, tak wiesz, co to w niej się deszczówka zbiera i można do podlewania czasem wykorzystać. Kiepsko wyszło, że akurat przy tym placu zabaw... przy okazji "kropeczek", czyli studzienki i szamba - jak to ładnie schować, żeby można było używać, a żeby się w oczy nie rzucało??

____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 14:52, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Zielona napisał(a)
Kamila, wróciłam jeszcze do fotek z pierwszych stron. Wydaje mi się, że po prawej stronie przy tarasie powinnaś mieć dużą, pachnącą rabatę, żeby Was cieszyła kolorem i zapachem latem. Pod catalpą dodałam jeszcze łezkę ze żwirkiem, nawiązującą do tego, co będzie wokół placu zabaw i basenu. W niej mogłabyś posadzić 3 stożki lub 3 małe tuje aurea nana i posadzić Danusiowymi konwalnikami dla kontrastu z zielenią tujek i liści catalpy.


Chyba nawet trochę większą tą łezkę bym machnęła, głębszą znaczy się, obsadziła po bokach a w środku mały stolik i 2 krzesełka. Rano nawet latem bywa chłodno na tym naszym tarasie, w tym roku zestawialiśmy sobie mały stolik na trawnik, żeby się kawki napić. Na tarasie rano przyjemnie było tylko w te wielkie upały. Z kolei późniejszym popołudniem, dopóki nie zrobimy zadaszenia tarasu, też będzie można się tam schować przed słońcem. Jak myślisz?

____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 14:54, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
paulina_ns napisał(a)
Kamilo, patrząc na Twój rysunek właśnie zdałam sobie sprawę, że mamy bardzo podobny dom, ja w tym samym miejscu mam wykusz, taras, tylko zamiast garażu, mam kotłownię


i jak u Ciebie biegnie ścieżka pod wykuszem?
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 15:05, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Tusiala napisał(a)
Witaj domek masz już śliczny (napisz mi proszę co to za projekt a ogród z pewnością też taki będzie. Tez mi się plan działki skojarzył z Any byłym ugorem Masz tę przewagę, że zaczynasz dopiero i dzięki wiedzy, którą tutaj posiądziesz i osób, które Ci doradzają, stworzysz ogród marzeń. Życzę powodzenia i oczywiście będę zaglądała


hej
projekt Wisienka archipelagu jeśli mnie pamięć nie myli. Trochę przerabialiśmy, w oryginale nie było wykuszu, a taras był właśnie na tej ścianie co wykusz. Podnieśliśmy też dach nad garażem i zrobiliśmy wejście z domu do pomieszczenia nad nim (w oryginale był tylko właz z garażu). Za garażem dorzuciliśmy pom.gosp i tym sposobem pomieszczenie nad garażem jest molochem ponad 40-sto metrowym. Śmiejemy się, że to nasze stare mieszkanie, zwłaszcza, że wylądowały tam meble z byłego salonu. Zrobiliśmy tam kącik sportowy, mam tam pralkę, kosze na brudne ciuchy (zrobiłam sobie taką niby szafkę w łazience - otwieram dzwiczki i przez dziurę wrzucam rzeczy prosto do kosza przy pralce), deskę do prasowania i suszarkę. A część to właśnie meble wypoczynkowe i szafka z TV.

U Any miejscami faktycznie podobnie, ale jednak trochę inaczej. Nie da się za to ukryć, że pięknie wszystko zagospodarowane i bardzo w moim guście

Zaglądaj, zaglądaj i komentuj jak coś Ci nie będzie pasowało w moich pomysłach.
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 15:11, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
a tutaj "domek na narzędzia" sąsiada do zasłonięcia


i miejsce z "kropką"
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Viola 15:54, 06 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Spróbuję dziś podrzucić Ci mój rysuneczek z projektowaną rabatą i ścieżką (bo jeszcze jej nie ma). A ten domek i hamak są na nóżkach? To bez problemu można tam zasadzić coś wąskiego co można od czasu do czasu przystrzyc.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Kamajla 16:11, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
rabata przed domem
wersja 1 (wewnątrz szlaczka z bukszpanu krokusy, tulipany??)


i wersja 2 (kiepskie zdjęcie, bateria w aparacie padła i musiałam machnąć komórą)


i jeszcze takie coś w międzyczasie wymodziłam...

rośliny jak wyżej + trawa Red Baron i żurawka Sweet Tea no i kosodrzewina co to chyba ją gdzieś indziej przerzucę. Brakuje za to drzewa bo w takim układzie nie bardzo wiem, w którmy miejscu powinno być.

cały czas mam jednak wrażenie, że to nie to... i że cały czas za dużo rzeczy??
jakieś uwagi? plizzz...
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 16:12, 06 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
to pierwsze chyba najbardziej do mnie przemawia... chyba
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies