Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

ewsyg 22:13, 16 wrz 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorotko, Twoja Garden of rose zachwyca. Moja jest niższa i węższa. Jak zwykle piękne dekoracje, cudnie się w tym realizujesz. Zlikwidowałaś kałuże. U mnie doniczki są, a w nim mieszkają żabi, które lubię obserwować.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorota123 18:16, 17 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Moge wam podeslac gliny jak tak narzekacie na ten piach

Jak jadę na działkę to mijam piaszczyste tereny i wzdycham, że nie mają gliny.
Tak prawdę mówiąc każdy ma coś nie tak że swoją gleba. U mnie jak leje woda nie przesiąka i cała działka zmeliorowana
Jak susza ziemia jak popiół. Teraz od dwóch lat mieszam z obornikiem i kompostem. W tym roku ścięta trawę sypie gdzie się da.
Mam stertę gliny łąk coś sądzę mieszam z kompostem wsypuję do dołka i wszystko gra.
Dobrze jest Dorotka byle nie było gorzej z ziemią.

Pozdrawiam
Elu gdyby Twoją glinę wymieszać z moim piachem to obie byłybyśmy bardziej zadowolone. Trawnik przybrał zieloną barwę, są jeszcze suche miejsca, ale już jest dużo lepiej.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:24, 17 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)




Też tak myślałam, że to końcówki stipy. Kto nigdy nasion nie widział albo nie czesał stipy to nie zgadnie.
Wymysły nie z tej planety. Dorotka albo ściągasz skąd te pomysły albo masz dar wymyślania.
Elu pomysły kłębią mi się w głowie, ale nie przeczę, że oglądam pomysły różnych florystów. Lubię wiedzieć jakie panują trendy w dekoracjach, a zapewniam Cię że ciągle się zmieniają.Teraz na przykład modne są ogromne bukiety i bardzo płaskie.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:32, 17 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
U mnie ziemia wyglada podobnie.Po kilkulatach kompostowania w koncu jakas wartstwa sie na powierzchni zrobila a tak to mam 10-15 cm lepszej ziemi a potem jak u ciebie. Tylko miejscami ziemi jest na 80cm a pod nia skala. Wiec w czasie susz mam tragedie, bo nawet zywoploty nie ukorzenia sie glebiej.

Widze, ze wiele osob ma we wrzesniu dol ogrodowy To pewnie kwestia przekwitania.Wiosna to co innego, bo wszystko rodzi sie na nowo.
Kasiu oglądając Twój ogród nigdy nie pomyślałabym, że możesz mieć problem ze swoją ziemią. Ja powoli sprzątam mój ogród, zostają bukszpany, tawuły i trawy. Róże po przekwitnięciu przycinam, a resztę wycinam. Syn przyjedzie wkrótce to może zdąży mi zrobić kanciki.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:37, 17 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)



Witaj Dorotka

Jak zwykle dekoracja cudowna
Dziękuję Aniu




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:52, 17 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
Wspaniałe dekoracje Już masz coraz więcej jesiennych.
Dziękuję bo u mnie Ewo już jesień w ogrodzie.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:03, 17 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
ach te Twoje dekoracje!






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:17, 17 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Dorotko urocze te wianuszki!Masz zawsze oryginalne pomysły na wykorzystanie różnych materiałów
A wracając do hortensji,to moje Bobo kupione w doniczkach 24cm szer. i 15cm wys. Posadzić w trochę większych by korzenie miały miejsce na rozrost? W jakich rosną Twoje?
Dziękuję Aniu Aniu moje hortensje w tym roku wsadziłam w duże donice, wielkość jak wiadro. Musisz od góry zostawić około 5 cm, żebyś mogła wlać podczas podlewania dużo wody. Swoje musiałam podlewać co dzień, w przyszłym roku wierzch wyłożę korą lub mchem. Myślę, że powinnaś przesadzić do większych donic.
Przed dużymi donicami z hortensjami stawiałam donice z funkiami zachowując piętrowość i zasłaniając donice.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:37, 17 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
kasiek napisał(a)
Rzeźby z betony podziwiam - wspaniałe! Dekoracje cudowne, a susza niedługo się skończy
Miło mi, że Ci się spodobały moje dekoracje . Masz rację, dwa razy spadł deszczyk i trawnik odżył, ale kwiatki nie dały rady.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:10, 17 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Wiesz dorotko,że lubię zaglądać do twojego pięknego ogrodu.
Nawet hortensje pokłony dają ogrodowi, bo piękny
Rojniki ślicznie ujęte.
A i bukiety, wianki jesienne pierwsza klasa
Brawo Dorotko !!
Aniu Ty jesteś moim stałym gościem i bardzo lubię Twoje odwiedziny. Zawsze się cieszę, gdy moje ozdoby podobają się chociażby jednej osobie. Dziękuję Aniu



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies