Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Agania 14:10, 14 sie 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dorotko uwielbiam Twoje wiankowanie, ja ostatnio przez te upały nic nie robuę
jedynie ogarniam dom, odwiedzam mamę i tęsknię za Wnusią, dzieci mam dojazdowe, a sama pracuję zawodowo, wracam zmęczona, ale zdrowi jesteśmy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 14:17, 14 sie 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
U Ciebie uczta za ucztą... w ogrodzie, na stole, w dekoracjach
Pozdrawiam ja ta co ciągle w ruchu musi, bo musi być
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dorota123 20:04, 14 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Dorotka

U ciebie jak zwykle nic dodać nic ująć perfekcja.
Oglądając czuje się w jak w bajce.

Hortensje to jest to przepiękne i niezawodne zawsze klimat dobry dają.

Pozdrawiam
Witam Elu i dziękuję za miłe słowa. Wokół altany rośliny jeszcze żyją, reszta ogrodu w kiepskim stanie. Susza, grad w tym tygodniu i ćma bukszpanowa nie służą ogrodowi.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:09, 14 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Dorotko jak zawsze pięknie.
Uwielbiam ten czas kwitnących hortensji w ogrodzie.
Dekoracje rewelacyjne. Wielkie brawa!!
Pozdrawiam
Miło mi, że się podoba. Hortensje to wspaniałe krzewy, ale 4 duże wieloletnie mi nie zakwitły. Jednakowo nawożone i podlewane a jakieś takie zbuntowane.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:27, 14 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Aneta1309 napisał(a)
Właśnie mnie olśniło co zrobić z zaszczepionymi hortensjami.
W przyszłym sezonie wylądują w donicach
Nie wiem co robisz tym roślinom że tak ładnie u Ciebie rosną po prostu nie wiem a jak zobaczyłam Twoje storczyki to pomyślałam, że ja się tak nie bawię ja swoje traktuję bo jednorazowo u mnie mało który ponownie raczy zakwitnąć a kiedyś kwitły i bądź tu mądry człowieku
Anetko storczyk powinien mieć przezroczystą doniczkę, wtedy nie rozłażą mu się na wierzchu korzenie. Ja swoje moczę i podlewam dwudniową gnojówką ze skórki banana, a raz w miesiącu moczę w kupnej odżywce do storczyków. Podlewam bądź moczę je 2X w tygodniu, nie zawsze wodą z banana, ale czystą wodą ze studni. Nie ścinam przekwitłych łodyg kwiatowych tylko sam kwiatostan. Na niektórych łodygach storczyk zakwitł mi po raz trzeci i miał długi kwiatostan na 10 kwiatków.
Mam nadzieję, że Ci pomogę w zmuszeniu Twoich do kwitnięcia.
W pobliżu altany mam 10 dużych hortensji w donicach. Niektóre tak rosną 4 lata.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 20:40, 14 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Współczuję zawirowań pogodowych Ale storczyków piękniej i obficiej kwitnących w życiu nie widziałam Trudno się dziwić jak tak o nie dbasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 20:40, 14 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
Cudowne wianki, co jeden to ładniejszy

Wokół altany masz tyle wspaniałych dekoracji i roślin. Stworzyłaś bajeczne miejsce na odpoczynek
Dziękuję Ewo, czasu mam spro to coś lekkiego sobie robię. Trzeba jakoś zapełnić sobie ten wolny czas.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:57, 14 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Agania napisał(a)
Dorotko uwielbiam Twoje wiankowanie, ja ostatnio przez te upały nic nie robuę
jedynie ogarniam dom, odwiedzam mamę i tęsknię za Wnusią, dzieci mam dojazdowe, a sama pracuję zawodowo, wracam zmęczona, ale zdrowi jesteśmy
Dobrze, że wszyscy zdrowi, my też nie chorujemy na kowid 19. Ja choruję długotrwale i już tak zostanie. Nie nadaję się do pracy zawodowej, więc czasu mam pod dostatkiem, tylko sił brak. Do wnuków jeździmy 2 x w tygodniu i cieszymy się nimi bardzo, a to moi chłopcy. Młodszy jest w wieku Twojej wnuczki.




Jakiś czas temu zrobiłam 16 wianków na spotkanie w ogrodzie u koleżanki. Dla każdego uczestnika, bo był też mężczyzna w wianku.
Proces tworzenia.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:09, 14 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Współczuję zawirowań pogodowych Ale storczyków piękniej i obficiej kwitnących w życiu nie widziałam Trudno się dziwić jak tak o nie dbasz
Burza trwała z 10 minut, ale woda stała na trawniku, a grad pouszkadzał rośliny. Już z powrotem podlewam wężem co się da. Storczyki to moja duma od dwóch lat.
Wianki, które zrobiłam jako niespodziankę dla koleżanki z pracy. Ona robiła pożegnanie w ogrodzie.
A to my " przeterminowane Rusałki"




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:12, 14 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208

BASIA8 napisał(a)
Hej Dorotko pięknie u Ciebie)Tak nastrojowo, romantycznieStorczyki Masz bombowe
Buziaki zostawiam.
Dziękuję Basiu, już tylko ratuję rośliny przy altanie. Resztę odpuściłam, nie mam siły, dokuczają mi nogi. Co przetrwa to będzie, a co nie da rady to się pożegnamy.
Storczyki z roku na rok mam co raz bardziej ukwiecone. Ten biały ma 5 łodyg kwiatowych i w tej chwili 46 kwiatuszków. Storczyki mam tak ciężkie od kwiatów, że muszę im podstawiać coś do podparcia.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies