Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 02:09, 23 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
irena_milek napisał(a)
Każdą ogrodniczkę podziwiam, której uda się coś posiać i wschodzi, gratki Mariola


Irenko
, posiane i wschodzi, jednak zawsze są jakieś ubytki, zanim nadejdzie czas sadzenia na miejsca stałe pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 02:50, 23 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Po dzisiejszych, a właściwie wczorajszych pracach ogrodowych padłam tak wcześnie, że teraz już jestem wyspana
Oczyściłam w nowym wszystkie byliny, bo nic nie ścinałam na jesień, odkryłam ze stroiszu róże i oberwałam im stare liście, kopczyków nie ruszałam. Przycięłam prawie trzydzieści hortensji. Grubsze patyki pójdą w grunt na nowe sadzonki, w doniczkach mi się bardzo słabo ukorzeniały. Właściwie wszystkie byliny ruszyły już z wegetacją i nie ma na co czekać, w tygodniu mogę niewiele zrobić, a jeśli już to w starym, bo w kapciach można wyskoczyć, jak pisze Mała Mi

Róże się budzą


czosnek główkowaty, który pokazał się już w grudniu, był podsypany kompostem i przykryty stroiszem, zdjęłam wszystkie gałązki dzisiaj


i zapomniałam, co tu posadziłam, tylko tego miejsca nie mam zapisanego


ośnieża cała w pączkach, podobnie inne krzewy
____________________
Dwa ogrody
jotka 06:35, 23 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
paniprzyroda napisał(a)


Posiałam pierwsze nasiona, jakie wpadły mi w ręce, bo już mnie nosiło
Zestaw niebiesko-biało- fioletowo-różowy bylin: kupidynek ( nigdy nie miałam, będę testować) dzwonek brzoskwiniolistny, dzwonek ogrodowy, dzwonek skupiony, ostróżka, rozwar, driakiew kaukaska, karczoch hiszpański, różowa pysznogłówka i pozostałe kolory: krwawnik pospolity, mak wschodni, trytoma, stipa, werbena, i parę innych
Systematycznie będę dosiewać nowe roślinki



Mariolko, pracowity czas Cię czeka, bo parapetowe wymagają codziennego doglądania.
Ale jaka satysfakcja podziwiać w ogrodzie roślinki własnoręcznie wyhodowane z nasionka
Też tak mam, choć w tym roku ze względów zdrowotnych muszę ograniczyć ilość i asortyment ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
GorAna 16:31, 23 lut 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15970
Opisane siewki mnie powaliły....ja narazie nic jeszcze nie siałam...muszę to w tym tygodniu nadrobić
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
bogumila 18:38, 23 lut 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Driakiew kaukaska wysiana w ubiegłym roku u mnie nie zakwitła...ale dzisiaj widziałam ładne ,wychodzące roślinki i myślę,że w tym roku pokaże na co ją stać.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
paniprzyroda 18:51, 23 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jotka napisał(a)


Mariolko, pracowity czas Cię czeka, bo parapetowe wymagają codziennego doglądania.
Ale jaka satysfakcja podziwiać w ogrodzie roślinki własnoręcznie wyhodowane z nasionka
Też tak mam, choć w tym roku ze względów zdrowotnych muszę ograniczyć ilość i asortyment ...


Trzeba uwzględniać priorytety... bo zdrowie najważniejsze ale doczytałam, że jest dobrze
codzienne doglądanie roślin to dla nawiedzonych ogrodowo przyjemność, gorzej, gdy czasu zaczyna brakować
____________________
Dwa ogrody
monteverde 18:54, 23 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mariola to dałaś po robocie no i pikowania będziesz miała sporo u mnie problem z miejscem, ale jakoś muszę sobie poradzić pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 18:54, 23 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
GorAna napisał(a)
Opisane siewki mnie powaliły....ja narazie nic jeszcze nie siałam...muszę to w tym tygodniu nadrobić
Pozdrawiam


Opis siewek wymuszony praktyką, szczególnie polecany dla zapominalskich serdeczności
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:57, 23 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
bogumila_bienko napisał(a)
Driakiew kaukaska wysiana w ubiegłym roku u mnie nie zakwitła...ale dzisiaj widziałam ładne ,wychodzące roślinki i myślę,że w tym roku pokaże na co ją stać.Pozdrawiam.


O ile pamiętam z opisu to kwitnie w drugim roku po posianiu będziemy podziwiać Twoją właśnie mam nadzieję na wymianę doświadczeń
bardzo szybko wzeszła mi np. ożanka, po pięciu dniach a wschody 100%, ślicznie dziękuję ofiarodawczyni
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:59, 23 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
monteverde napisał(a)
Mariola to dałaś po robocie no i pikowania będziesz miała sporo u mnie problem z miejscem, ale jakoś muszę sobie poradzić pozdrówka


Aniu, u mnie miejsce miało być w nieogrzewanym budynku, ale zanosi sie na to, że szybko będę budować ciepły inspekt
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies