Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 19:48, 28 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pozdrawiam ciepło wszystkich zaglądających. Wiosna u nas troszkę przystopowała, ale widziałam lecące sznury gęsi, setki żerujących gęsi na łąkach ( Pradolina Warszawsko-Berlińska), kosy, rudziki i inne śpiewają, ruch ptasi widoczny, gniazda wiją, co nieco po drodze pogubią, np. piórka, trawki, skrawki wełny mineralnej w nowym


AgnieszkaW - trawki były przykryte śniegiem tak naprawdę to testuję różne trawki w nowym i zostawię tylko te, które nie będą sprawiały problemów. W tym tygodniu wiosna troszkę się leni u nas

Bogdzia napisałam

Małgosiu, wszyscy piszą, że tak się hortki ukorzeniają najlepiej, zobacz, co Irenka napisała Mam nadzieję, że uda mi się ukorzenić ich tyle, aby za dwa lata posadzić drugi taki rządek. Lawendy ocięłam tylko białe, reszta czeka. W ogrodniczym byłam, kupiłam tylko promanal
W ogrodzie u mnie cisza, za późno wracam, dzień jeszcze za krótki, by zdążyć i z domem, i z ogrodem. W sobotę mam przymusową przerwę od ogrodu, może w niedzielę coś podziałam

Mała Mi, śniłaś mi się, to już Ci napisałam to pewnie przez te cudne łany krokusów i irysów, których naoglądałam się u Ciebie a to co wychodzi, to dobrze rozpoznałaś, to iryski, ruszają delikatnie również w innym miejscu. Ale krokusy nadal nie kwitną. Nawet przebiśniegi jeszcze się nie otworzyły, za chłodno

Karola, kupiłam piwonie, bo to rośliny bezobsługowe, a takich potrzebuję do nowego, najwyżej trochę na ich kwitnienie poczekam cena również była przyzwoita, może to nie rarytasy, ale wystarczy, że będą pięknie kwitły ciemierników u nas nie widziałam, w ogrodniczym byłam, roślin nie kupowałam a u Ciebie to i tak ogród chyba z gumy

Irenko, to cieszę się, że Ci się ukorzeniły hortki, może i mnie się uda
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 19:51, 28 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolko macham i pozdrawiam. Jutro juz marzec, ja ogłaszam koniec zimy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 19:55, 28 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
No wreszcie, kocham takie ogłoszenia, pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 19:56, 28 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
No wreszcie, kocham takie ogłoszenia, pozdrawiam


____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:56, 28 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
No wreszcie, kocham takie ogłoszenia, pozdrawiam


____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 19:22, 01 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wyliczyłam, że zima nie wróci..... nie będzie jak rok temu
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 08:21, 02 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mam nadzieję, że prognozy Bogdzi i Ani się potwierdzą. Wczoraj byłam w maleńkiej szkółce. Nic nie kupiłam, wizyta była przypadkowa, ale rozeznanie zrobiłam
Mała szkółka pasjonata iglaków, cuda na kiju i nie tylko:




zainteresowały mnie te maleństwa, jako ewentualna zamiana sosny Brepo, której na razie nie namierzyłam, a zostawiłam miejsce w nowym

a tak wygląda po kilku latach

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 08:33, 02 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
lub coś takiego


ogrodowiskowa choina


i ciekawa alternatywa dla kory
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 08:52, 02 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
W ogrodzie wreszcie ruszają lazurowe cudeńka, bardzo je lubię


puszkinie też w końcu się zdecydują pokazać, siedzą w tym miejscu kilka lat, słabo się rozrastają


Bogdzia ma rację, przebiśniegi w pączkach dłużej zdobią ogród


krokusy sadzone jesienią w doniczkach w obawie przed nornicami ani myślą o pokazaniu kwiatków



____________________
Dwa ogrody
Gabrysia_ 08:55, 02 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Piękna wiosna
Ciekawe czy moje szkółki już są czynne, muszę właśnie kupić choinę kanadyjską ,bo jedna mi padła!
Miłej niedzieli
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies