Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

danuta_szwajcer 13:27, 27 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Wianek jest cudny, powinien długo wytrzymać, dobry pomysł z zasuszeniemU mnie też piaski ten sam problem i też się cieszyłam wczoraj, że ciut popadało jednej pracy mniej. Te rabaty masz w pełnym słoncu? Pytam głownie o jeżówki, bo wymyśliłam im jeszcze inną rabatę ale tam jest ciut cienia. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 13:52, 27 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Wianek jest cudny, powinien długo wytrzymać, dobry pomysł z zasuszeniemU mnie też piaski ten sam problem i też się cieszyłam wczoraj, że ciut popadało jednej pracy mniej. Te rabaty masz w pełnym słoncu? Pytam głownie o jeżówki, bo wymyśliłam im jeszcze inną rabatę ale tam jest ciut cienia. Pozdrawiam
Te pierwsze jeżówki to samosiejki rosną od strony wschodniej, więc od rana do godziny około 14 są w pełnym słońcu.



Tu przy bramie też cały dzień w słóńcu.



Te następne są od strony północnej i one są w słońcu od godziny 10 do wieczora. Dodam, że ta rabata jest regularnie podlewana.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BASIA8 15:35, 27 lip 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dorotko wianuszek piękny Masz dar do dekoracji jezowki ładnie wyglądają oj ładnie. Ja jeszcze nie mam żadnej ale plany są na kolejne lata.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
danuta_szwajcer 15:48, 27 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Zdjęcie " Tu przy bramie" MISTRZOSTWO Ta kolorystyka, kompozycja gratulacje A te z siewu to chyba najlepiej rosną, no i lubią słonce Mirune rozsiewasz czy sama się rozmnaża u Ciebie? Tez ją bardzo lubie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 18:44, 27 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
BASIA8 napisał(a)
Dorotko wianuszek piękny Masz dar do dekoracji jezowki ładnie wyglądają oj ładnie. Ja jeszcze nie mam żadnej ale plany są na kolejne lata.
Robienie dekoracji zawsze sprawia mi przyjemność, więc coś tam sobie dłubię. Pikówkami jeżówek mogłabym się podzielić. Mają ponad 10 cm, ale tylko z odbiorem osobistym.


U mnie dziś kawka na wypasie




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:54, 27 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Zdjęcie " Tu przy bramie" MISTRZOSTWO Ta kolorystyka, kompozycja gratulacje A te z siewu to chyba najlepiej rosną, no i lubią słonce Mirune rozsiewasz czy sama się rozmnaża u Ciebie? Tez ją bardzo lubie
Dziękuję za tak wysoką ocenę rabaty przy bramie. Mnie słabo rosły jeżówki kupne, i zazwyczaj były tylko jeden sezon. Masz rację, myślę że te siane jeżówki lepiej się aklimatyzują.
W ubiegłym roku specjalnie zostawiłam duży krzak maruny w warzywniku, żeby się wysiała i wyobraź sobie, że było tylko 2 sadzonki. Te w ogródku mam samosiejki, wycinam ją jak widzę, że jest dojrzała i wykruszam nasionka przed wyrzuceniem. Staram się nie wyrywać z korzeniami, bo mam wrażenie, że odbijają na wiosnę, ale pewności nie mam. Muszę zwrócić na to uwagę.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
m_gocha 00:08, 28 lip 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)

W ubiegłym roku specjalnie zostawiłam duży krzak maruny w warzywniku, żeby się wysiała i wyobraź sobie, że było tylko 2 sadzonki. Te w ogródku mam samosiejki, wycinam ją jak widzę, że jest dojrzała i wykruszam nasionka przed wyrzuceniem. Staram się nie wyrywać z korzeniami, bo mam wrażenie, że odbijają na wiosnę, ale pewności nie mam.

U mnie maruna odbija na wiosnę
W ubiegłym roku po przycięciu po kwitnieniu również odbiła i powtórzyła kwitnienie.
Bardzo ją lubię. Tak jak pisałaś wcześniej dobrze się komponuje z większością kwiatów. Tylko ten zapach...
A wiesz, że podobno marunę można wykorzystywać tak jak wrotycz na gnojówkę na rózne robale?
Dorotko! Zapomniałam napisać, że cudne bukiety, dekoracje no i kompozycje kwiatowe na rabatach
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
zawitka 06:59, 28 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
Tak maruna odbija z sadzonki pozostawionej na zimę po ścięciu to sprawdziłąm .Oczywiście jeśli nie zmarznie Rabatki kolorowe Pięknie.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
KasiaBawaria 08:11, 28 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A te niebieskie kwiatki to co? Jakie smakolyki.....
____________________
Zapraszam na kawe
Dorota123 10:19, 28 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
m_gocha napisał(a)

U mnie maruna odbija na wiosnę
W ubiegłym roku po przycięciu po kwitnieniu również odbiła i powtórzyła kwitnienie.
Bardzo ją lubię. Tak jak pisałaś wcześniej dobrze się komponuje z większością kwiatów. Tylko ten zapach...
A wiesz, że podobno marunę można wykorzystywać tak jak wrotycz na gnojówkę na rózne robale?
Dorotko! Zapomniałam napisać, że cudne bukiety, dekoracje no i kompozycje kwiatowe na rabatach
Nie wiedziałam o właściwościach maruny na robaka, te na rabacie nie działają na pewno na komary, może jako gnojówka zadziała. Wczoraj wycinałam marunę i cięłam ją sekatorem na kawałki, które spadały na rabatę. Ma to służyć zatrzymaniu parowania z ziemi, no i nie muszę tego wynosić na kompost. Za miłe słowa ślicznie dziękuję




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies