Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

anpi 23:58, 19 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Piękne letnie wspominki!
Storczyki gigantyczne, jeżeli chodzi po ilość kwiatów!!!
Jak zwykle pomysłowo udekorowany konar
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 00:37, 20 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
I tobie na tym piachu tak róże kwitną. I widać,że nie chorują. U mnie też kwitną, ale nie tak jak u ciebie. W tym roku jak nigdy bardzo mi róże chorują na plamistość.
W tym roku mało czasu im poświęciłam. Pierwsze kwitnienie deszcze - porażka potem zaczęły chorowac. Niczym nie pryskala może jutro mi się uda.

Komar piękny nie starzeje się lifting przeszedł więc ładny.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 09:57, 20 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Cudne te twoje rojniki.
I jak fajnie ładnie udekorowane
Dekoracja konarowa też mi się bardzo podoba
Storczyki cudne. Dalej podleasz je roztworem bananowym ?
Co ile dni można to stosować ?

Dobrej niedzieli Dorotko
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basieksp 10:19, 20 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
Piękny ten konar z rojnikami fajnie wygląda z tymi makówkami moje storczyki wypuściły takie odnóżki, nie wiem czy je oderwać, mam wrażenie że osłabiają całą roślinę ale jak oderwę to czy nie udzkodzę całego storczyka Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorota123 16:18, 20 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Magleska napisał(a)
Dorotko zdolna jesteś ...... piękny ten konar .....niesamowicie wygląda -jak zaczarowana kraina

dziękuję za instrukcje storczykowe
Dziękuję fajnie, że mogłam pomóc.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:25, 20 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Piękne letnie wspominki!
Storczyki gigantyczne, jeżeli chodzi po ilość kwiatów!!!
Jak zwykle pomysłowo udekorowany konar
Dziękuję Biały storczyk miał 5 kwiatostanów - każdy po 10 kwiatków, różowy ma ponad 50 kwiatuszków. Miałam obciąć pędy po tym kwitnieniu, ale jestem ciekawa, czy mogą mieć jeszcze więcej kwiatków.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:38, 20 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
I tobie na tym piachu tak róże kwitną. I widać,że nie chorują. U mnie też kwitną, ale nie tak jak u ciebie. W tym roku jak nigdy bardzo mi róże chorują na plamistość.
W tym roku mało czasu im poświęciłam. Pierwsze kwitnienie deszcze - porażka potem zaczęły chorowac. Niczym nie pryskala może jutro mi się uda.

Komar piękny nie starzeje się lifting przeszedł więc ładny.

Pozdrawiam
Elu pierwsze kwitnienie róż mam obłędne, sama nieskromnie się nimi zachwycam. Mam ich 80 sztuk, ale polecić mogłabym tylko kilka. Reszta byle jak u mnie rośnie i chociaż wybierałam róże z atestem to tylko kilka mam zdrowe do tej pory.
Lipcowe róże




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:46, 20 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)
Cudne te twoje rojniki.
I jak fajnie ładnie udekorowane
Dekoracja konarowa też mi się bardzo podoba
Storczyki cudne. Dalej podleasz je roztworem bananowym ?
Co ile dni można to stosować ?

Dobrej niedzieli Dorotko
Swoje storczyki podlewam, lub moczę co tydzień. Nie nawożę ich w trakcie kwitnienia. Po kwitnieniu na zmianę podlewam wodą z banana i odżywką do storczyków, żeby pobudzić je do kwitnienia. Ja moczę storczyki maksymalnie pół godziny.
Miło mi, że i dekoracja konara też Ci się spodobała.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:56, 20 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basieksp napisał(a)
Piękny ten konar z rojnikami fajnie wygląda z tymi makówkami moje storczyki wypuściły takie odnóżki, nie wiem czy je oderwać, mam wrażenie że osłabiają całą roślinę ale jak oderwę to czy nie udzkodzę całego storczyka Pozdrawiam
Dziękuję
Na jednym storczyku też mam dwie wypustki i boję się ich odciąć. Jak przekwitnie to sprawdzę, czy da się tak wygiąć, żeby tym młodym zasypać korzonki w drugiej doniczce. teraz ma jeszcze 3 kwiatostany. Na forum ogrodniczym kiedyś czytałam, że jak ma 3 korzonki to jest szansa, że się przyjmie. Nie urywamy, tylko odcinamy z kawałkiem pędu. Ja najpierw spróbuję przygiąć, nawet jeśli roślina mateczna musiała by stać pod ukosem.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 08:43, 21 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To ten rok jest bardzo niekorzystny dla roz.Moje z atestem przez 5 lat nie chorowaly. A w tym roku wiekszosc ma plamistosc.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies