Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

GorAna 22:30, 05 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
No u Ciebie to jest kolorowo, tulipanki śliczne
Nie wspominam o donicach, bo dech zapierają
Piękna ta wiosna!
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
paniprzyroda 22:34, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
yolka napisał(a)
Śliczna donicowa plantacja, a ja dziś założyłam plantację w workach

Jolu, a mnie marzy sie wiosenna rabata w bieli i niebieskościach, tylko kilka bylin i traw mus dosadzić, by i latem/jesienią zdobiła
zawilce przywędrowały do ogrodu, na początku je tępiłam teraz postanowiłam dać im spokój, może jutro przywiozę kępę ze starego ogrodu i posadzę pomiędzy pierwiosnkami, wreszcie rozrasta się moja łączka z nich, muszę o nie zadbać, bo jest mnóstwo mikroskopijnych siewek, a dziś zauważyłam, ze ruszyły też lekarkie; te z kolei też znajduję w różnych miejscach ogrodu

nie widać dobrze, ale to są białe


kremowe



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:44, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
yolka napisał(a)
Śliczna donicowa plantacja, a ja dziś założyłam plantację w workach

Jolu, byłam, widziałam, łał
a mnie wysiały się chyba runianki, będzie pielenie, ale przy okazji dojrzałam też siewki ranników, hurra i jak tu wyrywać runiankę?


to też małe, a cieszy, bo jakoś nie chciały sie u mnie uchować
za to pierwiosnki viala zostały w całości skonsumowane przez nornice, to było drugie podejście i ostatnie
z kolei wysiewane przeze mnie pierwiosnki letnie wreszcie też się pokazały, choć maciupeńkie jeszcze

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:56, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ryska napisał(a)


Parę dni minęło tylko a dziś zaczęły się pojawiać. Chyba będzie z tego jakaś pociecha
A u Ciebie?
Lisia piękna, wygooglowałam sobie, bo nie znam.

na razie nic nie widać, poza dwoma niezidentyfikowanymi wąskimi listkami lisiej trudno fotki zrobić
jeszcze kwitną przylaszczki


i pierwsza kwitnąca trawka u mnie, dostałam maleńką sadzonkę i pilnuję jej jak oka w głowie, wreszcie zaczęła przyrastać, zauważyłam też, że ruszyły molinie

____________________
Dwa ogrody
gosika67 22:58, 05 kwi 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Sasanki jedne z moich ulubionych, u mnie też ich mnóstwo.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
paniprzyroda 23:04, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mala_Mi napisał(a)
Aż mnie głowa rozbolała od tej ilości doniczek.. cofałam cofałam aż do laleczek.. i znów padłam na kolana... mistrzostwo śwata ..cudne są

Aniu, laleczki na razie muszą poczekać, jutro mam zamiar ogarniać stary ogród.
Napisałam u Ciebie, że doniczkomania to nieuleczalna choroba u mnie jest. Miałam jakoś je zaaranżować, ale czasu brakuje


takie śnieżyce wiosenne przyszły, leżą po posadzeniu, coś z nich będzie? Ktoś ma jakieś doświadczenia?


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:17, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Nie potrafię sasankom dobrać odpowiedniego stanowiska. Zanikają po 3 latach w stanie bezdzietnym. Wysiewać się nie chcą. Kwitną nad wyraz skromnie.
Twoje są "wypasione"


Haniu, swoim starannie przygotowałam stanowisko, ponieważ też glinę mam. Kompost, piasek, popiół, i glina w równych proporcjach dobrze wymieszane. Posadziłam na lekkich wzgórkach, aby nie zagniwały zimą. Po kwitnieniu usuwam wszystkie łodyżki i zostawiam tylko młode przyrosty. Jak chcesz, by sie rozsiewały zostaw puchate kwiatostany i pozwól się im wysiać. Siewki podobne są do siewek marchewek. Nie gracuj za dużo przy nich, bo wypielisz. Wysiewałam czerwoną Papageno tuz po zebraniu nasion. Jedne miałam w gruncie, drugie w doniczce dla pewności. Te w gruncie jesienia już przesadziłam, te w doniczce nadal mikroskopijne, może ruszą, jak je wysadzę. Ale już widać młode siewki w pobliżu starych kęp. Napisałam wszystko, co ja robię, może Ci się przyda
to Papageno z ub. roku
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:22, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
GorAna napisał(a)
No u Ciebie to jest kolorowo, tulipanki śliczne
Nie wspominam o donicach, bo dech zapierają
Piękna ta wiosna!

Wiosna w każdym ogrodzie jest najpiękniejsza

Goniu, sasanki rządzą

ale zostawiam takie drobinki


____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 23:28, 05 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
No pięknie masz, Mariolko! I tyle ciekawostek!

A moje sasanki strajkują, na razie nawet pąków za dobrze nie widzę. Pewnie dlatego, że w ub. roku wkurzyły mnie bardzo i sporo wyrzuciłam.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 23:37, 05 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basiu, Ty u mnie, ja u Ciebie
jakiś zapomniany
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies