Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

mirkaka 17:46, 07 kwi 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Jaką ziemią napełniasz skrzynie warzywne ?
Swietnie masz już wszystko podhodowane, normalnie areały do obsadzenia.
A Martynika to wasz koń? Macie konia?? Niesamowite
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
GorAna 22:22, 07 kwi 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
No to ja rozumiem
Porcja zdjęć zacna
Mariolka, masz wszystkie kwiatki wiosny i sasanki już takie duże. Moje dopiero podnoszą pąki
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
ryska 22:28, 07 kwi 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Imponujące wysiewy.
Coraz bardziej mi się te wiosenne iryski podobają.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 07:40, 09 kwi 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karolina, u Ciebie też wysiewów nie brakuje dasz wiarę, że kapustne wysiewałam po raz pierwszy? Zawsze korzystałam z gotowych sadzonek, ale sporadycznie, bo nie lubię, jak w środku wkładki znajduję.. Będę okrywać włókniną.
Edytko, miło, że do mnie trafiłaś
Irenko, miło Cię widzieć Kolejne bratki czekają od tygodnia na wsadzenie. Konik też mi się podoba, ale ja raczej trzymam się od niej z daleka Trawkę, jabłko, cukier dam i na tym koniec.
anpi - Aniu, wysiewy tym razem wcześniej, zobaczymy, jak to się sprawdzi. Skrzynie to projekt tegoroczny, ze względu na skrzyp, który mogłabym workami sprzedawać. Na razie cztery, w sierpniu będą jeszcze dwie, druga strona warzywnika pozostaje na razie tradycyjna. Między skrzyniami ścieżki 50 cm wysypane będą docelowo trocinami, które już czekają.
Joku -Jolu, też się cieszę z tych siewek Jeszcze ciemierniki tak się u mnie sieją, puszkinie i śnieżniki oraz przebiśniegi. Zresztą nie tylko one, ale część jak zwykle ginie podczas pielenia. Nie mam tyle materiału, by ściółkować rabaty i ich nie wzruszać. Może kiedyś. Widziałam, ze byłaś u Danusi, jak fajnie. W ubiegłe wakacje też mi się udało i jeszcze odwiedziłam ogród Kasi B
Haniu, jak miło Dekoracje były i owszem, zawsze przed świętami BN dostaję kręćka Konik jest na razie przyuczany do zakładania uprzęży. Jak każda kobietka ma swoje zdanie na ten temat Wysiewy są, ale pewnie zdjęcia przekłamują z ilością. Chociaż przyznaję, nie potrafię wysiewać mało, a bardzo się starałam ograniczać Pewien postęp jest, wysiałam w drugim rzucie pomidorowym po 5 nasionek. Pierwsza partia bardzo mi się wyciągnęła, rośliny już duże i zabierają za dużo miejsca. Część wydałam, część zlikwidowałam.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 07:56, 09 kwi 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirko, konik jest młodszego syna, ale właściwie obaj synowie się nim zajmują. Ja z nia tylko rozmawiam, czasem czymś poczęstuję i korzystam z obornika
Skrzynie wypełnione kartonem, obornikiem, nieprzerobionym kompostem, przesianym kompostem i na sam wierzch cienko ziemią uniwersalną, to te ostatnie. Pierwsze dwie mają za mało kompostu, będę jesienią uzupełniać. Dobrze, że miałam zapasy kompostu ze starego ogrodu, bo tutaj wszystko schodzi mi na bieżąco. Znalazłam też dojście do trocin i zrębek, będę kompostować na zaś. Tylko czekam na wolniejszy czas
Aniu, królowo tulipanów, u Ciebie to dopiero będzie spektakl. Buziaki.
Reniu, wysiewy jak na razie ok, wczoraj wysadziłam sałaty do skrzyń i przykryłam włókniną. Generalnie w tym roku mam zamiar dopilnować warzywnika, tym bardziej, że od wakacji będę wolnym człowiekiem i praca zawodowa nie będzie mi już zabierała czasu Iryski są bezproblemowe, żałuje swoich 200 cebul zagubionych bez wieści przed kilku laty. Pozdrawiam.

Dziękuję za odwiedziny wszystkim, zmykam do ogrodu albo sprzątania, zależy od pogody Miłego weekendu.
____________________
Dwa ogrody
Milka 08:46, 10 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja też nie wiem czy ogród czy dom, roboty tyle, że nudy nie ma.
Konie potrafią być niebezpieczne, trzeba uważać.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
edi75 09:04, 10 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2059
Jakie u Ciebie wysiewy... super.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Margerytka40 09:28, 10 kwi 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Padłam na widok wysiewów i niemy podziw zostawiam. Chyba na emeryturze dopiero będę mieć czas na zabawy wysiewowe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
antracyt 10:10, 10 kwi 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Własny koń to moje niespełnione marzenie z dzieciństwa. Teraz już bym się na niego nie zdecydowała, ale sentyment pozostał. Zdjęcia wysiewów przypomniały mi o pikowaniu papryki Ilości różności masz olbrzymie i wszystko bardzo dorodne
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Alija 10:22, 10 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8755
Wspaniałe wysiewy, cudne kwiaty wiosenne i koń na dokładkę, tyle dobra wszelakiego. Podziwiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies