Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 10:09, 06 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosik, warzywka trochę podrosły, chociaż noce zimne. W sobotę wysadziłam część pomidorów gruntowych w pole, na razie są, a gdyby jakiś przymrozek je zmroził, drugą partię mam w zapasie. W grunt poszły też sadzonki kwiatów jednorocznych, już dość miałam tych doniczuszeka poza tym wszystko wołało o dokarmianie. Podobnie było z pomidorami do szklarni, teraz widać, że już ciemnieją.



Gosiu, moje róże różnie Zależy w którym miejscu rosną. Herbaciane nie dość, że przycięłam krótko, to poleciały wszystkie młode przyrosty, dwie Pashminy trzeba będzie skrócić do ziemi, pozostałe trzy ok, Laguna, Pirouette rosną jakby przymrozków nie było. Reszta w porządku.
Tu Pirouette przycięta jesienią

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:20, 06 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nikita, Kasya, Karolina - tak, to maseczki, potrzeba chwili, nie mam nastroju i czasu na szycie.
Karolina, pewnie jesienią dużo osób będzie sadzić narcyzy Zawsze mam gdzieś z tyłu głowy, że jak mucha narcyzowa poszaleje, to stracę wszystkie. Trudno. Za to brunnery mam wszędzie i wcale nie przeszkadza mi, że się sieją, zagospodaruję każdą siewkę.



i bodziszek żałobny

____________________
Dwa ogrody
popcorn 10:26, 06 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow. Nie wiedziałam że brunerki się sieją! Mam trzy żółte od Ciebie, ledwo przetrwały przetrzymywanie w doniczkach, nareszcie rosną

buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 10:35, 06 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirkaka kury są, zawsze były. To takie normalne, gospodarskie podejście, powiedziałabym
Nioski - na jajka, koguty - rekordzista japonek, żył 14 lat. Teraz jest jakiś wyfikany. Były kohinory, białe puchate silki to dla ozdoby, schodziły śmiercią naturalną.
Teraz są dodatkowo trzy zielononóżki, czwartą porwał jastrząb.
Kurnik jest w budynku gospodarczym, to w leśniczówce. Teren do "grzebania" ogrodzony.
Teraz w związku z przeprowadzką czekamy na "projekt techniczny" kurnika z bali drewnianych, pan ma obsuwę, ale znając go to trzeba cierpliwie poczekać. Kurnik 2x3 m, wybieg będzie ogrodzony i siatka od góry.
Zdjęć kur brak

Maleństwo
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:39, 06 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
popcorn napisał(a)
Wow. Nie wiedziałam że brunerki się sieją! Mam trzy żółte od Ciebie, ledwo przetrwały przetrzymywanie w doniczkach, nareszcie rosną

buziaki!!!


A bodziszek żałobny od Ciebie Moje żółte brunerki coś tracą kolor. Dobrze, że rosną u Ciebie.
a to od Bogdzi


i kwitnący już
____________________
Dwa ogrody
popcorn 10:47, 06 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Epimedium piękne Czekam na kurnik też

to od Bogdzi to stopowiec? Podziwiałam u Vity wczoraj
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 11:03, 06 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
To nie stopowiec, chociaż mam i jego, to sangwinaria. U Vity można się cudeniek naoglądać, ma ciekawe i niespotykane rośliny, ale dla mnie to już wyższy stopień wtajemniczenia
I jeszcze mikrusek, chyba najmniejsza roślinka u mnie, bladolawendowe kwiatki, nazwa gdzieś w zapiskach z ub. roku

____________________
Dwa ogrody
popcorn 11:22, 06 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudo

Sangwinarie i stopowce mylę, dla mnie też wyższy stopień wtajemniczenia. I ceny tych roślin! heh

to jakaś rutewka chyba? cudo
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 12:03, 06 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karolina, sprawdziłam, to zawilczyk rutewkowaty Miałam jeszcze Jeffersonię, ale jeszcze jej nie znalazłam

kolejne kukliki




____________________
Dwa ogrody
popcorn 12:05, 06 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kukliki boskie! Kupowała mi rok temy Krysia, mam dwa różne pełne, czekam aż urosną
Masz tego dobra trochę!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies