Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 22:22, 19 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kieszonki wyglądają zachwycająco. Fajnie kontrastują z kolorem donicy.
Muszę i ja pomyśleć o porządkach na zapleczu garażu- tam mam swój kącik ogrodniczo-spiżarkowo- dekoracyjny. Strach wejść, bo wszystko okrywa ocynkowana balia i podobnej wielkości wiklinowy kosz. Upalny początek lata zniechęcił mnie do sadzenia w pojemnikach. Trzeba by 3 razy dziennie podlewać.


Dziś sadziłam resztę rojników odzyskanych wczoraj ze starego ogrodu. Dzisiejsza relacja Miry skutecznie mi w tym pomogła

Rutewka pomimo późnego przesadzania zakwitła, nieźle też radzi sobie nowa sadzonka, tylko kwiatostan mniej okazały

Już za momencik zakwitnie aminek, tutaj siewka w kostce

a tutaj z siewu

____________________
Dwa ogrody
Zana 22:24, 19 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Czy Twoja rutewka stoi pionowo sama z siebie czy ją podpierasz? Ja mam trzy sztuki na jednej rabatce i tańcują we wszystkie strony.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
paniprzyroda 22:27, 19 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Urszulla napisał(a)


Pięknie chętnie bym pospacerowała na żywo w taki słoneczny dzień


Ula, zapraszam na limonkowo

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:35, 19 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zana napisał(a)
Czy Twoja rutewka stoi pionowo sama z siebie czy ją podpierasz? Ja mam trzy sztuki na jednej rabatce i tańcują we wszystkie strony.

Zana, mam je posadzone przy pergoli, jak się rozrosną znów, to delikatnie przywiążę. Na razie daje radę. Ale któregoś roku przywiązywałam. Za to fiolecikowa tańczy, ale się nie łamie
____________________
Dwa ogrody
Zana 22:39, 19 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ta fioletowa też śliczna.
Powiedz mi, jak długo one kwitną? Mam je co prawda drugi rok, ale w ubiegłym roku to ich prawie nie było widać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
paniprzyroda 22:43, 19 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
anpi napisał(a)

Mowa... !uwielbiam takie klimaty...i w dodatku poluję na taką antyczną donicę amforę czy jak tam zwał...co masz w tym kulę... może masz jakiś namiar,czy to też okazyjna jedna sztuka?

Amfora żeliwna, większość dodatków to stare okazjonalne giełdowe nabytki, jeszcze przed O. Zmieniają się tylko czasem aranżacje, wg. potrzeb Może w necie jednak coś trafisz? Przez ostatni dłuższy czas nic nie kupowałam, ale chyba znów zacznę na giełdę zaglądać.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:50, 19 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zana, myślę że mniej więcej około miesiąca. W wolnej chwili poszukam dla Ciebie fotki z ub. sezonu

zakwitły zawilce jesienne


____________________
Dwa ogrody
Zana 22:59, 19 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mariola, nie szukaj, taka informacja mi wystarczy

Prześliczna ta rabata z hostami. Ja na punkcie host to mam skrzywienie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
paniprzyroda 23:06, 19 lip 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zana napisał(a)


Ślicznie uroczo. Świetna ta szklarnenka.
Stolik na nóżce też mi się bardzo podoba. Tże jesteś gadżeciara ogrodowa.
I mogę powzdychać do tych czarnych dalii, cudne są.

Jestem, nie da się ukryć
Ta dalia jest najciemniejsza z wszystkich ciemnych, które mam, kolor trudny do uchwycenia, w ub. roku rosła w jeżówkach ( s. 448) i gdzieś tam dalej usiłowałam złapać jej właścwy odcień Piękne ma liście, ciemne z metalicznym nalotem.
dla odmiany
____________________
Dwa ogrody
nawigatorka 23:10, 19 lip 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A wiesz ze mi aminek teraz się pojawił. Po 4 miesiącach.... z 10 paczek i tych od Ciebie wypatrzyłam może z 4 „koperki”. Ale kwitnienia to u nich nie widać
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies