Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Magleska 02:31, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Dorotko
trawnik odrośnie ,jak zacznie się pora deszczowa-nie patrz na niego ,tylko na piękne rabaty wokoło

a jak mocno Cię denerwuje ,to może zlikwiduj trawnik i zrób ścieżki np z trocin ,czy zrębek ,czy kamyczków pomiędzy rabatami ....to taki luzny pomysł tylko....

mnie też drażni trawnik -w szczególności ten dbany i chuchany-po ścięciu żółty ,byle jaki ....na nowej części chwastowisko krótko ścinane cały czas zielone .....


niesamowite dekoracje robisz -te dyńki z nasion stipy świetne -jak je zrobiłaś ?

wianki też rewelacyjne -masz super pomysły

a ....i jeszcze wnuki -fajne słodziaki -na pewno Cię uwielbiają
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosialuk 10:35, 06 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Dorotko na rabatach bujnie zielono i pięknie. Róże śliczne.
Wnuki Cię uwielbiają. Moja babcia też poświęcała nam dużo czasu. Wszyscy lubiliśmy ją odwiedzać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorota123 17:48, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
gosika67 napisał(a)
Dorota pięknie masz, kolorowo, ozdoby jesienne i wianki super. Wnuczęta jakie zadowolone, babcia im się udała..
Dziękuję Gosiu, chyba kryzys ogrodniczy przechodzę. Zawsze tak jest jak schną mi rośliny. Miałam deszczyk w nocy i kilka dni temu. Wczoraj wykopałam rowek na szerokość łopaty około 120cm długości. Wylądowały w nim cebule lilii, żonkili żółtych, dwa rodzaje żółtych pełnych tulipanów, białe tulipany. To przykryłam warstwą kompostu i na to wszystko posadziłam ze swojego wysiewu jeżówki. W sumie około 100 cebul i jeżówki.

Po kałuży zostały już tylko wspomnienia.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
gosika67 17:54, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Piękne ozdoby. Dużo cebul, będzie spektakl wiosną, już się nie mogę doczekać.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Dorota123 18:48, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotko ważne, ze na rabatach cieszy, a trawnik odbije po deszczach Nie ma się co nim martwić U mnie w jednej części chyba pędraki bo trawnik ma brązowe placki z dziurkami, na innej kretówy już się zaczynają na całego, tyle było spokoju
Sylwio przed domem sprzątam powoli tak jak się sprząta jesienią. Pusto nie będzie, teraz będą odsłonięte bukszpany. Trawnik już przybiera zieloną barwę i to mnie cieszy. Wczoraj wykopałam 3 piwonie majówki, ale nie miałam sił je wsadzić. Ważne, że miejscówki dla nich znalazłam lepsze. Poleżą do wtorku, jutro wreszcie jadę do fryzjera, takich długich włosów już bardzo dawno nie miałam.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:41, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Magleska napisał(a)
Dorotko
trawnik odrośnie ,jak zacznie się pora deszczowa-nie patrz na niego ,tylko na piękne rabaty wokoło

a jak mocno Cię denerwuje ,to może zlikwiduj trawnik i zrób ścieżki np z trocin ,czy zrębek ,czy kamyczków pomiędzy rabatami ....to taki luzny pomysł tylko....

mnie też drażni trawnik -w szczególności ten dbany i chuchany-po ścięciu żółty ,byle jaki ....na nowej części chwastowisko krótko ścinane cały czas zielone .....


niesamowite dekoracje robisz -te dyńki z nasion stipy świetne -jak je zrobiłaś ?

wianki też rewelacyjne -masz super pomysły

a ....i jeszcze wnuki -fajne słodziaki -na pewno Cię uwielbiają
Zastanawiałam się nad wysypaniem większej powierzchni żwirem, ale tam nie dojedzie się przyczepką, a em zapowiedział, że nie będzie kamiorów dźwigać na drugi koniec działki. Poza tym w kamykach sieje mi się wszystko i też jest problem z utrzymaniem takich przestrzeni a ja już nie mam sił, żeby tak tyrać.
Cieszę się, że Ci się podobają moje dekoracje. Nasionka stipy świetnie się same łączą. Zbieram potrzebną ilość i w dłoniach kulkuję. Dynie to po prostu kulka owinięta nitką i wbity patyczek i "sprężynka" z winobluszcza.

Garden of roses niezawodna w kwitnieniu.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:59, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gosialuk napisał(a)
Dorotko na rabatach bujnie zielono i pięknie. Róże śliczne.
Wnuki Cię uwielbiają. Moja babcia też poświęcała nam dużo czasu. Wszyscy lubiliśmy ją odwiedzać.
Dziękuję Gosiu ja lubię jak w sezonie letnim ciągle coś kwitnie, a teraz mam mało kwiatów i to mnie dobija.
W krótce pierwsze skrzypce będą grały trawy, bukszpany i trzmieliny. W sumie to trawnik najbardziej mnie dobija, tylko ja nie chcę go zastąpić kostką brukową. Proszę tylko o deszcz raz w tygodniu.
Młodszy wnuk to dziadka oczko w głowie, a starszy nie pozwala mi się bawić z maluchem, bo ten czas mam spędzać z nim. Twierdzi, że dziadek sobie z nim poradzi, a my bawmy się razem. Nie mam wyboru.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
wiklasia 20:14, 06 wrz 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
śliczne dekoracje!!!
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Dorota123 20:34, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
gosika67 napisał(a)
Piękne ozdoby. Dużo cebul, będzie spektakl wiosną, już się nie mogę doczekać.
Dziękuję Gosiu to tylko krótki rządek z cebulowymi, ale mam nadzieję, że ożywi to miejsce wiosną. Do tego dojdą 3 piwonie majówki i myślę, że będzie ładnie. Czas pokaże, czy będzie na czym oko zawiesić.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:10, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
wiklasia napisał(a)
śliczne dekoracje!!!
Dziękuję




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies