Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 22:42, 06 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka już tworzysz. Oj żebym ja miało połowę tych umiejętności co ty masz. Piękne figurki o stroikach nie wspomnę.
Mam bardzo dużo szyszek długie małe wąskie szerokie. Muszę sobie kupić taki pistolet do kleju.
Też nie mogę się przestawić na tory zimowe.na szczęście nie jest zimno. Dopada mnie niechec, lenistwo chodzę i rozmyślam. Teraz układam w głowie nowa rabatę CV o posadzić aby się nie narobic.
Kosz dużo tego to rzeczywiście chwasty nie rosną. Dosypuj ziemi na rabaty masz kompostownik?
A ja grzebie w informacjach w necie. Ot to moje zajecie dzień złeci i tak co dzień.

Dorotka posadz drzewa o wąskich koronach.

Pozdrawiam

Elu, ja większość robionych dekoracji mocuję wyciągniętą z opakowania taśmą wideo. Ładnie podchodzi pod ( jak to nazwać?)skrzydełka szyszki i łatwo można przymocować je do wianka, czy zawieszki. Ja samoukiem jestem, ciągle coś kombinuję.
Bardzo bym chciała więcej drzew, ale po pierwsze nie mam już miejsca, a po drugie mam kiepską ziemię, którą latem muszę ciągle podlewać. Drzewa ściągały by korzeniami wszystką wilgoć. Za altaną mam 3 duże świerki i pod nimi oprócz barwinka i bluszcza nic nie chce rosnąć,
Kompostownik mam od zawsze i rabaty co rok dostają sporo tego dobra. Obecnie są już wyżej niż trawnik.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:45, 06 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Milka napisał(a)
Ale szybko strojenie u ciebie, oczywiście piękne
U mnie jeszcze nic nie jest ustrojone, wszystko co zrobię jest schowane do altany, albo do budynku gospodarczego. Fakt, zaczęłam już przygotowania dekoracji, ale wyciągnę, jak już wszystko będzie gotowe.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gosialuk 10:00, 07 gru 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Twoje zdolności plastyczne podziwiam cały czas. I jeszcze zapał do robienia tych różnych cudeniek.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Rumianka 17:19, 07 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Normalnie złota rączka...na dodatek trzeba te wszystkie dekoracje wymyślić...a do wykonania trzeba mieć smykałkę...a Ty Doris to wszystko posiadasz...gratuluję i zachwycam się nieustająco.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
basia3012 00:07, 08 gru 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję Magdo i życzę udanych Mikołajków


Dorotko, magia z tym Mikołajem. Cudnie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:11, 08 gru 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Ale te dekoracje z szyszek piękne a ta gwiazda betlejemska to jak prawdziwa.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 15:57, 08 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Superowy Mikołaj z bukszpanu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 22:42, 08 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Dorota123 napisał(a)
Zawsze miałam pociąg do robienia dekoracji, a teraz mam na to czas więc coś tam dłubię. Nie zawsze mi się chce, czasem też mam lenia....już trzeci dzień nic nowego nie robię.



Bardzo ładne, naturalne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:44, 08 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję Mirko za tyle miłych słów, ja aż taka pewna nie jestem czy to na pewno wszystko tak się podoba, ale staram się.

Dla tych którzy jeszcze nie mają pomysłu na prostą dekorację.
"Łódka" wypełniona ziemią, w nią powbijane gałązki mahonii. Na gałązki poukładałam sztuczne kwiaty, można je nałożyć na drucik florystyczny.
Nie trzeba podlewać tak jak żywą, dość długo liście zachowują swój naturalny wygląd. Jeśli ktoś skorzysta z mojego pomysłu, będzie mi miło.






Pięknie i już nastrój świąteczny jest
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 09:24, 09 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gosialuk napisał(a)
Twoje zdolności plastyczne podziwiam cały czas. I jeszcze zapał do robienia tych różnych cudeniek.
Dziękuję i zapraszam częściej.Teraz będę wstawiać fragmenty zrobionych dekoracji.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies