Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 23:23, 23 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

I ogrodowo pięknie
I bukietowo bardzo ładnie
I dekoracyjnie ślicznie.
Masz z dolne łapki Dorotko. Suuper!!
Miło mi, że podobają Ci się moje dekoracje.) Teraz jestem na etapie projektowania półokrągłej ozdobnej podpórki dla róży Leonardo. W zimie pewnie wykorzystam ją też do dekoracji świątecznej. Ja mogę robić tylko lekkie prace, a 1 bukiet, czy wianek robię dla przyjemności.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:33, 23 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
violaskom napisał(a)
Dorota robisz cudne bukiety! Myślę, że zawstydziłabyś nie jedną florystkę! Ta ostatnia żółta róża to Hansestadt Rostock? Cały czas ją u Ciebie obserwuję, bo na mojej liście dalej jest na pierwszym miejscu.
Dziękuję, ale nie przesadzaj. Ja tak na wyczucie robię, nie mogłabym się porównywać do florystek.
Róża Hansestadt nadal kwitnie, po przekwitnięciu pewnie będzie miała dłuższą przerwę, bo mocno przycinam jej gałązki. Za bardzo wychyliła się na przejście, ale śmiało mogę powiedzieć, że mogłabym mieć kilka egzemplarzy tej róży.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 07:27, 24 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Te biale kwiatki sa cudowne Ze wszystkim pasuja.
____________________
Zapraszam na kawe
danuta_szwajcer 18:07, 24 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Pięknie jak zawsze, podziwiam Twoje bukiety, są cudne, widać, że bardzo je lubisz. Ogród kipi od kolorów , jeszcze Ci bardzo ładnie róże kwitną no i lilie ale u Ciebie musi pachnieć Jeżówek też masz dużo, u mnie nie chcą rosnąc, chyba za dużo cienia, tak myśle, a te co jeszcze zostały to mi ślimaki zjadły. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Katkak 19:10, 24 lip 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorotka ależ pięknie. A bukiet zachwyca. Panna młoda by się takiego nie powstydziła
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gardener27 21:32, 25 lip 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Ten sezon nie żałuje nam deszczu i widać to w Twoim ogrodzie, bogactwo na rabatach i piękna soczysta zieleń trawnika.

Podejrzewam że altanka to Twoje ulubione miejsce w ogrodzie, kreatywność wzbudza mój podziw.

Ciekaw jestem podpór według Twojego pomysłu, z pewnością będą piękne i wyjątkowe.

Z prawdziwą przyjemnością pospacerowałem dziś po Twoim ogrodzie.

Pozdrawiam Przemek.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Dorota123 10:44, 27 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Te biale kwiatki sa cudowne Ze wszystkim pasuja.
masz rację, maruna dobrze łączy się z wszystkimi kolorami. Już przekwitła, właśnie usuwam ją z rabat.







____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 12:37, 27 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Pięknie jak zawsze, podziwiam Twoje bukiety, są cudne, widać, że bardzo je lubisz. Ogród kipi od kolorów , jeszcze Ci bardzo ładnie róże kwitną no i lilie ale u Ciebie musi pachnieć Jeżówek też masz dużo, u mnie nie chcą rosnąc, chyba za dużo cienia, tak myśle, a te co jeszcze zostały to mi ślimaki zjadły. Pozdrawiam serdecznie
Dziękuję Danusiu za tyle miłych słów. U mnie też większość kwiatów już przekwitło, te zdjęcia są z 13 VII. Bukiety, wianki robię jako jedno, lub kilkudniową dekorację. Wiadomo wianek ze świeżych kwiatów cieszy maksymalnie dwa dni. Wczoraj zrobiłam wianek z bluszcza, gipsówki i hortensji zobaczymy ile dni taki będzie dobrze wyglądał. Planuję go po zaschnięciu prysnąć sprajem białym i złotym. W tym roku wiosną posiałam dużo jeżówek i całkiem ładnie mi urosły. U mnie problemem jest piaszczysta ziemia. Bez deszczów i podlewania wszystko zaraz usycha.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 12:49, 27 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
Dorotka ależ pięknie. A bukiet zachwyca. Panna młoda by się takiego nie powstydziła
Dziękuję Kasiu, dziś inne dekoracje zrobiłam Mam nadzieję, że wianek wytrzyma kilka dni.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:11, 27 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gardener27 napisał(a)

Ten sezon nie żałuje nam deszczu i widać to w Twoim ogrodzie, bogactwo na rabatach i piękna soczysta zieleń trawnika.

Podejrzewam że altanka to Twoje ulubione miejsce w ogrodzie, kreatywność wzbudza mój podziw.

Ciekaw jestem podpór według Twojego pomysłu, z pewnością będą piękne i wyjątkowe.

Z prawdziwą przyjemnością pospacerowałem dziś po Twoim ogrodzie.

Pozdrawiam Przemek.

Bardzo mi miło, że znalazłeś czas na spacer po moim ogródku. Przemku dobrze, że dziś popadało u mnie. Ja mam taką ziemię piaszczystą, że w 3 dni po deszczu u mnie jest susza. Wczoraj trawnik już był zsuszony, a rabaty regularnie podlewam. Masz rację w altanie spędzam dużo czasu, a jako osoba nie pracująca zawodowo mam sporo czasu na wymyślanie. Jak wyrywałam ostróżki szkoda mi było wyrzucać na kompost kwitnące łodygi, to zrobiłam bukieciki do altanki, w wiklinowym wianku ładnie zaschły utrzymując mocny granatowy kolor.
Nad podpórkami muszę jeszcze popracować, bo będę je chciała wykorzystać przy nowym stoliku do dekoracji bożonarodzeniowej. Muszę jeszcze dopracować wysokość i kształt.

altankowo - zdjęcia z wczoraj




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies