Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

abiko 21:29, 15 sie 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Śliczne te Twoje wianki Dorotko. Właśnie sobie pomyślałam, że mogłam z tych wycinanych przewrotników wianek zrobić, taki suchelec

Masz cudne hortensje o storczykach nie wspomnę.
U mnie wyleciały już wszystkie. Dziś ostatni w sypialni zobaczyłam, że ma czarną zgniliznę.. skąd.. nie wiem wyleciał.


____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 00:03, 16 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Dorotko Cudne wianki i śliczny ogródek koleżanki, fajna kaskada wodna, jak wodospad Piękny prezent zrobił Ci bratanek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 00:06, 16 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)


Jakiś czas temu zrobiłam 16 wianków na spotkanie w ogrodzie u koleżanki. Dla każdego uczestnika, bo był też mężczyzna w wianku.
Proces tworzenia.




Piękne!
Ty to masz talent!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
m_gocha 15:09, 16 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)

O cynamonie nie słyszałam, żeby dodawać do storczyków. Czasem robię sobie kawkę z cynamonem i spienionym mlekiem.



Dorotko!
Cynamon ma działanie grzybo i bakteriobójcze
Wydaje mi się że dzięki niemu uratowałam storczyki mamie

Z czego robiłaś te kule? Świetnie wyglądają w takich kompozycjach

Możesz napisać jak robisz te cementowe ozdoby?
Wykorzystujesz gotową zaprawę cementową? Czy robisz jakieś mieszanki?
Z czego zrobiłaś formy?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
KasiaBawaria 08:00, 17 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorota123 napisał(a)
Miło mi, że Ci się spodobały, bo wiem, że Ty potrafisz zrobić jeszcze ładniejsze.
Hortensje to jednak świetne rośliny, a te mobilne posadzone w donicach można ustawiać gdzie się w danym czasie chce.





Przecudne wianki robilam je chyba tylko do 11 tego roku zycia, i chyba mi sie zapomnialo jak sie je tworzy
Przecudna podporka, cuper prezent.A tu na fotce to co?

Hortensje w donicach chyba musisz czesto podlewac?Mam dwie swoje i psiocze na nie bo co dwa dni latam z konewka
____________________
Zapraszam na kawe
Dorota123 10:06, 17 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Donia72 napisał(a)
Pozdrawiam cieplutko w ten upalny dzień
Miło, że wpadłaś do mnie - też pozdrawiam

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:14, 17 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)
Śliczne te Twoje wianki Dorotko. Właśnie sobie pomyślałam, że mogłam z tych wycinanych przewrotników wianek zrobić, taki suchelec

Masz cudne hortensje o storczykach nie wspomnę.
U mnie wyleciały już wszystkie. Dziś ostatni w sypialni zobaczyłam, że ma czarną zgniliznę.. skąd.. nie wiem wyleciał.


Witaj u mnie, miło że znalazłaś czas aby tu zajrzeć. Dziękuję za pochwały. Co do storczyków musisz zawsze pilnować, żeby nie stały w wodzie. One muszą się napić, nasiąknąć kora i wylać wszystek nadmiar. Ja je moczę w pojemniku z nawozem i wyjmuję do odsiąknięcia. Dziś liczyłam różowy storczyk ma 50 kwiatuszków. W ogrodzie u mnie straszna susza, podlewam tylko wokół altany i hortensje.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:27, 17 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotko Cudne wianki i śliczny ogródek koleżanki, fajna kaskada wodna, jak wodospad Piękny prezent zrobił Ci bratanek
Dziękuję Sylwio, miło, że Ci się spodobało.
Wodospad u koleżanki jest duży wokół rosną wysokie sosny w których jak harcuje wiatr z połączeniem szumu z wodospadu można się poczuć jak nad morzem.
Bratanek wreszcie miał trochę czasu, od razu z Agatką zapełniłyśmy mu ten czas. Ja mam jescze wyspawaną tacę i będę miała " coś" jeszcze.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:49, 17 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
m_gocha napisał(a)

Dorotko!
Cynamon ma działanie grzybo i bakteriobójcze
Wydaje mi się że dzięki niemu uratowałam storczyki mamie

Z czego robiłaś te kule? Świetnie wyglądają w takich kompozycjach

Możesz napisać jak robisz te cementowe ozdoby?
Wykorzystujesz gotową zaprawę cementową? Czy robisz jakieś mieszanki?
Z czego zrobiłaś formy?
Wypróbuję też cynamon do storczyków w razie potrzeby. Wyżej pisałam, że różowy storczyk w dniu dzisiejszym ma 50 rozkwitniętych kwiatuszków.
Te kule to styropianowa kula pomalowana na brązowo i owinięta miskantem. w razie potrzeby mocowałam szpilką. Po kilku dniach trawa trochę przyschła i widać szczeliny między trawą, czyli brązowe paseczki kuli.

Do robótek z betonu używam zwykłego cementu, mieszam go z piaskiem i perlitem w jednakowych proporcjach. Woda na wyczucie.
Do każdej rzeczy mam jakieś wymyślone przez siebie formy. Koniki morskie, delfinki i żółwie to dziecięce foremki do piasku. Delfinki i koniki bardzo są problematyczne, ale zawściekłam się i robię. W takiej foremce beton musi leżeć kilka dni, później jeszcze przez kilka dni po wyjęciu trzeba go polewać wodą, żeby beton stwardniał.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 10:50, 17 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Ma talent Chłopak, a Wy cuda w ogrodzie dzięki Niemu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies