Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

sylwia_slomc... 09:55, 10 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Tacy dziadkowie to skarb prawdziwy Widzę, że era dinozaurów nastała, u nas była bardzo długo bo jak jeden już wyrastał to drugi właśnie odkrywał i mieli wiele wspólnych tematów do dyskusji przez to
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 15:04, 10 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wiolka5_7 napisał(a)

Ale fajne pierniczki Wam wyszły i wnuczek ucieszony
Cieszę się,że smakują
Wnuk zabrał połowę pierniczków, ja zrobiłam z 1/3 porcji i wyszło 100 pierników. On lubi jeść te ciastka, które piecze ze mną. Poza tym on uważa to za świetną zabawę. Największy ubaw miałam z niego jak powiedziałam, że dziś będziemy robić świąteczne wzory, a on na to - no właśnie takie świąteczne dinozaury.

Przybywa świątecznych dekoracji, ale na razie wszystko schowane w budynku gospodarczym.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:17, 10 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Ależ się uśmiałam z tych dinozaurów. No ale może niesłusznie bo dla przedszkolaka dinozaur to baaardzo świąteczny wzór.
My, Dorotko jakieś dziwne chyba jesteśmy, przecież dinozaur to typowo świąteczny wzór, no obok gwiazdek i choinek ma się rozumieć.
Może i ja z Jasiem wezmę się za pieczenie pierników?
Jak kupiłam te foremki w ubiegłym roku, to się okazało że najsmaczniejsze ciastka są w kształcie dinozaurów. W innych kształtach to nawet spróbować nie chciał. W sumie to za każdym razem jak przyjedzie to pyta czy mam ciasteczka dinozaury, a jak nie mam to znaczy że musimy upiec. Zachęć Jasia, kup fajne foremki i zobaczysz jaka będzie zabawa. Kiedyś podczas naszego pieczenia wszedł dziadek i powiedział, ze straszny bałagan zrobiliśmy. Arturek mu na to - nie taki duży, kiedyś był większy bałagan tylko babcia posprzątała zanim przyszłeś.


Wianek skończyłam, ten będzie wisiał w ogródku, na drzwi zrobię inny.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:21, 10 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)
Ciekawie upływa u Ciebie ten przedświąteczny czas,ozdoby,pierniczki,parada Mikołajów Ja jeszcze zapracowana zawodowo i nie mam głowy do tworzenia i czasu,choć po mału jakieś plany się klarują i w sobotę zamiast zacząć porządki przygotowałam wstępnie stelaż pewnej dekoracji
Zaintrygowałaś mnie tym stelażem, ciekawe co na nim będzie?
U mnie wszędzie jakieś gałązki, mchy, ozdoby, szyszki- coś trzeba z tym zrobić.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:28, 10 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mira napisał(a)
Ale super ta parada, sama bym poszła, u nas chyba była rowerowa ale nie wiedziałam - jakaś nowa tradycja, u mnie pierniczkowe ciasto pojechało do małych producentów pierniczków bo tym razem padłam, ale Ty super sobie radzisz i w kuchni i ogrodzie - brawo Ty
a ja jeszcze się grzebię
Ja pilnowałam terminu parady, bo do tej pory nie udało się na nią zabrać wnuka. Albo było za zimno, albo był nie za bardzo zdrowy. W tym roku się udało i wnuk był zachwycony.
Ciasto piernikowe specjalnie zagniotłam dzień wcześniej, żebyśmy z wnukiem wybierali wzory ciasteczek. Prawie wszystkie on wykrawał i radochę miał przy tym dużą.
Teraz co dzień robię coś do dekoracji świątecznej, dziś powstał ten wianek.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:37, 10 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
zawitka napisał(a)
Choinkowe ozdoby zawsze cieszą ---piękne.Wnuki to fajny temat a szczególnie jak są mali .Potem poważnieją zmieniają się im zainteresowania ale i tak lecą do Babć jak bąki .Ja do swoich żeby ich ucałować każę im już się schylać.

Dorotko czy masz może nasiona czerwonej cynii chętnie bym się załapała .....może????? To wynik obejrzenia Wizytówki ha ha Pozdrawiam
Oooo to u mnie jeszcze zejdzie zanim tak wyrosną wnuki, za to najmłodszy syn jak stanie przy mnie to muszę głowę do góry zadzierać, a urodził się jako wcześniak z wagą 2200.
Niestety nie mam w tym roku nasion cynii, przez suszę nie urosły i nie zdążyły zawiązać nasion. Nie pamiętam czy mam nasiona z ubiegłego roku, ale chyba wszystkie wysiałam, bo były dwa rządki. Postaram się pamiętać, ale jakby co to przypomnij się na początku marca, może rodzice moi mają.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:43, 10 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tacy dziadkowie to skarb prawdziwy Widzę, że era dinozaurów nastała, u nas była bardzo długo bo jak jeden już wyrastał to drugi właśnie odkrywał i mieli wiele wspólnych tematów do dyskusji przez to
Wnuk lubi do nas przyjeżdżać, co mnie bardzo cieszy. Jak byliśmy na paradzie Mikołajów, mąż spytał Arturka czy odwieźć go do jego domku? Wnuk mocno protestował i mówił, że jeszcze w naszym domu nie był, a poza tym on się jeszcze nie bawił z babcią.
Dinozaurami interesuje się już ponad rok, więc kupiłam kiedyś całą reklamówkę bo mi się trafiły w bardzo dobrej cenie. Teraz mam na upominki dla niego.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 19:10, 10 gru 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorotko, u Ciebie przed Świętami zawsze festiwal ozdób.
Podejścia, pomysłów na zabawy z wnukami zazdroszczę.
pięknie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gardener27 19:40, 10 gru 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Widzę że w tym roku poszłaś w błękity w dodatkach, pięknie wyglądają te makówki

Pierniczkowy pomocnik rośnie jak na drożdżach, super że Ci pomaga. Nie wiem dla kogo większa frajda ? ... dla niego czy dla Ciebie

Ha ha ha ... Ja świątecznych dinozaurów nie mam ... ... muszę się poprawić
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
anpi 23:37, 10 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Dorotko przepiękny ten wianek z tymi błękitami.Dopiero na nim zobaczyłam też jak malutkie są te aniołki ,które robiłaś
U mnie na tarasie też zebrało się sporo wszelakiego dobra do dekoracji,tylko ,czy ja zdążę to zagospodarować? A ten stelaż o którym pisałam postaram się może jutro wykorzystać,to uchylę rąbka tajemnicy(może to nie do końca trafna nazwa- stelaż)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies