Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

ewsyg 19:44, 21 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorotko, super pomysł z mini oczkiem. Czy ono nie jest za małe na trzymanie w nim ryb ? Bardzo fajna aranżacja z domkami. Pięknie Ci wszytko kwitnie. Bzy na pewno obłędnie pachną.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorota123 20:17, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nowa12 napisał(a)


Ładne to Twoje oczko. A co to za domki?
Dziękuję Domki to takie latarenki na baterie.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anpi 20:22, 21 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8178
Dorotko kałuża świetnie wyszła,a jak elegancko zrobiło się przy altanie!
Aranżacja z gąskami i całą resztą urocza,Ty to masz pomysły. Nic dziwnego że dzieciaki nie chciały wracać do domu Ale myślę, że takie dekorowanie i Tobie sprawiło wiele frajdy...?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Dorota123 20:23, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ewsyg napisał(a)
Dorotko, super pomysł z mini oczkiem. Czy ono nie jest za małe na trzymanie w nim ryb ? Bardzo fajna aranżacja z domkami. Pięknie Ci wszytko kwitnie. Bzy na pewno obłędnie pachną.
Jest małe, a rybki dostałam od sąsiadów. Na razie żyją, nie wiem czy im u mnie dobrze, ale staram się. Bzy strasznie sponiewierane deszczami i wiatrami, zresztą cały ogródek pierwszy raz od wielu lat jest nasiąknięty jak gąbka.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:37, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Dorotko kałuża świetnie wyszła,a jak elegancko zrobiło się przy altanie!
Aranżacja z gąskami i całą resztą urocza,Ty to masz pomysły. Nic dziwnego że dzieciaki nie chciały wracać do domu Ale myślę, że takie dekorowanie i Tobie sprawiło wiele frajdy...?
Też myślę, że teraz przy altanie lepiej wszystko wygląda, no i jest praktyczniej. Gąski mam od dawna,ale ciągle nie miały swojego miejsca. Myślę, że zadomowią się tam. Masz rację, że i ja mam z tym wszystkim frajdę. Dwuletnia sąsiadka jak idzie z babcią na spacer to od razu skręca w moją bramkę i woła do cioci.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Bogdzia 20:41, 21 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dorotko dostaję kompleksów ,ogromnych jak do Ciebie zaglądam, dla mnie niepojęte jak mozna miec tak czysciutko , wszystko poukładane i odkurzone, czy Ty kiedys odpoczywasz bo lenistwo to na pewno jest Ci obce. Cudnie masz ale mnie w głowie sie nie miesci ile czasu poświęcasz by tak ogród utrzymac, np teraz deszcze padaja to wszystkie ozdoby , latarenki , ptaszki itp powinny byc upaprane w błocie a przynajmniej w ziemi rozpryskiwanej przez deszcz, wyczyszczenie tylu ozdób to koszmarnie duzo pracy a u Ciebie jakby stały w muzeum gdzie sie w kapciach chodzi. Mój podziw jest bezgraniczny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anpi 20:43, 21 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8178
Praktyczniej...dopóki nie trzeba odkurzać kamyczków Ale to z raz w roku
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 20:51, 21 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Dorota123 napisał(a)
Mam też grzybienie tylko metalowe, bo na prawdziwe za płytko. Brat co prawda chce mi dać małą zaszczepkę, ale muszę sprawdzić czy rzeczywiście jest mała. On nie widział jeszcze mojej kałuży.



Obawiam sie , ze na lilie za płytko, choc z drugiej strony ja miałam posadzone dwa sezony w oczku z balii i dawały rade tylko nie kwitły.
Ale myslę, ze jeśli po powierzchni puścisz jednoroczna pistię i hiacynta wodnego to będzie w sam raz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 21:27, 21 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bogdzia napisał(a)
Dorotko dostaję kompleksów ,ogromnych jak do Ciebie zaglądam, dla mnie niepojęte jak mozna miec tak czysciutko , wszystko poukładane i odkurzone, czy Ty kiedys odpoczywasz bo lenistwo to na pewno jest Ci obce. Cudnie masz ale mnie w głowie sie nie miesci ile czasu poświęcasz by tak ogród utrzymac, np teraz deszcze padaja to wszystkie ozdoby , latarenki , ptaszki itp powinny byc upaprane w błocie a przynajmniej w ziemi rozpryskiwanej przez deszcz, wyczyszczenie tylu ozdób to koszmarnie duzo pracy a u Ciebie jakby stały w muzeum gdzie sie w kapciach chodzi. Mój podziw jest bezgraniczny.
Zaczęłam się zastanawiać dlaczego te moje ozdóbki nie są upaćkane, no i pomyślałam bo ja taka sprytna jestem. U mnie prawie wszędzie trawa i żwir, więc błoto się nie rozpryskuje. Dwa małe domki przy kałuży to ich debiut, bo to nowe nabytki. Gąski wcześniej były pod świerkami na rozchodnikach. Ja chyba podświadomie tak wszystko układam, żeby się nie brudziło. Masz rację ja nie lubię się lenić, ciągle coś sobie wymyślam. Ponad dwa lata już nie pracuję zawodowo i ogród to taka moja terapia. Prawie wszystko dam radę zrobić tylko w ślimaczym tempie, szybko się męczę ale i mam możliwość odpoczywania kiedy tego potrzebuję. W tak obsadzonym ogrodzie jak mój nie ma dziabania, od dawna starałam się uprościć pielęgnację roślin. Pytasz czy ja kiedyś odpoczywam, tak ja większość czasu tylko odpoczywam, a żeby było mi wygodniej to sobie sprawiłam leżankę ogrodową. Mam na wszystko czas, tylko sił mam stanowczo za mało.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 21:32, 21 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Dorota123 napisał(a)
Ja na ogół jestem pogodną osobą a z tego dzbana to niby strumienie wody wypływają, a tak na prawdę to ponawlekałam takie koraliki i ułożyłam tak jak widać. Wczoraj sąsiad był na rybach i dostałam 5 rybek (chyba Płotki). Przyniosły mi je sąsiadki w wiadrze. Dziś przyjechał wnuk, przyszła też mała sąsiadeczka i radości było ogrom. Żadne nie chciało wracać do swojego domu.






Dorotka pięknie. Proszę nie pozwól aby te dzieci kijem grzebały w oczku ryby dostaną szoku. Czy ty byś chciała aby ciebie ktoś przeszkadzał w twoim bytowaniu. Pewnie nie. Na kiju są różne bakterie które są nie dobre dla wody bo jest jej mało.

Czy możesz więcej wody dolać lub usunąć trochę żwiru tak aby tylko folia była przykryta czy co tam masz. Bedzie trochę głębsze dla tych ryb.
Teraz odnośnie napowietrzania możesz kupić brzęczyk do akwarium i rurkę połącz z małym okrągłym pumeksem będzie dużo bombelkow i włóż do oczka na stodek. Rurkę xzamadkuj zwirkiem. Brzęczyk możesz ustawić za dzbankiem
Zamiast irysa możesz posadzić sitowie lub tatarak są różne odmiany a przy okazji pachnie.

Lilia nie będzie rosła za płytko co najmniej 0,5 m na początku.
Teraz ryby karmić trzeba. Ryby też kupy robią co będzie powodowało mętnienie wody bez natleniania i roślin. Nie wiem czy to dobry pomysł z tymi rybami zastanów się. Nie aby źle radziła sama mam stado i wiem jak jest. Nim doprowadziłam do perfekcji oczko dużo przeszłam. Głównym mankamentem każdego oczka są glony.

Widzisz co to małe oczko robi przyjemności.

Poza tym masz pieknie. Jeszcze jedno brzęczek kup do odpowiedniej ilości litrów np ale 20, 40 60 litrowe. Musisz sprawdzić ile litrów wody masz w oczku. Do takiego małego oczka możesz też kupować środki czystosciowe w sklepach akwarystycznych wszystko mają nawet do metniejacej wody.

Miałam przez kilkanaście lat akwaria to się znam a teraz syn ma akwarium
W razie czego pisz to pomogę.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies