Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

greg66 09:28, 24 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Te białe to ostróżki piękne są u mnei jeszcze nie kwitną ale ja mam młode pędy dwuletnie.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
mirkaka 09:49, 24 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ogród śliczny, roślinki cudne zielone, azalie w gąszczu innych roślin wyglądają przecudnie. Pomysł z kałużą bardzo fajny, tylko jedno ale..
Ryby męczą się w tak małym zbiorniku, nie mogę na to patrzeć, to ryby jeziorne, to dla nich więzienie Mogą tylko stać w miejscu, potrzebują przestrzeni żeby pływać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 13:30, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Piekny warzywniczek Dorotko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 20:39, 27 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
przeczytałem, że już wykopałaś tulipany. Dorotko, ja zawsze czekam aż liście zżółkną i dopiero wówczas wykopuję. Jednak w tym roku "pasowało" by mi wykopać już ale liście są zielone, nie zwiędnięte. Czy jeśli wykopię teraz nie będzie zbyt szybko? Czy wytworzyły już cebule na następny rok?
Dotyczy to wszystkich cebulowych. Wykopałem trochę krokusów ale cebulki jeszcze nie wykształcone
Wacławie ja wykopuję już rośliny cebulowe z obawy żeby nie zgniły w ziemi. zwykle wykopuję tak jak piszesz, gdy zżółkną liście.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:42, 27 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gardenarium napisał(a)
Wykopujesz i wkładasz do doniczek takie zielone, chowasz do cienia, niech spokojnie dojrzeją i zżółkną. Ja tak robiłam a wczoraj w Anglii właśnie robiłam zdjęcia w ogrodzie Broughton Grange - wykopywali cebule ogrodnicy.
O jak miło, że zaglądnęłaś do mojego wątku, zapraszam częściej.
Ja wszystkie wykopane cebulowe wzięłam na słoneczko, bo u nas było sporo deszczu i bałam się, że złożone w cieniu mogą mi zgnić.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anpi 20:44, 27 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Dorotko już ci kwitną naparstnice...te białe?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Dorota123 20:48, 27 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Piekne widoczki ogrodowe. I kalina cudna i piwonia.
Moje jeszcze nie kwitną.
Aniu w warzywniku tylko powyrywałam większe chwasty, dziabać się nie da, bo mokro. Chciałam jeszcze wysiać drugi raz sałatę i fasolkę szparagową, ale nie dało się przygotować ziemi.
Piwonie majówki kwitną mi już wszystkie. Kalinę planuję przesadzić o metr do tyłu i pozwolę jej wtedy rosnąć w górę. Teraz rośnie za blisko przejścia.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:53, 27 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
greg66 napisał(a)
Te białe to ostróżki piękne są u mnei jeszcze nie kwitną ale ja mam młode pędy dwuletnie.
Grzesiu chyba to na co zwróciłeś uwagę to biała dziewanna, w zbliżeniu mam różową.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:08, 27 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)
Ogród śliczny, roślinki cudne zielone, azalie w gąszczu innych roślin wyglądają przecudnie. Pomysł z kałużą bardzo fajny, tylko jedno ale..
Ryby męczą się w tak małym zbiorniku, nie mogę na to patrzeć, to ryby jeziorne, to dla nich więzienie Mogą tylko stać w miejscu, potrzebują przestrzeni żeby pływać
Zgadzam się z Tobą rybki już mają dużo miejsca do pływania, powędrowały do stawu mojego brata. Teraz będzie im dużo lepiej. Poza tym ta moja kałuża już w tej chwili to niewypał. Woda i żwirek po tygodniu robi się zielona, pomimo tego iż częściowo wymieniam co dzień i dolewam świeżej. Posadziłam też jednego kosaćca i tatarak. Pod koniec tygodnia muszę wyczyścić tą moją kałużę i wtedy dodam chemii stosowanej w oczkach wodnych.
A oto nowa miejscówka rybek. Zaznaczam, że otoczenie stawu nie jest jeszcze przygotowane do sezonu wypoczynkowego.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:15, 27 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piekny warzywniczek Dorotko
Dziękuję jem już własny szczypiorek, rzodkiewkę, sałatkę, natkę pietruszki, selera i pora.
W tym roku po raz pierwszy funkia pokazuje swoje rozmiary.






Wczesną wiosną przesadziłam tego rh. Miał mieć lepiej, tylko ja zapomniałam, że tam taki gąszcz. Muszę sporo roślin z tego miejsca zabrać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies