Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 18:42, 26 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, lawedy radykalnie nie cięłam, chwyciłam za czuprynkę i pod spodem ciach Krzaczki z ubiegłego roku, to jeszcze niewielkie. Do ogrodniczego jeszcze muszę zajrzeć po promanal, bo nie było. Chyba syna wyślę
____________________
Dwa ogrody
monteverde 18:44, 26 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Koniecznie syna ja mam przyciętą lawendę na kulki i nie wiem jeszcze poczekam zobaczę czy coś będzie się zielenić jak nie to wywalę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 18:48, 26 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, zaobserwowałam, że niektóre gatunki lawendy długo się zbierają, szczególnie wtedy, kiedy są późno cięte. Daj jej czas
____________________
Dwa ogrody
monteverde 18:49, 26 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Oki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
AgnieszkaW 19:48, 26 lut 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
U Ciebie już regularna wiosna, nie ma to tamto...Zachwyciły mnie trawy - pięknie przezimowały. Pozdrowienia zostawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Bogdzia 20:45, 26 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Aniu, zaobserwowałam, że niektóre gatunki lawendy długo się zbierają, szczególnie wtedy, kiedy są późno cięte. Daj jej czas


No pewnie lawenda roslina ciepłolubna w takie zimno nie bedzie rosła. Mariolka napisz na pw coś więcej o tych pergolach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 10:23, 27 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dzieki Mariolko, byłam, pooglądałam i w sobote biorę sie za mój ogród - o ile pogoda pozwoili ale ma byc ciepło i słonecznie. Podetne trawy, wyczesze te które sie wyczesuje a nie obcina, poobcinam hortensje - czy z tych patyków od hortenscji ma szanse cos wyrosnąc ? czy odbiją jak sa takie "uspione" teraz ? warto je potraktowac ukorzeniaczem i wsadzic do ziemi ?

Z cieciem lawendy i róż poczekam jeszcze troche - pamietam hasło tu na forum upowszechniane, że tniemy lawendy i róże dopiero gdy kwitną forsycje.... dobrze że mam kilka krzaków forsycji wsadzonych w rząd ligustra w żywopłocie.... to mam na co patrzeć jako wskaźnik
Co prawda ze względu na cięcie żywopłotu kilka razy w roku również i forsycje są cięte a one kwitna na dwuletnich pedach więc kwitną potem słabo ale i tak zawsze gdzies tam z boku jakieś żółte kwiatki sie pojawiają i cieszą oko ... pamietam że jak byłam mała to na forsycje mówiło sie u nas " złoty deszcz".......

Zakupy super ! Nie chodzę do ogrodniczych teraz bo bym sie powstrzymała........tak tęsknię po zimie do wiosny ze w ten sposób zaspokoiłabym swoje ogródkowe ciągoty.....ostatnio wysłałam mame po promanal żeby mnie nie kusiło....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Mala_Mi 11:20, 27 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariola... wszytko poczytałam i pooglądałam.
A teraz lecę do cięcia, cięcia, cięcia...
Te coś co wyłaziło z ziemi podobne do irysków
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
popcorn 11:38, 27 lut 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale zakupy! Ja sie powstrzymuję i oglądam, oglądam.. ale nie kupuję Juz nasion mam nadmiar, jak co roku (warzyw
Jakby hosty były i ciemierniki, to bym się skusiła. A pozostałe - już nie

pięknie Ci roślinki przezimowały!

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 13:44, 28 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Irenko, dziękuję, trawki mają się rzeczywiście nieźle, intryguje mnie kosmatka (Luzula sylvatica - zapamiętałam łacińską nazwę, bo taka śpiewna), zimą jest bardzo ładna, zielona, teraz to jej najgorszy czas, rozmnaża się też bez problemu, z jednej doniczki mam pięć krzaczków

[b]ładna nazwa, będę u ciebie ją podglądać


Dodam, że lilie wsadziłam do ziemi i przykryłam liśćmi, chyba nic im nie będzie. Ziemia w starym miejscami zupełnie rozmarzła. Wykorzystałam to i wsadziłam patyki hortensjowe po cięciu. W doniczkach słabo mi się przyjmowały. Ciekawam, czy te się ukorzenią


powiem tak, u mnie patyki wsadzone do ziemi, to 100% sukcesu, w donice mizernie

śliczna ta peonia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies