Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

ElzbietaFranka 21:26, 18 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Dorotka z tymi kontaktami i sanepidem to żart.

Dobrze, że ci się chce. Mnie też sił brakuje Dorotka.
To środkowa Polska ma taką suszę.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
m_gocha 21:45, 18 sie 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)

Właśnie zrobiłam sobie betonowe dynie, tą misę też sama zrobiłam.


Dorotko! Świetne te Twoje ozdoby z betonu.
Jeszcze Cię trochę pomęczę Jak robiłaś te dynie? One w środku są puste? bo widzę chyba wsadzone rojniki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
basia3012 23:40, 18 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Dorotko, tak jak wszyscy zachwyciłam się wiankami. I towarzystwo w tych wiankach przepięknie wyglądało. Ale czasu wiankom to poświęciłaś bo to wszystkie z żywych kwiatów.
Pomysł z hortensjami w donicach i mnie się spodobał. Ciekawa jestem czy ogrodówki udałoby się tak uprawiać. Bo chyba będę miała po raz pierwszy kilka sadzonek.
Miski, figurki z betonu super.
Twój ogród to taki raj na ziemi Dorotko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 12:36, 19 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję



Pięknie ,nastrojowo,klimatycznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 16:03, 19 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję niestety sierpniowy ogród kiepsko wygląda. Susza jet tak wielka, że nie daję rady uratować roślin. Dziś cały dzień chodziły chmury i nie było deszczu, wczoraj 4km dalej oblało równo - u nas nic. Podczas takich susz odechciewa się ogrodnictwa.


Kluczową jest woda. Tak gdzie rośliny są podlane tam wszystko "buja". Niestety woda jest kosztowna a po drugie podlewanie jest czasochłonne.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 16:22, 19 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka z tymi kontaktami i sanepidem to żart.

Dobrze, że ci się chce. Mnie też sił brakuje Dorotka.
To środkowa Polska ma taką suszę.

U nas jest bardzo sucho, ratuję co się da, ale wody w studni jest za mało. Co rok mam ten problem. Warzyw posiałam sporo, ale to wszystko kiepsko rośnie. Na własne potrzeby mam swoje, zdrowe warzywa, ale na zimę trzeba będzie kupić.

Zdjęcia z początku sierpnia.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
popcorn 16:25, 19 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Alesz masz cudownie! Kolorowo, a jakie ozdoby! Zdradź jak robiłaś dynie? pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Dorota123 16:41, 19 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
m_gocha napisał(a)
Dorotko! Świetne te Twoje ozdoby z betonu.
Jeszcze Cię trochę pomęczę Jak robiłaś te dynie? One w środku są puste? bo widzę chyba wsadzone rojniki
Produkcja dyni"
W małą doniczkę przemysłową nasypałam piasku do pełna i go ugniotłam.
Odcięłam kawałek z rajstop w to postawiłam wypełnioną doniczkę. Przygotowaną zaprawę z 1 cz cementu, 1 cz perlitu i 1 cz piasku z dodatkiem wody wkładałam małą łopatką w rajstopę dookoła doniczki do wysokości doniczki. Zawiązałam supeł nad piaskiem w doniczce i w gumowych rękawiczkach uformowałam spłaszczoną u góry i na dole kulkę. I teraz jest najbardziej brudna robota, czyli zakładanie 3 albo 4 gumek na zaprawę cementową. Paskudnie mi wtedy ciapało jak ściskałam to gumkami. Starałam się aby zaprawa nie wchodziła na piasek w doniczce, ale i tak weszła. Uformowaną gumkami dynię postawiłam w cieniu na 4 dni, co dzień polewałam to wodą.
Po tym czasie odcięłam gumki i supeł z rajstop. Myślę, że lepiej te rajstopy u góry było by związać gumką to by się tak nie rwały podczas ściągania ich z dyni. Teraz trzeba zedrzeć całość rajstop z betonu co nie było łatwe. Wysypać z doniczki piach , nasypać ziemi i posadzić rojniki.
Mam nadzieję, że zrozumiale to opisałam, jeśli nie - pytaj.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 17:00, 19 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dorotko, tak jak wszyscy zachwyciłam się wiankami. I towarzystwo w tych wiankach przepięknie wyglądało. Ale czasu wiankom to poświęciłaś bo to wszystkie z żywych kwiatów.
Pomysł z hortensjami w donicach i mnie się spodobał. Ciekawa jestem czy ogrodówki udałoby się tak uprawiać. Bo chyba będę miała po raz pierwszy kilka sadzonek.
Miski, figurki z betonu super.
Twój ogród to taki raj na ziemi Dorotko.
Dziękuję za miłe słowa.
Mam w donicach od kilku lat hortensje bukietowe i ogrodowe. Bukietowe zostawiam w ogrodzie na zimę i bardzo dobrze to znoszą, natomiast ogrodowe chowam do budynku gospodarczego.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 17:10, 19 sie 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Pięknie ,nastrojowo,klimatycznie
Dziękuję Aniu.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies