Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Bogdzia 20:15, 23 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dorota123 napisał(a)
Zaczęłam się zastanawiać dlaczego te moje ozdóbki nie są upaćkane, no i pomyślałam bo ja taka sprytna jestem. U mnie prawie wszędzie trawa i żwir, więc błoto się nie rozpryskuje. Dwa małe domki przy kałuży to ich debiut, bo to nowe nabytki. Gąski wcześniej były pod świerkami na rozchodnikach. Ja chyba podświadomie tak wszystko układam, żeby się nie brudziło. Masz rację ja nie lubię się lenić, ciągle coś sobie wymyślam. Ponad dwa lata już nie pracuję zawodowo i ogród to taka moja terapia. Prawie wszystko dam radę zrobić tylko w ślimaczym tempie, szybko się męczę ale i mam możliwość odpoczywania kiedy tego potrzebuję. W tak obsadzonym ogrodzie jak mój nie ma dziabania, od dawna starałam się uprościć pielęgnację roślin. Pytasz czy ja kiedyś odpoczywam, tak ja większość czasu tylko odpoczywam, a żeby było mi wygodniej to sobie sprawiłam leżankę ogrodową. Mam na wszystko czas, tylko sił mam stanowczo za mało.




Z siłami u mnie tak samo a poniewaz bardziej sie juz męczę to i czasu mi brakuje.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 20:22, 23 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Dorotko niedziela na razie nie aktualna, jestem utopiona na amen z ogrodem, odezwę się kiedy w późniejszym terminie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 21:35, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bogdzia napisał(a)


Z siłami u mnie tak samo a poniewaz bardziej sie juz męczę to i czasu mi brakuje.
Ja sobie tłumaczę, że jutro też jest dzień.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:36, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotko niedziela na razie nie aktualna, jestem utopiona na amen z ogrodem, odezwę się kiedy w późniejszym terminie
Sylwio byłam u Ciebie i widziałam tą czarną rozpacz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:47, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nie wiem jak inni, ale ja już wykopałam większość tulipanów i hiacyntów. Liście miały już zgniłe, jedna cebula też trafiła się zgniła.
Z niezapominajkami też się pożegnałam bo szara pleśń już siadała na nie.
Na różach zauważyłam zwinięte w rulonik liście, raczej to nie owady, bo udało mi się opryskać kilka dni temu między deszczami.
Od 2 lat mam własny warzywnik, żeby nie truć się dodatkowo chemią z marketów.Okazuje się, że ciągle go powiększam bo jeszcze jakieś tam warzywa przydały by się. Nie jest on jakiś nowoczesny i modny, ale jak dla mnie spełnia swoją rolę. Tu wysiewam też jednoroczne astry, cynie i to co nie chce rosnąć w przydomowym ogródku.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 23:49, 23 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
przeczytałem, że już wykopałaś tulipany. Dorotko, ja zawsze czekam aż liście zżółkną i dopiero wówczas wykopuję. Jednak w tym roku "pasowało" by mi wykopać już ale liście są zielone, nie zwiędnięte. Czy jeśli wykopię teraz nie będzie zbyt szybko? Czy wytworzyły już cebule na następny rok?
Dotyczy to wszystkich cebulowych. Wykopałem trochę krokusów ale cebulki jeszcze nie wykształcone
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gardenarium 23:52, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykopujesz i wkładasz do doniczek takie zielone, chowasz do cienia, niech spokojnie dojrzeją i zżółkną. Ja tak robiłam a wczoraj w Anglii właśnie robiłam zdjęcia w ogrodzie Broughton Grange - wykopywali cebule ogrodnicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Waclaw 23:55, 23 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dziękuję Szefowo
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anabuko1 07:38, 24 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Dorota123 napisał(a)
Nie wiem jak inni, ale ja już wykopałam większość tulipanów i hiacyntów. Liście miały już zgniłe, jedna cebula też trafiła się zgniła.
Z niezapominajkami też się pożegnałam bo szara pleśń już siadała na nie.
Na różach zauważyłam zwinięte w rulonik liście, raczej to nie owady, bo udało mi się opryskać kilka dni temu między deszczami.
Od 2 lat mam własny warzywnik, żeby nie truć się dodatkowo chemią z marketów.Okazuje się, że ciągle go powiększam bo jeszcze jakieś tam warzywa przydały by się. Nie jest on jakiś nowoczesny i modny, ale jak dla mnie spełnia swoją rolę. Tu wysiewam też jednoroczne astry, cynie i to co nie chce rosnąć w przydomowym ogródku.






Warzywnik pierwsza klasa.
U mnie znowu zarasta zielkiem, a mokro, plewić się nie chce.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 07:39, 24 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Dorota123 napisał(a)
Ja sobie tłumaczę, że jutro też jest dzień.





Piekne widoczki ogrodowe. I kalina cudna i piwonia.
Moje jeszcze nie kwitną.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies