Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

hankaandrus_44 19:36, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Mariolu, cudowne zagęszczenie roślin na rabacie, Ta z brunerą szczególnie mi się podoba.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
paniprzyroda 19:46, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
galgAsia napisał(a)
Ta donica jest prze-cu-dow-na
Czym ją obsadzisz po bratkach? Czy one tak cały sezon mają tam miejscówkę?
A ilość doniczek - nawet po redukcji - powala


Asiu, też mi się podoba tu jest druga, rośnie w niej trawa i tymczasowo bratki z pierwiosnkami.


W tej cytowanej miewałam róże w wyjmowanych donicach, pelargonie, trawki, w tym roku jeszcze się zastanawiam. Pigwa musi być wysadzona, bratki przekwitną lada dzień. Pewnie wsadzę jakąś dalię i różową mgiełkę, będzie grało z hortensjami w tle.
____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 19:48, 23 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Skoro nie tniesz kwiatów to się sieją? Czy liście potem rosną duże?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
paniprzyroda 19:55, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Hanuś, zagęszczenie mam na każdej rabacie, nie ma gdzie nogi postawić. Ale tak lubię. Chwastów mniej rośnie, bo żeby wcale to nieI brunnery mam na każdej rabacie. Pewnie po jakimś czasie będę je pielić jak chwasty, bo widze kolejne siewki. Ale żeby ta chciała się rozsiewać, to byłoby super


dla Ciebie jeszcze całościowo



____________________
Dwa ogrody
Margerytka40 20:05, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mieć takie napakowane rabaty - marzenie. Muszę zostawić jakieś kwiatki brunnerkom, może i u mnie się wysieją
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paniprzyroda 20:12, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiu, sieją się, może niezbyt inwazyjnie, ale jednak. Moim skromnym zdaniem cięcie kwiatów nie ma wpływu na wielkość liści. Na pewno za to woda, półcień i dobre podłoże. To obserwuję u siebie. W ub. roku poszerzałam cienistą rabatę, pokazywałam ją do znudzenia Posadziłam m.in. brunnery, słuszne sadzonki, wyjęte z innych miejsc w ogrodzie. Dostały dobrą ziemię i linię kroplującą. Po kwitnieniu cięłam kwiatostany, bo zrobiło się za gęsto. Rozrosły się też gwałtownie bodziszki Renarda, brunnery. Kilka dni temu wykopałam trzy z nich i poszły na tyły tej rabaty, pod thuje. Ledwo zmieściły się w średniej wielkości wiadrze.
W innych miejscach, bardziej nasłonecznionych i mniej podlewanych rosną, kwitną, ale bez szaleństw.

duże donice z kieszonkami



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:29, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Asiu, mieć takie rabaty jak Ty, to dopiero jest marzenie
odkrycie ubiegłego sezonu, paprocie




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:51, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
kukliki, zachwycałam się nimi przed dwoma laty u Ryski - Reni no i szukałam




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:57, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
niektóre z orlików



____________________
Dwa ogrody
ryska 21:20, 23 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Z rozdziawioną gębą oglądam Twoje tłuste rabaty
I te donice, miliony donic.
Szaleństwo, uwielbiam
Kuklikowa kolekcja Ci wyszła.
Co jeden to ładniejszy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies