Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

JoannA 20:21, 24 wrz 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gdyby nie kwitnące trawy i rozchodniki to pomyślałabym, że to pełnia lata, a nie jesień.
Róże przepiękne o tej porze roku i jak obficie kwitną.
Fotki zachwycają. I ten klimacik!
Czarodziejka z Ciebie Dorotko
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
anabuko1 20:33, 24 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Podziwiam piękne dalie i lilie. To one jeszcze ci kwitną ?
Recepturę z nalewki bananowej do stryczków już stosuję.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Katkak 21:06, 24 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorcia jesteś niesamowita pod każdym względem. Kupiłam ostatnio za Twoją przyczyną 6 lilii drzewiastych, synuś wybierał' kupię jeszcze kilka zwykłych
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Dorota123 21:46, 24 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
asiak napisał(a)
Piękna jesień u Ciebie Dorotko
Ja u siebie trochę roślin przesadzałam i są w kiepskiej formie.
Różyczki Hansestadt też mam u siebie. Dokupiłam jeszcze teraz kilka krzaczków w miejsce China Girl
U mnie też ciągłe wykopki i na dodatek ziemia sucha, aż pył leci. Zaczęłam już czyścić po woli rabaty nie czekając na przebarwianie liści. Obawiam się ochłodzenia, a teraz pogoda sprzyja porządkom w ogrodzie.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:48, 24 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
JoannA napisał(a)
Gdyby nie kwitnące trawy i rozchodniki to pomyślałabym, że to pełnia lata, a nie jesień.
Róże przepiękne o tej porze roku i jak obficie kwitną.
Fotki zachwycają. I ten klimacik!
Czarodziejka z Ciebie Dorotko
Dziękuję za tak miłe słowa. Teraz róże długo utrzymują kwiaty, a jesień nadchodzi i to wielkimi krokami.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:54, 24 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)
Podziwiam piękne dalie i lilie. To one jeszcze ci kwitną ?
Recepturę z nalewki bananowej do stryczków już stosuję.
Lilie sadziłam w lipcu i teraz zaczynają kwitnąć. Na razie zakwitły miniaturki, ale następne też wkrótce zakwitną. Zwróć uwagę jakie one niziutkie, a kwiaty mają normalnej wielkości.
Mam nadzieję, że storczyki będą się ładnie rozrastać i kwitnąć. Pilnuj tylko, żeby nie zostawała za długo woda w osłonce.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:58, 24 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
Dorcia jesteś niesamowita pod każdym względem. Kupiłam ostatnio za Twoją przyczyną 6 lilii drzewiastych, synuś wybierał' kupię jeszcze kilka zwykłych
Lilie warto mieć w ogrodzie, one tak cudownie pachną, no i kwiaty mają w przeróżnych kolorach można wybierać do woli.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 00:09, 25 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Dorotka masz do kwiatów jakąś czarodziejska rękę. Te storczyki różowe wprost nie możliwe aby tak kwitły białe też. Co ty im dajesz że tak zakwit mają.

Jeżeli chodzi o Larise chyba też mam wypuściła 3 spore wiechy całe w pałacu czekam na rozkwit. Pierwsze kwitnienie parę kwiatów teraz widać jak nie zmarznie to będzie dużo kwiatów.

Poza tym te dekoracje przepiękne.
Ja na głowie mam teraz szambo, drzewo do kominka, siatkę naciągnąć na oczko bo brzozy już sypią liśćmi. I odkurzanie.
Kurza stopa non stop robota. Też mam dużo nacięcia aby nałożyć siatkę na oczko muszę przyciąć rośliny w oczku za nim jeszcze nie jest zimno.

Kończę bo trzeba iść spać dobranoc
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 00:14, 25 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Dorotko, co Ty robisz, że lilie masz kwitnące dwa razy w roku? Magia, czary? Czy co?
Mam nadzieję, że uszczkniesz tajemnicy. Bo to, że sadzisz w lipcu to rozumiem ale czy sadzisz kupione w danym roku, czy przechowujesz stare do lipca? Jak to jest? Uwielbiam lilie i może jeszcze dokupię?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
KasiaBawaria 07:18, 25 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorota123 napisał(a)
Sylwio jak wiesz mieszkam na wsi i słoneczniki mam co roku. W tym jakoś nie wyrosły, ale kwitły ładnie. Lubię ogrody podświetlone nocą, a czas Bożego Narodzenia to dla mnie istne szaleństwo. Wtedy można poszaleć ze światełkami.



Patrze i patrze i sie zastanawiam czy one prrawdziwe, czy figurki
Przez ciebie spodobaly mi sie lososiowe roze. I mysle ciagle gdzie te Garten of roses wcisnac
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies