Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Milka 13:24, 03 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
paniprzyroda napisał(a)
Mam nadzieję, że prognozy Bogdzi i Ani się potwierdzą. Wczoraj byłam w maleńkiej szkółce. Nic nie kupiłam, wizyta była przypadkowa, ale rozeznanie zrobiłam
Mała szkółka pasjonata iglaków, cuda na kiju i nie tylko:




zainteresowały mnie te maleństwa, jako ewentualna zamiana sosny Brepo, której na razie nie namierzyłam, a zostawiłam miejsce w nowym

a tak wygląda po kilku latach



Bardzo ciekawe te maleństwa na pniu, juz ja bym z nimi coś u siebie wymyśliła, dobrze, że nie ja to miejsce odwiedziła
Wiosna u ciebie tez jest, tylko mamy zimne ranki i chyba tak powoli te kwiaty sie otwierają, ale jednak jest wiosna i zaraz wszystko buchnie pełna parą, u nas ponoć końcem marca ma być 30 stopni!!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 18:56, 05 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, pozdrawiam

AgnieszkaW rzeczywiście u mnie jest podobny etap wiosenny, chociaż dziś zdążyłam zauważyć, że pokazują się kiełki tulipanów, druga partia irysków wschodzi

Małgoś, lawendę przycięłam tylko białą, reszta czeka, ale już niedługo, jeżeli będzie ciepło, zetnę resztę.
Cuda na kiju były średnio po 15 zł.
Jeżówkę można już wysiewać, jeśli chcesz większe sadzonki posadzić na miejsce stałe. Trzeba jednak ją mieć gdzie przetrzymać do 15 maja, chyba że nie będą zapowiadać wiosennych przymrozków, to można wsadzić do gruntu wcześniej
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:59, 05 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Irenko, może coś kupię u tego pana przez znajomą, która będzie w tamtych okolicach za dwa tygodnie
____________________
Dwa ogrody
monteverde 19:22, 05 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A drogie te miotły w takiej szkółce? a Sonia u Ciebie ładniejsza
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 19:25, 05 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, formy szczepione na pniu wcale nie były drogie ( ok. 15 zł), pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
Mala_Mi 20:09, 05 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Cuda na kiju Dobre
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 21:49, 05 mar 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Te cuda na kiju śliczne a że się nie skusiłaś na nie to też chyba cud, pomysł wysyłania do ogrodniczego syna spodobał mi się i kopiuję - można zaoszczędzić czas i pieniądze a z drugiej strony taki surowy no może wielkopostny
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 21:57, 05 mar 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Eee, wysyłać syna do ogrodniczego i pozbawiać się przyjemności. Never

Sezon już się zaczął i Pani Przyroda chyba jako pierwsza odwiedziła szkółkę, bo one jeszcze podwojów swych dla zwykłych śmiertelników nie otworzyły. Akurat za cudami na kiju nie przepadam, ale obiektywnie stwierdzam że egzemplarze ładne i niedrogie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
ewsyg 22:07, 05 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
paniprzyroda napisał(a)
Aniu, formy szczepione na pniu wcale nie były drogie ( ok. 15 zł), pozdrawiam


To bardzo tanio. Patrzyłam ostatnio u nas na te cudeńka i za maliznę trzeba dać około 50 zł, aż oczy przecierałam i poszłam sobie zniesmaczona

Ceny są tak różne, żę trzeba się nieźle naszukać. Obecnie szukam buka pospolitego Purple Fountain i ceny bardzo rozbieżne,ale chyba udało mi się znaleźć taka ofertę, która będzie mnie satysfakcjonowała.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agania 22:19, 06 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ale piękne igiełkowe kuleczki zobaczyłam cudne

Gratuluję wschodzących nasionek, a co posiałaś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies