Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:13, 25 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdzia, doczytałam, ze jednak wiosna u Ciebie wróciła i fruwasz

Margarete, ogrodniczka ze mnie jak wiele innych,na pewno niecierpliwa, już mam za dużo posiane, a reszta jeszcze czeka

Nikita chyba na razie klasyfikowanie host sobie odpuścimy, zaczyna mi czasu brakować na szukanie zdjęć, zadowolona jestem że są i rosną, jak się do mnie wybierzesz, to ponazywamy

Irenko, dziękuję, trawki mają się rzeczywiście nieźle, intryguje mnie kosmatka (Luzula sylvatica - zapamiętałam łacińską nazwę, bo taka śpiewna), zimą jest bardzo ładna, zielona, teraz to jej najgorszy czas, rozmnaża się też bez problemu, z jednej doniczki mam pięć krzaczków

Epodlas
trochę popracowałam w sobotę, w tygodniu czasu jest mało na ogród, ale jakoś będę się ogarniać

Mira tiarelki ubiegłej wiosny rosły w cieniu, potem przeniosłam je do nowego na słoneczko i trochę je przypalało, dlatego myślę o przenosinach, ale póki co, to cienia tam brak. Podobają mi się, sama je rozmnażałam

Dodam, że lilie wsadziłam do ziemi i przykryłam liśćmi, chyba nic im nie będzie. Ziemia w starym miejscami zupełnie rozmarzła. Wykorzystałam to i wsadziłam patyki hortensjowe po cięciu. W doniczkach słabo mi się przyjmowały. Ciekawam, czy te się ukorzenią
____________________
Dwa ogrody
monteverde 23:21, 25 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
czyściec w nowym wygląda, jakby zimy nie było

tiarelki nieco zmieniły kolor, chyba jednak zmienię im miejsce




widzę w oddali lawendę przeżyła? moja jakaś blada miałam w rajskim pełno czyśćca a tu ani gałązki nie mam muszę od kogoś wyżebrać masz owoce figi?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 23:31, 25 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Lawenda przeżyła, nie okrywam jej nigdy, jedynie białą nieco przymroziło i już ją obcięłam. Czyściec dostałam w ub. roku od znajomej, bo kiedyś zlikwidowałam go całkowicie Mogę się podzielić Figa młoda, dwuletnia i raczej się nią zbytnio nie zajmowałam. W tym roku wysadzę na sezon do ogrodu.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 17:59, 26 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Byłam dziś w ogrodniczym po ziemię do pikówek. Nie mogę tam zaglądać o tej porze roku, bo wyszłam z
kłączami piwonii i irysów. I tak kupiłam tylko dwa kolory piwonii ( były jeszcze amarantowe) i białe irysy (były jeszcze różowe, kremowe i fioletowe).


Ta wydaje mi się podobna do lekarskiej, którą mam od bardzo dawna, czy może ktoś wie, czy to jest jednak inna niż lekarska? Mogłabym jeszcze wymienić na amarantową...




Mają dość przyzwoite kłącza, widać po dwa, trzy budzące się oczka.

Margarete, czytałam, że dowiadywałaś się o cięcie hortensji, moje przycięte limki


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:03, 26 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
i vanilki
____________________
Dwa ogrody
ewsyg 18:19, 26 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654


Mariola u mnie też są, walka z nimi to koszmar. Ja już zakupiłam różowe granulki i trzeba będzie je nimi potraktować.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:24, 26 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654


Fajne macie święto róz



Mam takiego irysa, ale mi bardzo słabo rośnie i nie wiem dlaczego.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 18:25, 26 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo, tak mi się wydaje, że nie tylko sasanki im smakują, korzenie powojników również, już zaczęłam wojnę. A krokusy posadziłam w doniczki, które lekko wystają z ziemi, bo górą też potrafią wejść. Nawet sprawdzałam dziś, czy nie same listki wystają z ziemi, ale na szczęście jeszcze się do nich nie dobrały. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:28, 26 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Irysy mam tylko ze starych odmian NN. Ten mi się podobał, bo jest biały. Mówisz, że słabo rośnie?Buu, będziemy patrzeć
____________________
Dwa ogrody
monteverde 18:37, 26 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Lawenda przeżyła, nie okrywam jej nigdy, jedynie białą nieco przymroziło i już ją obcięłam. Czyściec dostałam w ub. roku od znajomej, bo kiedyś zlikwidowałam go całkowicie Mogę się podzielić Figa młoda, dwuletnia i raczej się nią zbytnio nie zajmowałam. W tym roku wysadzę na sezon do ogrodu.

No ręce widzę swędziały w ogrodniczym ładne zakupy czyśćca jednak znalazłam, reperując siatkę co koty przegryzły a mocno lawendę białą przycięłaś, bo właśnie taka mam pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies