Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

greg66 16:22, 22 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Dorotko ja do swojej sadzawki zamówiłem: kosaćca żółtegfo, komonice błotna, krwawnice, miete, oczeret, jeżogówkę.

Jutro mają przyjść Zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 16:44, 22 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
sylwia_slomczewska napisał(a)

Irys sitowie i tatarak do tak małego oczka???
Przecież tam nie ma miejsca na żadne z nich.






Sylwia wiem co piszę. Nie chodzi o to aby rosła kępa irysów, tataraku, sitowie to ma być akcent z irysa którego klacze bardzo wodę oczyszcza nie sadzić do ziemi. Wszystko musi być pod kontrolą w takim małym oczku.

Piszē i dobrze radzę bo mam duże oczko i sprawdzone rośliny. Może Sylwia masz inne doświadczenia i znasz się lepiej. Dorotka kup to co ci się podoba.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 13:22, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Mala_Mi napisał(a)
Przybyła kałuża
Ela dobrze ci radzi, jak masz rybki i tak płytko to kup pompkę z pumeksem.. jak się zrobi jeszcze ciepło to pilnuj temperatury wody bo ryby zdechną W zeszłym roku woda tak mi sie nagrzała w mojej kałuży że niektóre nie przetrwały takich warunków '

A poza tym masz ślicznie A nawet takie oczko cieszy .....
Wszystkie rady mile widziane, wszystkie wezmę pod uwagę. Człowiek uczy się przez całe życie. a ja do nauki chętna. Jeden dzień było upalnie, to wnukowi i rybkom parasol rozłożyłam nad wodą. Cieszę się, że takiej ogrodniczce jak Ty podoba się u mnie, bo Ty raczej nie z tych ci słodzą.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:28, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

kałuża cacuszko, perełka
Dziękuję Jak to mój syn czasem mówi "jak na wiejskie warunki, to będzie"




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:35, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Nie kupuj hiacyntów wodnych bo mszyce na to siadają i się panoszą (wchodzą na inne rośliny) miałam i wyrzuciłam. Tak jak napisałam oczko maleńkie bardzo ładne nie zagracać roślinami (rybki nie będą miały miejsca) - tylko irys, sitowie no i tatarak. Możesz wyciągnąć na zime dać do wiadra i wiosną znowu włożyc.


Przypomnij sobie 2010 i 2011 r. powodzie lało każdy dzień.

Roślinki będę miała darmowe, myślałam że dziś po nie pojadę, ale znowu leje. Nawet ja już mam dość tej wilgoci. Wszystkie rady biorę pod uwagę.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:44, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Twój ogród Dorotko nabrał bardzo żywozielonego koloru. Chyba to po deszczach takie zieloniutkie.
Czy co roku nawozisz wszystkie krzewy i pozostałe rośliny czy tylko niektóre z nich? Bo wszystko tak wyglądają zdrowo i bujnie, że pomyślałam o tym nawożeniu.
U mnie ta betonowa donica to właśnie ta co zimą robiliśmy. A postument to kupiony ale trochę na szaro pomalowany.
Pozdrawiam. Zdrówka i duuużo siły życzę.
Co roku pod koniec marca sypię jakiś nawóz pod wszystkie rośliny, na trawnik też. W tym roku rabatki były dwa razy podlane rozcieńczonym kurzeńcem. Mam też już gnojówkę z pokrzyw i skrzypu, ale jest tak mokro, że to zasilanie musi poczekać. Tyle wilgoci to mój ogródek już dawno nie pamięta, więc z pewnością to wykorzystuje i roślinność wręcz kipi z rabat. Donica i postument wyszły bardzo ładnie. Miałam robić, ale ja mam dużo kupnych donic. Nawet te nie zawsze wykorzystuję.
Za życzenia dziękuję i niech się spełnią.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:57, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Dorotko masz piękne te orliki ,a pomarańczowy różanecznik nieźle świeci w ogrodzieI piwonie już kwitną...moje ulubione kwiaty
Orliki wysiewałam od koleżanek z forum są piękne. Jeszcze wczoraj wysiałam nasionka, bo w takich kolorach akurat nie widzę. Piwonie też bardzo lubię... ale czego ja nie lubię Azalia pomimo, że posadzona od południowej strony ładnie kwitnie. Wiosną przesadziłam fioletowego rh i właśnie zaczął kwitnąć. Jesienią dosadzę do tej pomarańczowej jeszcze jedną do kompletu. Obecna miejscówka jest byle jaka,wcale jej nie widać.
Pamiętasz wysiane surfinie? Część bordowych dziś wysadziłam do gruntu. To zdjęcie jest z przed tygodnia.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 14:04, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)

Irys sitowie i tatarak do tak małego oczka???
Przecież tam nie ma miejsca na żadne z nich.
Teoretycznie nie ma, ale skoro oczyszcza wodę to jakąś roślinkę tam włożę. Jak zdobędę to pływającą kupię, bo ta pistia bardzo mi się podoba. Nie chcę, żebyście się pokłóciły przez moją kałużę, wszystkie wskazówki wezmę pod uwagę, a na miejscu w miarę możliwości zdecyduję co tam wyląduję.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:55, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
greg66 napisał(a)
Dorotko ja do swojej sadzawki zamówiłem: kosaćca żółtegfo, komonice błotna, krwawnice, miete, oczeret, jeżogówkę.

Jutro mają przyjść Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Bardzo jestem ciekawa efektu, Twoje będzie większe i głębsze to i poszaleć możesz.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:06, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)






Sylwia wiem co piszę. Nie chodzi o to aby rosła kępa irysów, tataraku, sitowie to ma być akcent z irysa którego klacze bardzo wodę oczyszcza nie sadzić do ziemi. Wszystko musi być pod kontrolą w takim małym oczku.

Piszē i dobrze radzę bo mam duże oczko i sprawdzone rośliny. Może Sylwia masz inne doświadczenia i znasz się lepiej. Dorotka kup to co ci się podoba.

Pozdrawiam
Moje miłe skorzystam z Waszych rad, według mnie obie macie rację.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies