Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gabriela 23:01, 18 lut 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Z projektem rysunkowym to ja nie potrafię sobie radzić u siebie, a co dopiero u innych. Jakoś łatwiej mi jest jak widzę ogród w rzeczywistości. W ogóle nie czuję proporcji na rysunku i nie potrafię sobie za bardzo tego wyobrazić. Marny ze mnie "projektant", więc miej mnie za usprawiedliwioną.
Ismenę, czyli błonczatkę, czyli hymenocallis też sadziłam i to były w latach osiemdziesiątych pierwsze egzotyczne wówczas cebule, które nabyłam i posadziłam. Dobrze rosły w starym ogrodzie, a w tym jest jakoś gorzej, nie chciały ładnie kwitnąć i rok temu dałam już spokój.
Skoro u Ciebie się udają, to mam nadzieję że latem sobie je tutaj popodziwiamy.
A co do informacji Ewy o podkładkach jabłoni, to na pewno nie ma jabłoni na podkładkach z gruszy kaukaskiej, bo jabłonie szczepi się na siewkach jabłoni - chyba antonówki, ale jest też masa różnych innych jabłoniowych podkładek. Dość trudno kupić teraz drzewka na podkładkach wysokich, najwięcej jest karłowych i średnich. Ale się pojawiają.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Margarete 14:54, 19 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mariolka pisałaś u Ani - Małej Mi ze kupiłas czerwonego lucifera, a gdzie ? po ile ? i czy duże te bulwy? Ania u siebie pokazywała duże bulwy, na etykiecie...moje w ubiegłym roku z Brico Marche szlag trafił, posadziłam w domu do donicy bo juz kiełkowały w torebce a że w ogrodzie był śnieg to posadziłam do doniy a potem jak chciałam przesadzic do gruntu to nie było co bo chyba zgniły
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 15:05, 19 lut 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, poczytałam o tych dziwnych cebulowych, mądrzejsza jestem, ciut
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
bogumila 15:11, 19 lut 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Ismeny sadziłam dwukrotnie...zakwitały po jednym kwiatku...w tym roku dałam sobie z nią spokój,sadzę to,co u mnie rośnie...pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Bogdzia 16:51, 19 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marzena2007 napisał(a)
Czyli z gałazek nie ukorzenię? Czy wiecie zatem jak pozyskać nowe sadzonki z grabów?


To zależy jakie duze chcesz. Na pewno można kupic w szkólkach leśnych u leśniczego ( Mariolka mam rację?) albo u mnie w ogrodzie są malutkie samosiejki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 19:23, 19 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pszczelarnia napisał(a)
Pani Przyrodo, czy pytałaś mnie o jabłonie? Na jakich podkładkach mam? Otóż, błędem było wyrzucenie/zapodzianie etykiety szkółkarskiej/ na niektórych w ogóle ich nie było. Wiem, że kupowałam koksę pomarańczową, antonówkę, NN, NN, NN. Coś mi świta, że podkładką była grusza kaukaska. Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia o niczym. Po prostu poszłam do szkółki i kupiłam odmiany, których nazwy miałam w pamięci z domu.

Ale teraz gdybym sadziła to świadomie te na podkładce silnie rosnącej. Nie wiem, na jakich podkładkach należy sadzić szpalery, wachlarze i inne formowane? To jeszcze wiedza tajemna. Niedoczytana/nie sprawdzona. Ale fascynująca.

Podoba mi się to "spokojnie poczekam" = slow gardening. Tak lubię.


Ewo, o jabłonie nie ja pytałam mam za to coś innego dla Ciebie, wybacz jakość zdjęcia, robiłam przed chwilą


____________________
Dwa ogrody
Nikita 19:28, 19 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Mariolko zaglądam co słychać, u ciebie wiosna już tuż tuż, kwiatuszki już są ...tylko czekać jak zakwitną
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
paniprzyroda 19:36, 19 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)
Z projektem rysunkowym to ja nie potrafię sobie radzić u siebie, a co dopiero u innych. Jakoś łatwiej mi jest jak widzę ogród w rzeczywistości. W ogóle nie czuję proporcji na rysunku i nie potrafię sobie za bardzo tego wyobrazić. Marny ze mnie "projektant", więc miej mnie za usprawiedliwioną.
Ismenę, czyli błonczatkę, czyli hymenocallis też sadziłam i to były w latach osiemdziesiątych pierwsze egzotyczne wówczas cebule, które nabyłam i posadziłam. Dobrze rosły w starym ogrodzie, a w tym jest jakoś gorzej, nie chciały ładnie kwitnąć i rok temu dałam już spokój.
Skoro u Ciebie się udają, to mam nadzieję że latem sobie je tutaj popodziwiamy.
A co do informacji Ewy o podkładkach jabłoni, to na pewno nie ma jabłoni na podkładkach z gruszy kaukaskiej, bo jabłonie szczepi się na siewkach jabłoni - chyba antonówki, ale jest też masa różnych innych jabłoniowych podkładek. Dość trudno kupić teraz drzewka na podkładkach wysokich, najwięcej jest karłowych i średnich. Ale się pojawiają.


Gabrielo, usprawiedliwiam, cebulki posadziłam do doniczek, nie były najgorsze, zobaczymy co pokażą

Jak już mowa o jabłoniach, drzewach owocowych to w nowym ich chyba nie będzie. Mam w obecnym ogrodzie kilkanaście drzew owocowych i jedyne jakie rodzą bez problemu to brzoskwinie NN. Myślę raczej o jagodniku - borówki, jagody kamczackie itp.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:49, 19 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete napisał(a)
Mariolka pisałaś u Ani - Małej Mi ze kupiłas czerwonego lucifera, a gdzie ? po ile ? i czy duże te bulwy? Ania u siebie pokazywała duże bulwy, na etykiecie...moje w ubiegłym roku z Brico Marche szlag trafił, posadziłam w domu do donicy bo juz kiełkowały w torebce a że w ogrodzie był śnieg to posadziłam do doniy a potem jak chciałam przesadzic do gruntu to nie było co bo chyba zgniły


Małgosiu, to marnie wróży moim Luciferom źródło to samo, na razie nie kiełkują, średnica ok. 7 - 8 cm, na kwiatki może trzeba będzie poczekać, aż cebulki podrosną. Myślę, gdzie je posadzić, aby nie wykopywać na zimę. Nigdy ich nie miałam, a nowości kuszą
Przyznam Ci się, że wyznaję w stosunku do wszystkich roślin zasadę, że jeśli ma u mnie rosnąć, to będzie, jeśli nie, to trudno, więcej nie próbuję. Miałam w ogrodzie kilka kolorów hibiskusów ogrodowych, jeden z nich miał ok. 10 lat, był pięknym krzewem. Zmarzły 2 lata temu. Wiecej ich nie posadzę u siebie
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:58, 19 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karola, pozdrawiam, podglądam co u Ciebie, ale chwilowo mam deficyt czasowy

Bogusiu, Królowo Pikówek i Rozsad, podziwiałam u Ciebie stelaż na pikówki, świetny pomysł, z cebulkami zobaczymy...pozdrawiam

Nikito wiosna po chwilowym ożywieniu już najwyraźniej się nie spieszy, +5 w południe, pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies