Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

KasiaBawaria 07:19, 25 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorota123 napisał(a)
U mnie też ciągłe wykopki i na dodatek ziemia sucha, aż pył leci. Zaczęłam już czyścić po woli rabaty nie czekając na przebarwianie liści. Obawiam się ochłodzenia, a teraz pogoda sprzyja porządkom w ogrodzie.





Ta roza to Larissa?
____________________
Zapraszam na kawe
Agania 10:13, 25 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Latarenki oświetlone dają piękny klimat a altanka wygląda bajecznie zapraszając do odpoczynku...jak tam kupiłaś jakieś mebelki czy dalej szukasz?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
greg66 10:40, 25 wrz 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Widać, że kwiatki Cię lubią
Masz do nich rękę. Lilie piękne o tej porze roku to się zdziwiłem czy prawdziwe No widzę prawdziwe.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
anabuko1 15:22, 25 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Dorota123 napisał(a)


Cuuudny widoczek
Dorota123 napisał(a)
U mnie też ciągłe wykopki i na dodatek ziemia sucha, aż pył leci. Zaczęłam już czyścić po woli rabaty nie czekając na przebarwianie liści. Obawiam się ochłodzenia, a teraz pogoda sprzyja porządkom w ogrodzie.





Nic tylko zachwycać się takimi pięknymi różami
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anabell 23:25, 25 wrz 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Dorota!
czyściutko pięknie, kunsztownie na rabatach, a dekoracje Ach

widzę że lilie wciskasz też gdzie się da.

Co rok dobrze jest zamawiać i sadzić, wychodzi 3 razy w roku wówczas kwitną od lata do jesieni.

Wzięłam się do przesadzania niezapominajek, zrosły się same samosiejki z goździkiem brodatym i nie mogę odróżnić liści.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Dorota123 19:10, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka masz do kwiatów jakąś czarodziejska rękę. Te storczyki różowe wprost nie możliwe aby tak kwitły białe też. Co ty im dajesz że tak zakwit mają.

Jeżeli chodzi o Larise chyba też mam wypuściła 3 spore wiechy całe w pałacu czekam na rozkwit. Pierwsze kwitnienie parę kwiatów teraz widać jak nie zmarznie to będzie dużo kwiatów.

Poza tym te dekoracje przepiękne.
Ja na głowie mam teraz szambo, drzewo do kominka, siatkę naciągnąć na oczko bo brzozy już sypią liśćmi. I odkurzanie.
Kurza stopa non stop robota. Też mam dużo nacięcia aby nałożyć siatkę na oczko muszę przyciąć rośliny w oczku za nim jeszcze nie jest zimno.

Kończę bo trzeba iść spać dobranoc
Kiedyś już pisałam z myślą, że może komuś się przydać mój pomysł na kwitnienie storczyków. Odszukałam ten przepis jest tu.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4022-w-moim-malym-ogrodeczku-dorota?page=862

Dwa lata temu zostawiłam Larisie długie pędy na zimę, myślę że to błąd. Wcale nie było więcej kwiatów. Ona kwitnie na wierzchołkach pędów wypuszczonych w danym roku. W tym roku wiosną obcięłam wszystkie pędy na 40-50 cm i myślę, że tak jest lepiej.


Tak jak pisałam w poście wyżej, my kobiety ciągle coś robimy, a jeśli chcemy mieć ładny ogród to zawsze twierdzę, że nie jest to tanie hobby i na dodatek bardzo pracochłonne.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:32, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dorotko, co Ty robisz, że lilie masz kwitnące dwa razy w roku? Magia, czary? Czy co?
Mam nadzieję, że uszczkniesz tajemnicy. Bo to, że sadzisz w lipcu to rozumiem ale czy sadzisz kupione w danym roku, czy przechowujesz stare do lipca? Jak to jest? Uwielbiam lilie i może jeszcze dokupię?
Pozdrawiam.
Lilie zamawiałam w lipcu. Oni trzymają je w chłodniach i w ten sposób reguluje się czasem kwitnienia. Na razie kwitną mi te niziutkie, Zaczynają takie do 50 cm bordowe i różowe. Ot i cała tajemnica.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:52, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)


Patrze i patrze i sie zastanawiam czy one prrawdziwe, czy figurki
Przez ciebie spodobaly mi sie lososiowe roze. I mysle ciagle gdzie te Garten of roses wcisnac
Prawdziwe, przylatują kilka razy dziennie napić się. One mieszkają u mnie na świerkach.
Garden of roses musi być posadzona na brzegu rabaty, bo ona jest z niskich róż. Szukaj miejsca, uważam, że jesienne kwitnienie jest ładniejsze od letniego.








Polne trawy

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:59, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)

Ta roza to Larissa?
Tak to była larisa i tu też ona jest. Jesienne kwiaty róż bardzo długo się trzymają. Larisa teraz ma więcej kwiatów niż w lecie, ponieważ latem dużo pąków zrzuciła przez suszę. Dodam, że jej kwiaty nie są duże - takie średnie. I jak tu się nią nie zachwycać.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:24, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Agania napisał(a)
Latarenki oświetlone dają piękny klimat a altanka wygląda bajecznie zapraszając do odpoczynku...jak tam kupiłaś jakieś mebelki czy dalej szukasz?
Dziękuję za miłe słowa.
Nie kupiłam ciągle się zastanawiam, bo ja mam taki ogród że nie mam gdzie postawić takiego kompletu. Bardzo chcę mieć coś takiego, ale ciągle się zastanawiam. Mam przed domem takie wykostkowane kółko, ale to jest mała powierzchnia i taki stół jak mi się spodobał zajmuje za dużo miejsca. Nie może stać na trawniku między bramą wjazdową a budynkami, tego trawnika em broni jak lew i nie może na nim nic stać ( nawet donic tam nie ma). Będę się zastanawiać całą zimę, ale myślę że jedyna miejscówka to to kółko przed domem. Nie musiałabym dźwigać tych mebelków podczas koszenia trawnika. Myślałam też o powiększeniu tego placyka, ale mam go już tak docelowo obsadzony.

Nasza okolica obfituje w zabytki, ten znajduje się jakieś 30 minut drogi od mojego domu. Nie jest to miejsce znane i uczęszczane, ale bardzo urokliwe. Staram się chociaż niedzieli nie spędzać w domu, więc jakieś bliskie wypady wymyślam.
Pałac w Dziękach.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies