Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

anabuko1 09:15, 31 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23665
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję za tak miłe słowa U mnie ogród usycha, wygląda bardzo jesiennie. Dziś wycięłam już część jeżówek. Na początku tygodnia zrobiłam sobie na pocieszenie taki stroik.

Czy te dynie i kulki komuś coś przypominają?
Ciekawe kto skojarzy z czego je zrobiłam.







Hm,,, już jesienne dekoracje ..
Bardzo ładne,Jak zawsze.
I wianuszki też
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
KasiaBawaria 09:17, 31 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pociesze cie, ze mam gline i moj trawnik miejscami wyglada tak samo do tego leje od tygodnia i jeszcze ma padac 4 dni wiec pewnie dalej sie chorobska grzybowe rozprzestrzenia. Dobrze, ze opryskalam roze i pare innych roslin, bo pewnie by padly. Wygladaly juz strasznie przed opadami a pogoda pewnie by dokonczyla.U siebie najbardziej lubie okres od maja do konca lipca
____________________
Zapraszam na kawe
Waclaw 20:37, 31 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
Dorota123 napisał(a)
Pomysłów mam dużo, kłębią się w mojej głowie ciągle. Czasu mam dużo, dzieci odchowane, siedzę w domu to coś tam sobie dłubię.


Dziś zrobiłam wianuszek i opaskę na rączkę do pierwszej komunii, oraz dwa jesienne wianuszki dla siostrzyczek.



a to już starsza dekoracja.

Ja się już powtarzam ale pod wielkim wrażeniem jestem: niezwykle zdolna jesteś Dorotko!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Agania 21:13, 31 sie 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Dorota123 napisał(a)
Dobrze, że wszyscy zdrowi, my też nie chorujemy na kowid 19. Ja choruję długotrwale i już tak zostanie. Nie nadaję się do pracy zawodowej, więc czasu mam pod dostatkiem, tylko sił brak. Do wnuków jeździmy 2 x w tygodniu i cieszymy się nimi bardzo, a to moi chłopcy. Młodszy jest w wieku Twojej wnuczki.





To co straciłam już nadrobiłam, ślicznych masz wnuczków, ja czekam na drugiego wnusia tym razem u syna
Moja córcia potrzebuje mnie codziennie, bo mała jest bardo wymagająca, wspólny tydzień nad morzem sprawił, że mała bardzo się do babci przywiązała, ale ja niestety muszę do pracy wracać.
Dorotko zdrówka życzę i od dekoracji oczu oderwać nie mogę... pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dorota123 21:32, 05 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Hm,,, już jesienne dekoracje ..
Bardzo ładne,Jak zawsze.
I wianuszki też
Dziękuję U mnie już ogród wygląda jesiennie, to i dekoracje w tym stylu. Coś tam jeszcze kwitnie, kilka róż ładnie powtórzyło kwitnienie, a reszta byle jak. Jak trawnik mam uschnięty to ogród wygląda bardzo smętnie.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:46, 05 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Pociesze cie, ze mam gline i moj trawnik miejscami wyglada tak samo do tego leje od tygodnia i jeszcze ma padac 4 dni wiec pewnie dalej sie chorobska grzybowe rozprzestrzenia. Dobrze, ze opryskalam roze i pare innych roslin, bo pewnie by padly. Wygladaly juz strasznie przed opadami a pogoda pewnie by dokonczyla.U siebie najbardziej lubie okres od maja do konca lipca
Właśnie byłam u Ciebie, ogród z piękną soczystą zielenią. Mój piach przyjmuje dużą ilość opadów i szybko wysycha. Ja podlewam ogród co dzień inny kawałek, nawet jak pada to podlewam pod świerkami, bo one nie pozwalają spaść ani kropli wody do ziemi. Wszystko łapią w swoje igły. Pod rynnami mam pojemniki na wodę, łapię tam po około 80 litrów deszczówki, którą wykorzystuję do podlewania roślin.
Jak takie ma się widoki w ogrodzie to się wszystkiego odechciewa. Gdybym kiedyś wiedziała, że będę zapaloną ogrodniczką na pewno brałabym pod uwagę jakość ziemi na której miałabym ogród i dom. Tylko jak my się budowaliśmy ja miałam 21 lat i nie sprecyzowane marzenia.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:54, 05 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

Ja się już powtarzam ale pod wielkim wrażeniem jestem: niezwykle zdolna jesteś Dorotko!
Dziękuję Wacławie, jakoś samo mi tak przychodzi. Ja zawsze jestem ciekawa czy potrafiłabym zrobić daną rzecz, a jeśli nie spróbuję to się nie przekonam. Więc próbuję różnych rzeczy, a ile jeszcze mam w planach do spróbowania to sama nie pamiętam.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:21, 05 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Agania napisał(a)

To co straciłam już nadrobiłam, ślicznych masz wnuczków, ja czekam na drugiego wnusia tym razem u syna
Moja córcia potrzebuje mnie codziennie, bo mała jest bardo wymagająca, wspólny tydzień nad morzem sprawił, że mała bardzo się do babci przywiązała, ale ja niestety muszę do pracy wracać.
Dorotko zdrówka życzę i od dekoracji oczu oderwać nie mogę... pozdrawiam
Dziękuję Agatko teraz wszystkie dzieci są bardzo wymagające bliskości rodziców, dziadków i rodzeństwa. Ja obserwuję zachowanie wnuków i tak sobie myślałam jak był pierwszy wnuk, że gdyby był szybko kolejny to synowa nie dała by sama rady zajmować się dwójką dzieci. Syn chodzi do pracy, my jeździmy do nich 2 x w tygodniu. Dziadek zajmuje się młodszym wnukiem, mnie porywa starszy i nie bardzo pozwala się zajmować młodszym. Wtedy synowa robi jakieś przetwory, albo sprząta. Syn z mężem budował budynek gospodarczy, teraz go wykańcza. Młodzi mają sporo pracy, więc jak my się pojawiamy to chociaż dziećmi się zajmiemy.
Twoja wnuczka przywiązała się do Ciebie i to bardzo cieszy. Do mnie bardziej przywiązany jest sześcioletni wnuk, bawię się z nim w piaskownicy, robię z nim całe zabudowania zamkowe, innym razem plastelina jest w użytku. Dzieci nie mogą się nudzić.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
gosika67 22:47, 05 wrz 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Dorota pięknie masz, kolorowo, ozdoby jesienne i wianki super. Wnuczęta jakie zadowolone, babcia im się udała..
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
sylwia_slomc... 00:27, 06 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82518
Dorotko ważne, ze na rabatach cieszy, a trawnik odbije po deszczach Nie ma się co nim martwić U mnie w jednej części chyba pędraki bo trawnik ma brązowe placki z dziurkami, na innej kretówy już się zaczynają na całego, tyle było spokoju
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies