Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Basilikum 07:47, 13 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Mialam wielkie zaleglosci ale przeczytalam wczoraj wszystko napaslam oczy kolorami
bujnie masz na rabatach a dekoracje sa super
no i to oczko fajnie wyszlo i super sie wkomponowalo jednak M mial racje
Piwonie masz pierwsza klasa, same pieknosci
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
paniprzyroda 00:12, 16 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiek33 napisał(a)


niedościgłe zestawienia, staram się ale jakoś słabo mi wychodzi


Gosiu, zestawienia rojników często przypadkowe, w miarę wolnych naczyń
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:23, 16 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
GorAna napisał(a)
Mariolu, przecudnie masz u siebie!
Róże, piwonie, pelargonie....a wymiatają rojniki
Co robisz z kwiatostanami po przekwitnięciu, bo u mnie też zakwitła jedna odmiana i nie wiem co potem?
Zdrowiej Kobieto, bo pogoda wykańcza.
Buziaki

Po przekwitnięciu wyjmuję zaschniętą rozetkę i puste miejsce uzupełniam młodym rojniczkiem.
Pogoda faktycznie wykańcza... nie sprzyja niczemu, a najmniej pracy w ogrodzie, nie robię nic poza podlewaniem wieczorem w szklarni i doniczek z pelargoniami. Poza tym w pracy też gorący czas, na szczęście jeszcze tylko trzy dni, z roku na rok coraz bardziej odczuwam zmęczenie, także brakiem stabilności...

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:30, 16 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mala_Mi napisał(a)


Boziu... ale cudo...... nazwa prosze i to u mnie .. plisss... miesca nie mam, Po co tu zaglądałam


Anka, ja już pogodziłam się z tym, że miejsca więcej na piwonie nie będzie , no chyba że coś wyleci. Znaczniki z nazwami dawno zaorane, przykro mi. Mam zapisane jednak jakie kupowałam, ale były pomyłki.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:31, 16 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdzia napisał(a)
Mnóstwo masz tych sukulentów i bardzo ciekawe. Zaglądam , jestem na bieżąco choc nie pisze.


Ostatnio nawet na zaglądanie czasu mi brakło
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:38, 16 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Urszulla napisał(a)
Wróciłam do róż i piwonii. Ach chciałoby się to wszystko też mieć nawet pnąca Tolbiac mnie kusi a rojniki stan sojrzały u Ciebie, u mnie poczatki - mam je w gruncie choć rzeczywiście w donicach też przekonują bo przeżywają zimę.

Przeziębienie też miałam paskudne bo to chyba wirusowe i do tej pory nie mogę się pozbierać. A w tych upałach nie odpuszcza. Zdrówka życzmy sobie.


Powoli godzę się z faktem, że chciejstwa muszę minimalizować, no chyba że znów wymyślę jakąś rewolucję, ale na razie mi się nie chce Choróbsko mija wyjątkowo powoli, na szczęście padało w ub. tygodniu i przedwczoraj, nie muszę podlewać całego ogrodu, tylko doniczkowce Tobie też zdrówka życzę.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:39, 16 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
AniazUroczyska napisał(a)
Zachwyt piwoniowy zostawiam!
Mariolu, one lubią słońce, czy wolą być w półcieniu?


Zdecydowanie lubią słoneczko, ale w półcieniu też mi kwitną.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:41, 16 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirka napisał(a)
Dziękuję za chęć podzielenia się przewrotnikiem. Pozdrawiam piękny ogród i jego wlascicielkę

Będziemy działać wczesną jesieniąPozdrawiam również

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:53, 16 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mirkaka napisał(a)
Piwonie tak ściśnięte wyglądają jak koronkowa suknia ślubna, przecudnie
Rojniki też próbuję naśladować, ale mistrza nie sposób przeskoczyć. No i te róże przy tarasie, obłęd

W czym sadzisz rojniki, w piasku ?


Niektóre piwonie w tym roku były wyjątkowo wysokie i zwykłe obręcze nie dałyby rady, dlatego kupiłam siatkę, jak pokazywała Mira. Wstawiałam ją, jak juz były wysokie i stąd efekt koronkowej sukni
Nie żartuj z mistrzem, rojniki może każdy z powodzeniem uprawiać. Jednak jeśli sadzimy jedną rozetkę, to na efekt trzeba troszkę poczekać. Moje wszystkie stoją na południowym tarasie. Sadzę do zwykłej ziemi rozluźnionej żwirkiem lub piaskiem, jednak dobry drenaż jest konieczny. Nie zasilam, woda tylko z opadów.

odratowany w ub. roku powojnik



i inne


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:00, 16 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pszczelarnia napisał(a)
Mogę wiele przeoczyć ale nie kwitnienie piwonii w piwoniowych wątkach. Cudnie!



Ewo, piwonie to już u mnie wspomnienie, przedwczorajsza burza skutecznie je ogołociła. Niemniej kwitły pełne dwa tygodnie, cudownie pachniały w całym ogrodzie Pozostały pojedyncze pączki. Teraz czas na wycinanie nasienników.
Zazdroszczę bliskości piwoniowego raju

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies