Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 20:42, 16 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
To cieszę się Basiu, bo bardzo mi się podobają. Posadziłam dziś ismeny i zefiranty, kiedyś je hodowałam i bardzo ładnie przyrastały i kwitły... raz zapomniałam je zabrać z ogrodu przed zimą:
Wracam do starych roślin oprócz chciejstw na nowe
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 20:42, 16 lut 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Marzena2007 napisał(a)
Czyli z gałazek nie ukorzenię? Czy wiecie zatem jak pozyskać nowe sadzonki z grabów?

Grab można pozyskać z odrostów korzeniowych lub z wysiewu nasion (konieczna stratyfikacja). Także przez szczepienie sadzonek grabu pospolitego daną odmianą, np. Columnaris, Fastigata czy innymi
Ale to żmudna robota a na efekty długo trzeba by czekać.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 20:47, 16 lut 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
paniprzyroda napisał(a)
To cieszę się Basiu, bo bardzo mi się podobają. Posadziłam dziś ismeny i zefiranty, kiedyś je hodowałam i bardzo ładnie przyrastały i kwitły... raz zapomniałam je zabrać z ogrodu przed zimą:
Wracam do starych roślin oprócz chciejstw na nowe

Nie sadzisz ismen i zefirantów do donic?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 20:54, 16 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ależ owszem Basiu, posadziłam do donic, mam w domu, do ogrodu wyniosę na lato
____________________
Dwa ogrody
Margarete 22:29, 16 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ojejku niby po polsku dyskutujecie a ja nic nie rozumiem...........jakieś ismeny(?), zefiranty (?), stratyfikacje (?).............bo ja poczatkujący ogrodnik jestem.............ot co
Pozdrawiam.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
monteverde 22:31, 16 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Margarete napisał(a)
Ojejku niby po polsku dyskutujecie a ja nic nie rozumiem...........jakieś ismeny(?), zefiranty (?), stratyfikacje (?).............bo ja poczatkujący ogrodnik jestem.............ot co
Pozdrawiam.

Małgoś to kwiatki a stratyfikacja to włożenie na jakieś 2 tyg., nasion do lodówki pozdrawiam Monikę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Rench 00:18, 17 lut 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
U mnie też jeszcze wczoraj leżały placki sniegu.
Dzisiaj już je chyba deszcz spłukał nareszcie.
Po takiej łagodnej zimie,nornice będą dawały się nam we znaki. U mnie też jest pobojowisko,az mnie telepie ze złości,a jeszcze nie wiem dokładnie co zżarły.
Pozdrawiam juz poniedziałkowo
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Mala_Mi 09:03, 17 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
W kwestii projektowej się nie wypowiadam... ale troszkę poczytałam....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 21:34, 18 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


Małgosiu, Ania ładnie wyjaśniła o co chodzi, pielęgnuje je się podobnie jak hipeastrum. Cebulki ładnie przyrastają, a ismena pięknie pachnie.

Aniu monte pozdrawiam również, babki ziemniaczanej nigdy nie jadłam

Rench masz rację, po łagodnej zimie nie tylko nornice mogą się nam dać we znaki Pozdrawiam.

Mala Mi - projekt to dużo powiedziane, chodzi o kształt rabaty z uwzględnieniem tego, czego jeszcze na budowie nie ma, coś mi świta, ale powolutku... Pozdrawiam.

Poczytałam troszkę, gdzieniegdzie już wiosna
U mnie rozkręca się powoli, rano jeszcze są przymrozki. Dlatego w ogrodzie nic jeszcze nie robię, nie przycinam bylin, postanowiłam spokojnie poczekać. W sobotę może oczyszczę róże z ubiegłorocznych liści.



____________________
Dwa ogrody
Pszczelarnia 22:18, 18 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pani Przyrodo, czy pytałaś mnie o jabłonie? Na jakich podkładkach mam? Otóż, błędem było wyrzucenie/zapodzianie etykiety szkółkarskiej/ na niektórych w ogóle ich nie było. Wiem, że kupowałam koksę pomarańczową, antonówkę, NN, NN, NN. Coś mi świta, że podkładką była grusza kaukaska. Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia o niczym. Po prostu poszłam do szkółki i kupiłam odmiany, których nazwy miałam w pamięci z domu.

Ale teraz gdybym sadziła to świadomie te na podkładce silnie rosnącej. Nie wiem, na jakich podkładkach należy sadzić szpalery, wachlarze i inne formowane? To jeszcze wiedza tajemna. Niedoczytana/nie sprawdzona. Ale fascynująca.

Podoba mi się to "spokojnie poczekam" = slow gardening. Tak lubię.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies