Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 20:47, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Cuuudny widoczek

Nic tylko zachwycać się takimi pięknymi różami
Taki widoczek mam z altany. Jeszcze kilka lat temu ten kawałek rabatki straszył okropnie. Zainspirowałam się rabatą trawiastą u Eli z Ptasiego gaju i od 3 lat dążę do celu. Różyczki dziękują.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:48, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
greg66 napisał(a)
Widać, że kwiatki Cię lubią
Masz do nich rękę. Lilie piękne o tej porze roku to się zdziwiłem czy prawdziwe No widzę prawdziwe.
Lilijki prawdziwe i będzie ich znacznie więcej, na razie kwitną te ale reszta jeszcze w pąkach. Kwiatki mnie lubią, bo dbam o nie, od dziecka lubiłam kwiatki, ale wtedy tylko je zrywałam.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:05, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Anabell napisał(a)
Dorota!
czyściutko pięknie, kunsztownie na rabatach, a dekoracje Ach

widzę że lilie wciskasz też gdzie się da.

Co rok dobrze jest zamawiać i sadzić, wychodzi 3 razy w roku wówczas kwitną od lata do jesieni.

Wzięłam się do przesadzania niezapominajek, zrosły się same samosiejki z goździkiem brodatym i nie mogę odróżnić liści.
Dziękuję za tyle miłych słów. U mnie w tym roku marne siewki niezapominajek, ale nie ma się czego spodziewać nie wysiewałam nasion od 5 lat.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
marba 21:35, 27 wrz 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dorotko, w Twojej Larisie można się zakochać, to róża niezwykłej urody. Widać, że jej u Ciebie dobrze.
Bardzo urokliwy ten pałacyk, a czy ktoś tam mieszka?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Magleska 21:47, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Dorotko piękne widoczki z Twojego ogrodu obejrzałam ślicznie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Dorota123 21:49, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
marba napisał(a)
Dorotko, w Twojej Larisie można się zakochać, to róża niezwykłej urody. Widać, że jej u Ciebie dobrze.
Bardzo urokliwy ten pałacyk, a czy ktoś tam mieszka?
Tak właścicielem jest osoba prywatna i z tego co wiem skończyły jej się już fundusze na dalszy , jakże kosztowny remont. To co może robi sam, w piwnicach jest kafejka a na wysokim parterze sale wynajmowane na przyjęcia okolicznościowe. Jak byłam poprzednim razem oglądałam je i podobało mi się. Uważam, że właściciel trochę za mało reklamuje ten obiekt. W niedzielę podjeżdżało tam kilka samochodów, ale brama była zamknięta. Zwykle właściciel bardzo chętnie oprowadza po tym obiekcie, ale zamknięta brama i dwa duże psy uniemożliwiają wejście na ten teren.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:30, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Magleska napisał(a)
Dorotko piękne widoczki z Twojego ogrodu obejrzałam ślicznie
Dziękuję, miło mi że wpadłaś do mojego ogródeczka.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Rumianka 22:32, 27 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Dorota123 napisał(a)


Och...jak romantycznie...rozczuliło mnie to zdjęcie...
W Twoim ogrodzie wcale nie widać jeszcze jesieni...lato króluje na całego. Ilość kwiecia imponująca, jak Ty to robisz zdolna kobietko?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
AniazUroczyska 23:43, 27 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Fotka- magiczna, nastrojowa, cudowna!
basia3012 23:57, 27 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Dorota123 napisał(a)
Lilie zamawiałam w lipcu. Oni trzymają je w chłodniach i w ten sposób reguluje się czasem kwitnienia. Na razie kwitną mi te niziutkie, Zaczynają takie do 50 cm bordowe i różowe. Ot i cała tajemnica.




Dzięki Dorotko.
Czyli najlepiej kupować lilie jeśli chce się aby cieszyły oczy jak najczęściej i jak najdłużej to teraz, jesienią lub wiosną na kwitnienie czerwcowo - lipcowe i w lipcu, na kwitnienie wrześniowo-pażdziernikowe? Czy dobrze zrozumiałam?
Uwielbiam lilie za ich zapach i piękno. Chciałabym je mieć częściej i więcej. Może bym ich jeszcze dokupiła?
Pozdrawiam ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies