Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 20:56, 16 lut 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Odpowiadam na bieżąco, do zaległości wrócę
Haniu Gruszko, nawet się nie spodziewałam, że wszystko ruszy w takim tempie.
Wiosenne laleczki sprawiły mi dużo frajdy, zielona już zaklepana Niezła zabawa była z tym maleńkim wianuszkiem i koszyczkiem lawendowym. Lawenda ze wstążki udłubana, a sam koszyczek maciupki Płytka ma 9x9 cm, a koszyczek ze 2,5/3cm średnicy

Ula, widocznie trawy był mus dzielić Listki i to młode mają też inne krzewinki. Myślę, że brak prawdziwej zimy to raz, a dwa to wysokie żywopłoty i budynek gospodarczy, który zasłonił ogród od wschodnich wiatrów. Zacisznie się zrobiło. A na początku narzekałam na wygwizdów.
Gosika67 - oby jeszcze zima się nie wróciła, jak w ub. roku, tfu, tfu
Mireczko, o bodziszkach nie zapomniałam, ale chyba jeszcze za wcześnie na kopanie? tak wyglądały wczoraj, foty marne, bo pochmurno było


Wszystkie dodatki dla laleczek staram się robić własnoręcznie, tak więc sweterki, czapeczki robię na drutach, obrabiam na szydełku, przyszywam maleńkie guziczki, szyję kwiatki do czapeczek, gatki, getry itp Lale też samodzielnie siedzą i nie są wcale takie malutkie, mają od 33 do 40 cm wysokości, to też zależy od nakrycia głowy. Wszystkie materiały są nowe, wełna również, nic z odzysku. Tutaj akurat widać wełenkę i druty, zdjęcia z poprzedniej serii, nowych nie robiłam

Nowa 12- witaj Agatko. Stipy teraz ciąć nie będę, poczekam aż wiosna się ustabilizuje, w ub. roku zrobiłam to za wcześnie i część mi wypadła. Będę ciąć żyletką, bo nie mam jej dużo, a zbiera się lepiej i lepiej wygląda, niż cięta tradycyjnie na jednej wysokościbold text
____________________
Dwa ogrody
Nowa12 21:00, 16 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale stipy bedziesz ciąć jak leci czy bedziesz uważać na zielone. Bo jak tak patrzę na moje to one mają już bardzo dużo zielonego. W zeszłym roku też za wcześnie ścięłam turzycę Prairie Fire bo już puszczała zielone i ją załatwiłam. Wiecej zielonego nie puściła .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
paniprzyroda 21:15, 16 lut 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nowa 12 - chyba nie wyraziłam się jasno Cięcie stipy żyletką polega na tym, że robisz jej fryzurkę: ścinasz suche końcówki, tak, jakbyś obcinała włosy na pazia ewentualne suche źdźbła wyskubujesz delikatnie za środka. Zielone zostaje Tak przycięta stipa nie denerwuje mnie swoją kanciastą czupryną, a z takiej i tak wyskubywałam później suchelce ze środka. Ten sposób podpowiedziała mi Jankosia i to mi pasuje. Pewnie, jak ktoś ma dużo roślin, to nie bawi się w ceregiele tylko chwyci za czuprynę, ciach i po krzyku
____________________
Dwa ogrody
mirkaka 05:41, 17 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
paniprzyroda napisał(a)
Nowa 12 - chyba nie wyraziłam się jasno Cięcie stipy żyletką polega na tym, że robisz jej fryzurkę: ścinasz suche końcówki, tak, jakbyś obcinała włosy na pazia ewentualne suche źdźbła wyskubujesz delikatnie za środka. Zielone zostaje Tak przycięta stipa nie denerwuje mnie swoją kanciastą czupryną, a z takiej i tak wyskubywałam później suchelce ze środka. Ten sposób podpowiedziała mi Jankosia i to mi pasuje. Pewnie, jak ktoś ma dużo roślin, to nie bawi się w ceregiele tylko chwyci za czuprynę, ciach i po krzyku


Hmm, dalej nie wiem jak tniesz tą żyletką, na pazia czyli półokrągło?

Na bodziszki pewno do marca poczekamy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Milka 06:38, 17 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U mnie bodziszki ruszyły, teraz dobryczas na podzial.
Stipę łapię w k7cyk i scinam, co suche i juź.
Laleczki cudne, ja walcze na drutach i przy maszynie, a tu ogrod juz woła
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margerytka40 07:47, 17 lut 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
O, zantrygowałaś mnie cięciem stip, jak będzie czas poproszę o kurs obrazkowy. Łany przebiśniegów i mnie się marzą a tymczasem wylazły mi całe 3 sztuki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Bogdzia 16:37, 17 lut 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Cudne te Twoje lale.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Zana 17:25, 17 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jestem pełna podziwu dla Twojego hobby laleczkowego. Oglądałam już kilka dni temu po cichu, ale muszę głośno pochwalić
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Nikita 09:20, 20 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Mariolko niesamowite, cudowoskie, prześliczne te szmaciane lale. Że Ty masz takie pokłady pomysłów i energii to wiedziałam, ale laleczki są takie słodziutkie, że przestać patrzeć nie mogę. I te perfekcyjne wręcz detale!!!
I nie mów mi tylko, że te mikroskopijne czapeczki i sweterki sama dziergasz na drutach???
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
tulucy 20:05, 22 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Hej hej hej
Jestem i na dzień dobry mnie Twoje lale rozłożyły ... Zmarnowałam zimę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies