Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 21:34, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Praktyczniej...dopóki nie trzeba odkurzać kamyczków Ale to z raz w roku
Już od kilku lat mam odkurzacz ogrodowy,a on ułatwia pielęgnację żwiru. Mam też dobre nożyce akumulatorowe, które też przydają się w ogrodzie. Cięższe prace wykonują moi mężczyźni.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:50, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)

Obawiam sie , ze na lilie za płytko, choc z drugiej strony ja miałam posadzone dwa sezony w oczku z balii i dawały rade tylko nie kwitły.
Ale myslę, ze jeśli po powierzchni puścisz jednoroczna pistię i hiacynta wodnego to będzie w sam raz
Muszę to sobie sprawdzić w internecie, bo ja zielona jestem, ale wszelkie wskazówki mile widziane. Już znalazłam pistię i wiesz co ja kiedyś kupiłam taką rodzicom do stawu i teraz myślałam o zakupie do mojej kałuży. Ja ją nazwałam kapustką wodną Hiacynt wodny rośnie w żwirze, czy pływa? Śliczny jest.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:06, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Nie pozwalałam dzieciom na wkładanie kijków do wody, ale jak tylko wzięłam aparat do ręki to one od razu psociły. Po zrobieniu zdjęć kijki zabrałam i schowałam.
Na razie nie dolewam wody do pełna, a wręcz wieczorem wylewam część. Rano sprawdzam, czy mi ryby nie pływają po trawniku. Ciągle pada, jak sięgam pamięcią to ostatni raz tak padało u mnie w 2006r.
Wszystkie rady dla mnie cenne, już dopisałam dotleniacz i pokarm do listy zakupowej. Roślin jeszcze nie mam bo wszędzie mokro, mój brat też ma duże akwarium i 2 fajne stawy z pomostem przez całą szerokość. Ma też wymurowane oczko wodne przy stawie i z tego oczka przelewa się woda do stawu ( jakieś pompy tam są)







____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Mala_Mi 22:36, 21 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przybyła kałuża
Ela dobrze ci radzi, jak masz rybki i tak płytko to kup pompkę z pumeksem.. jak się zrobi jeszcze ciepło to pilnuj temperatury wody bo ryby zdechną W zeszłym roku woda tak mi sie nagrzała w mojej kałuży że niektóre nie przetrwały takich warunków '

A poza tym masz ślicznie A nawet takie oczko cieszy .....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Waclaw 22:38, 21 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Miło mi, ale to tylko kałuża.




kałuża cacuszko, perełka
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
ElzbietaFranka 23:48, 21 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Nie kupuj hiacyntów wodnych bo mszyce na to siadają i się panoszą (wchodzą na inne rośliny) miałam i wyrzuciłam. Tak jak napisałam oczko maleńkie bardzo ładne nie zagracać roślinami (rybki nie będą miały miejsca) - tylko irys, sitowie no i tatarak. Możesz wyciągnąć na zime dać do wiadra i wiosną znowu włożyc.


Przypomnij sobie 2010 i 2011 r. powodzie lało każdy dzień.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 23:52, 21 maj 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Twój ogród Dorotko nabrał bardzo żywozielonego koloru. Chyba to po deszczach takie zieloniutkie.
Czy co roku nawozisz wszystkie krzewy i pozostałe rośliny czy tylko niektóre z nich? Bo wszystko tak wyglądają zdrowo i bujnie, że pomyślałam o tym nawożeniu.
U mnie ta betonowa donica to właśnie ta co zimą robiliśmy. A postument to kupiony ale trochę na szaro pomalowany.
Pozdrawiam. Zdrówka i duuużo siły życzę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 23:57, 21 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Dorotko masz piękne te orliki ,a pomarańczowy różanecznik nieźle świeci w ogrodzieI piwonie już kwitną...moje ulubione kwiaty
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 00:02, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Dorota123 napisał(a)
Muszę to sobie sprawdzić w internecie, bo ja zielona jestem, ale wszelkie wskazówki mile widziane. Już znalazłam pistię i wiesz co ja kiedyś kupiłam taką rodzicom do stawu i teraz myślałam o zakupie do mojej kałuży. Ja ją nazwałam kapustką wodną Hiacynt wodny rośnie w żwirze, czy pływa? Śliczny jest.







Hiacynt pływa jak pistia.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:05, 22 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
ElzbietaFranka napisał(a)
Nie kupuj hiacyntów wodnych bo mszyce na to siadają i się panoszą (wchodzą na inne rośliny) miałam i wyrzuciłam. Tak jak napisałam oczko maleńkie bardzo ładne nie zagracać roślinami (rybki nie będą miały miejsca) - tylko irys, sitowie no i tatarak. Możesz wyciągnąć na zime dać do wiadra i wiosną znowu włożyc.


Przypomnij sobie 2010 i 2011 r. powodzie lało każdy dzień.


Irys sitowie i tatarak do tak małego oczka???
Przecież tam nie ma miejsca na żadne z nich.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies