Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 13:13, 27 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Laurowiśnio, część siewek przepikowałam, część będę pikować dziś Faktycznie rozsadnik pilnie potrzebny, bo na rabatach zginą.
Ewo, piwonia to być może Shirley Temple. Mam pomyłki w zamawianych i kupowanych stacjonarnie piwoniach. Teraz jeśli kupię to tylko kwitnące, by widzieć kolor. Chabrów ostatnio u siebie nie widzę, a szkoda. Nie mam czasu biegać po obrzeżach pól. Też szkoda Róża to Comte de Chambord, dziś ją zidentyfikowałam ostatecznie na Pikniku Różanym
Tiarelkę dziel śmiało, swoje przesadzałam i dokarmiałam ubiegłego lata. Zdąży do zimy dobrze się ukorzenić. Mojej nie chcesz?
Gobasia, Ula, Kasya piwonie będą później, cały ogród nimi pachnie
Joku, Agnieszka - dzięki za pomoc w sprawie róży. Dziś ją obejrzałam i obwąchałam a ponadto znalazłam rosnącą na rabatach różanych przy KDK.


Właśnie muszę napisać, że K. bardzo się stara od 3 - 4 lat, aby zasłużyć w pełni na miano miasta róż. W obecnej chwili róże rosną i kwitną wszędzie, na skwerach i placach, zaniedbane ronda przekształciły się w ronda różane, zlikwidowano wątpliwej urody trawniki i posadzono róże, róże są w różnych akcjach rozdawane mieszkańcom i urzędom, szkołom, instytucjom i sadzone wspólnymi siłami. Już w ub. roku miałam zrobić fotki rond chociażby, ale zawsze brak czasu goni. Dziś cyknęłam otoczenie KDK, inne miejsca też postaram się pokazać, bo sezon różany tak naprawdę dopiero się zaczyna.
Wczoraj i dziś odbywa się "Piknik wśród róż" z imprezami towarzyszącymi - warsztatami, pokazami, wykładami. Podobno ma sie też zmienić formuła Święta Róży, na którą narzekałam przed dwoma laty, ma być więcej roślin, w jednym miejscu, mniej piwa i kiełbasy Zobaczymy.
Mnie zainteresowała oczywiście oferta wystawców, byli m.in. Rosa Ćwik, Rosarium, T.Pałka, Baranowscy, Sobieszek i inni. Zdjęcia poranne, przed pojawieniem się kupujących.



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:24, 27 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


akcesoria różomaniaczek

zakupy


dla Mamy kupiłam Eisvogel, ze względu na zapach, sobie żółtki
____________________
Dwa ogrody
Kasya 13:30, 27 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
O matko jakie pokusy...
Te z oczkiem śliczne
Bo ze eisvogel to wiadomo
Ktoś jeszcze był ? Renia ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paniprzyroda 13:31, 27 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

otoczenie KDK




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:38, 27 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasya napisał(a)
O matko jakie pokusy...
Te z oczkiem śliczne
Bo ze eisvogel to wiadomo
Ktoś jeszcze był ? Renia ?

Kasiu, Reni nie było, nawet się jej pytałam u Bożenki, była moja Danusia Andrzej uczestniczył jako wystawca



____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 13:39, 27 maj 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Choc nie kupuje juz róz ale chyba bym jednak kupiła, szczególnie ta białą pojedyncza.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 13:40, 27 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
cd.



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:41, 27 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdzia napisał(a)
Choc nie kupuje juz róz ale chyba bym jednak kupiła, szczególnie ta białą pojedyncza.

Bożenko, kupić Ci? Będę po południu
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 13:42, 27 maj 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)

Bożenko, kupić Ci? Będę po południu


2 szt jeśli mozesz
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 13:44, 27 maj 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
to wszystko zacznie kwitnąć



____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies