Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?

Kamajla 22:44, 02 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
ok, w końcu mogę zamieścić plan całej działki

taki z projektu


i narysowany odręcznie z mniej więcej aktualnym stanem

widać coś? bo u mnie tak sobie... chyba spróbuję raz jeszcze... ale to już następnym razem i postaram się od razu nanieść ścieżkę i mniej więcej zarysy rabat
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Viola 23:18, 03 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Powodzenia, ja jestem na tym samym etapie : )
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Kamajla 20:14, 05 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Zima się jeszcze nie zaczęła, a ja już się martwię, że mi jej zabraknie... A może nie, może jednak się uda? Może jutro będzie w końcu lepszy dzień
Zrobiłam mniejszy rysunek z usytuowaniem domu na działce i wstępnie wyznaczyłam ścieżkę i rabatę, na której zakończenie nie mam zupełnie pomysłu
Także przy tarasie dałam znak zapytania... Spójrzcie proszę i dajcie znać, czy taki kształt jest ok.
Tam gdzie linie przerywane, zastanawiam się, który kształt będzie lepszy.


A tutaj z kolorami


I z roślinkami (częściowo)

____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 20:17, 05 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
I teraz lawina pytań:

1. Ile miejsca powinno zostać pomiędzy rabatą a ścieżką przy wykuszu, w najwęższym miejscu wychodzi 1,5-2m, czy to nie za mało?

2. Ognik już jest wkopany, czy powinien jeszcze gdzieś się powtórzyć??
Żywopłot z cisa – w jakiej odległości od ogrodzenia powinnam go wsadzić, żeby brama swobodnie chodziła? I jak to wyjdzie w Realu – patrząc od furtki nie będzie prześwitu? Ile ma głębokości taki żywopłot? Nie wiem czy dobrze zaznaczyłam (ok. 1m)

3. 2 ściany ze świerka serbskiego (do przycinania), chociaż waham się, czy na ścianie przed tarasem nie pomieszać?? No i co za huśtawką/domkiem? Tam jest tylko 65 cm od ogrodzenia… Domek przyszedł spóźniony, lada dzień były urodziny córki i bez dłuższego zastanowienia domek i huśtawka zostały wkopane. M. niekoniecznie chciałby go rozkładać i stawiać ponownie. Czy mimo to jest szansa na logiczne zagospodarowanie tego zakątka? Bluszcz??

4. Na tej ścianie, gdzie garaż i drewutnia chciałabym krzewy owocowe i mały warzywnik. Na prawo od tarasu. Jak i czym to ładnie przesłonić? U kogoś widziałam przesłonę z perukowca, ale tam był duży teren do zagospodarowania, może u mnie to byłoby za dużo?

____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 20:24, 05 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Z drzew bardzo chciałabym ambrowca Gumball na rabacie przed domem, a z tyłu katalpę szczepioną i widziałabym ją w tym rogu na lewo od tarasu – tak będzie dobrze? I tam też jakiś mały stolik i ze 2 krzesełka, tak żeby z kawką przycupnąć. I grujecznik chciałabym, chciała…

Hmmm… no i jeszcze przydałoby się wygospodarować miejsce na basen (średnica ok. 3m). W tym roku stał na tarasie, tak na styk się zmieścił, ale jakoś niekoniecznie mi to rozwiązanie pasowało.
Może przy placu zabaw i znaku zapytania wyłożyć jakimś kamieniem? A jak nie będzie sezonu na basen to wystawię tam donice??

zielona katalpna, niebieski basen


a grujecznik albo z przodu, gdzieś w okolicy kropki pt. szambo, albo może w trawie tuż obok?
Ewentualnie myślę jeszcze o tej ścianie na prawo od tarasu, tam jest tylko jedno okno, a potem długa ściana (tam gdzie pom. gosp), trochę mało ciekawie wygląda z tej strony dom, jak stodoła...

____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 21:03, 05 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Mamy szkielet, a przynajmniej jego część czekam bardzo na Wasze komentarze i wtedy zacznę nanosić inne rośliny. Obowiązkowo hortensje Limelight a także żurawki, bukszpany, cyprysiki 'Filifera Aurea Nana' no i trawy (uwielbiam!!) i parę innych…
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 21:06, 05 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
A tak przy okazji… Ja pielę namiętnie moją póki co jedyną rabatę przed domem, a mój kot zrobił sobie z niej kuwetę… Gonić? Uznać guano za darmowy nawóz? Jak jest kurzy, to może może być i koci??

i niezbity dowód na to, jak ogromny wpływ ma ogrodowisko na człowieka, nawet takiego, który jeszcze miesiąc temu nie wiedział praktycznie nic, a dzisiaj... W radiu mówią: Piotr Baron, ja myślę: Red Baron
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
paulina_ns 21:21, 05 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kamilko co do projektu się nie wypowiem, bo wiesz, że ja sama jestem raczkująca Do kocich odchodów też, bo nie mam pojęcia, ale wydaje mi się,że raczej to żaden nawóz hehe, ale co do chwastów, mam sposób - rozłóż sobie gazetę i na nią posyp skoszoną trawę.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kamajla 21:35, 05 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
dzięki Paulinko, już czytałam o tej gazecie i tekturze i chyba tak zrobię, bo nie wyrabiam z tym pieleniem na zakrętach
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
as226 22:51, 05 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Kochana też nie pomogę, bo ja "początkująca", ale wspieram Cię duchem. Też wykorzystam chyba ten sposobób z gazetami, zawsze to jakaś pomoc trzymaj się
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies