Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 21:32, 08 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Muszelka napisał(a)

Te białe kwiatki to anemony, czy jakaś odmiana piwonii? Przepiękne!!!

Muszelko, to piwonia. Tu inne, ubiegłoroczny upał przyśpieszył przekwitanie


i takie na szybko jeszcze znalazłam

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:43, 08 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wiosenne porządki trochę się ślimaczą u mnie w tym roku. Na szczęście budynek gospodarczy stoi, wszystkie obróbki wykonane, zostało tylko tynkowanie.
W domu kwitną pelargonie

wyniosłam rojniki na taras, są w różnej kondycji, chyba lepiej ich nie chować na zimę, były przesuszone




____________________
Dwa ogrody
gosika67 22:02, 08 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Wiosennie u Ciebie, wszystkiego więcej, też muszę przejrzeć rojniki, pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
paniprzyroda 22:03, 08 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kwiatki do donic już kupione, ale dopiero w niedzielę je odbiorę, a tymczasem zostawiam ubiegłoroczne. Śliczne były te bladoróżowe stokrotki, ciekawe, czy uda mi się je kupić w tym roku.


____________________
Dwa ogrody
mira 22:14, 08 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Całkiem dobrze wyglądają rojniki, ja miałam na zewnątrz ale ta zima taka sobie była. Ciekawa jestem tych nowych zakupów donicowych. Ja monotematyczne zrobiłam .
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 22:39, 08 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Goniu, chyba więcej ciepła potrzeba, by kwitnienie krokusów i innych cebulowych wyrównało się, ale przynajmniej przebiśniegi kwitną długo.
Miro, zakupy donicowe to bratki i prymulki, jakie, nie wiem. Poprosiłam kogoś w Łodzi o zakup na giełdzie, u nas pustki jeszcze. Ma tylko nie być żółtego koloru, bo tego mam nadmiar w cebulowych. Rojnikowiec padł mi zupełnie, a gwiazda szeryfa oskubana przez wróble i zasuszona, jednak zielonego coś widać Będę musiała wybrać się do mojej pani od rojników, aby je uzupełnić. Mam u niej specjalną cenę i wybieram doniczki pełne kapustek Ona kocha rojniki i pozwala mi się panoszyć
W konewkach stały na zewnątrz

a te pod dachem, tu też wróble oskubały jedną kapustkę. Żadnych robaczków w nich nie widziałam


____________________
Dwa ogrody
tulucy 22:44, 08 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Mariolu, a co to za kalina? Ja się noszę z zamiarem zakupu Kaliny bodnantskiej (Dawno albo Ch. L.) i ciągle się zastanawiam, czy ją zmieszczę...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 22:50, 08 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Łucjo, kalina... jakaś Pachnie, kupiona kilka lat temu jako mała sadzonka od miejscowego amatora ogrodnika - staruszka. Nazwy nie znał, robił na ryneczek sadzonki. Widziałam ją u niego, rosła w kąciku przy ogrodzeniu, miała może z metr w obwodzie, ale wysoka na kilkanaście metrów, stary okaz. Posadziłam podobnie, widzę, że kształt będzie miała taki sam.
____________________
Dwa ogrody
tulucy 22:53, 08 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Taka wysoka??? Och...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 23:01, 08 mar 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tak, wysoka zdecydowanie, ale wolno rośnie, więc chyba nie doczekam takiej wysokości
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies